Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Féléve kaptunk egy labrador...

Féléve kaptunk egy labrador kölyköt és most lett egy éves. Hogy tudnám leszoktatni őt a felugrálásra, a harapásrsa?

Figyelt kérdés

2014. jún. 29. 10:17
 1/7 anonim ***** válasza:
21%
Mikor csinálja, akkor szólj rá. Ha van előtte tekintélyed akkor hatni fog.
2014. jún. 29. 10:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
Én pont az ellenkezőjét csináltam, mármint nekem is labim van, amikor kisebb volt, ő is felugrált mindig, én abszolút nem figyeltem rá ilyenkor, nem szóltam rá, amikor meg nem ugrált fel, akkor megsimogattam, elkezdtem vele játszani, majd pár hét alatt abbahagyta, most már csak egyedül a tesómra ugrál fel, mert a tesómnak tetszik, ha felugrik, még direkt mutatja is neki, hogy ugráljon rá, szóval megtanulta a kutya, hogy kinél melyik módszer a hatékonyabb a figyelemfelkeltésre. A harapdálásról nem sikerült kis korában leszoktatnom, de ez szerintem normális, ha azt akarod, hogy ne téged harapjon meg, akkor adj neki egy játékot vagy valami plüssfigurát vagy rongyot és azt fogja harapdálni, de erről majd később úgyis leszokik.. Bocsi, ha nem jó tanácsot adtam volna, nem értek azért annyira a kutyákhoz, csak leírtam a tapasztalataimat.
2014. jún. 29. 11:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
Első vagyok. A második módszerét én is próbáltam egy másik kutyámnál, és elértem vele, hogy nem ugrált rám a kutya viszont tök közömbösen fogadott mikor hazaértem. Rám se hederített. Épp ezért inkább a mostani kutyámnál megkövetelem a tiszteletet, engedelmességet, és ha ugrálna, rászólok, hogy NEM! ekkor abbahagyja, ezután én is megsimizem és örülök vele. Így az öröm megmaradt csak ugrálás nélkül.
2014. jún. 29. 11:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 matchman válasza:

Egy dokumentumfilmben láttam, hogy a felugrálásról miként lehet leszoktatni a kutyát. Amikor felukrik, finoman valamelyik hátsó lábára kell lépni. A kutyák ugyanis nagyon nem szeretik, ha a lábukra lépnek. Lehet ezzel is kísérletezni, de idő kell, míg működni kezd,

Nekem eddig midig az első válaszban írt módszer jött be. Egészen pontosan: mikor ugrana, elétartom a kezemet, és határozottan mondom: Nem ugrik!

Szélesebb családi körbent több kutya is van. Egyik sem ugrál rám. Másra viszont iden. Nem tudom, hogy lehetne általánosan leszoktatni. Főleg, ha van olyan, aki meg direkt magára ugratja.

2014. jún. 29. 13:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat! Van egy húgom két nővérem szóval nagycsaládban élünk ezért szeretném úgy leszoktatni,hogy másra se ugráljon. Annyit értem el hogy rám már kevesebbet ugrik fel de a tesóimra szüleimre ugyanúgy. És amikor futunk előtte mindig neki fut a vádlinknak. Ezt miért csinálja?
2014. jún. 30. 08:18
 6/7 anonim ***** válasza:
amikor rád akar ugrani fordulj el és csapj rá az orrára ugyan igy ha harap csapj oda egyet nem kell félteni ez nem számít bántalmazásnak :))))
2014. júl. 1. 17:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:
Igen most eszt csinálom csak néha játéknak veszi. Köszönöm a válaszokat :)
2014. júl. 2. 08:13

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!