Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Kutya hátsó lábra sántít....

Kutya hátsó lábra sántít. Átmeneti tippek?

Figyelt kérdés
1,5 éves német juhász kutyámon reggel semmi gond nem látszott, nemrég jöttem haza, most viszont sántít a hátsó jobb lábára. Szegény alig bír menni, leül, lefekszik, de ennek ellenére étvágya van, ugat ha kell, tehát bágyadtság nem sok látszik rajta-csak a szokásos, mivel éppen tüzel-. Korábban többször volt ízületi gyulladása, melyet mindig kezeltettem gyógyszerekkel és hamar el is múltak, de az mindig az első lábán alakult ki. Lehet ez is ugyanaz? Külső sérülés nem látható és ahogy mozgatom nem reagál semmit. Hétfőn tudom orvoshoz vinni, addig valami ötletek? Meleg vizes borogatás, vagy vmi fagyasztott dolgot tegyek rá? Ha valakinek van ötlete, vagy találkozott hasonlóval, megköszönném, ha adna tanácsot! Előre is köszönöm!

2014. jún. 28. 19:56
 1/5 anonim ***** válasza:
100%
Ha volt mostanában kullancs a kutyusban arról is szólj a dokinak. Lehet, hogy Lyme-kór. De lehet a szokásos izületi gyulladás, vagy ficam, rándulás. Hétfőn okosabb leszel, addig hagyd pihenni. Javulást!
2014. jún. 28. 20:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszod. Most nem volt kullancs benne, pár napja viszont elég keményen futottunk, többet a szokásosnál, lehet, hogy megerőltető lett volna neki és most jelentkeztek a tünetek?
2014. jún. 28. 20:21
 3/5 anonim ***** válasza:
röntgen? esetleg? nj hajlamos a dp-re.
2014. jún. 28. 21:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
Látatlanban nem lehet megmondani. Ha esetleg gyulladás lenne, első körben hűteni érdemes, de fagyasztott dolgot (pl. borsót) csak rongyba tekerve tegyél rá. Ártani nem árt, de majd az orvos megmondja, hogy mit érez, vagy megröntgenezi és akkor biztosan tudni fogjátok, mi a helyzet.
2014. jún. 29. 07:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:

köszike! Röntgenre hétfőn tudom majd vinni...

Nem hűtöm meg semmi inkább addig, míg az orvos nem látta

2014. jún. 29. 12:18

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!