Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Első kutyának mennyi rossz...

Első kutyának mennyi rossz ötlet az amstaff?

Figyelt kérdés
Mindenhol azt látom, hogy hozzáértő gazdi kell neki. Apukámnak volt saját boxere és még sok kutyája de így családilag még nem volt kuytánk.

2014. jún. 29. 11:47
 1/7 anonim ***** válasza:
80%
Röviden és tömören: igen. Nem egyszerű fajta, rengeteg neveletlen, a gazda fejére nőtt egyedet látni. De ha ti úgy érzitek, hogy az átlagnál jóval határozottabbak és következetesebbek vagytok, ha úgy adódik, kutyasuliba is el tudjátok hordani, akkor talán nem olyan rossz ötlet.
2014. jún. 29. 12:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
Húzós, ha mégis bevállalos, mindenképpen járj vele kutyaiskolába!
2014. jún. 29. 13:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
Nekünk úgy mond az első kutya lett a staffi. Nem voltunk felkészülve rá, egy ismerős bízta ránk ideiglenesen, de aztán végül nálunk maradt a kölyök. Nagy gond nem volt mivel én is és édesapám is állatszeretők vagyunk, így szeretettel fogadtuk a kutyát. Társasházban lakunk egyébként így a napi sétákra nagyon odafigyeltünk. Hála az égnek a kutya a mai napig csendes, abszolút nem ugat, maximum egy-egy vakkantás ha olyan van. Ez pozitívum a lakóközösséggel szemben. Volt egy stádiuma amikor minden amit elért rágott, fúrógép vezetéke, ruhák, ágy sarka, ágyterítő, matrac. De ezekről leszokott így egy idő után. Most 5. éves. Nagyon családszerető, gyermekbarát, nagyon jó kutya. Azért kell hozzá kéz és fegyelmező erő, mert van hogy feszegeti a határokat és 1-2 alkalommal meg kell legyinteni
2014. jún. 29. 13:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
100%

Ma a csilláron is staffik lógnak.

Éppen ezért jó helyről , jó kutyát kell venni.

2014. jún. 29. 15:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
100%

Nekem 2 van, egy szuka és egy herélt kan.

Csak ajánlani tudom, nagyon bohóc kutyák, igazi szeretetcsomagok. :)

A szukám törzskönyves. Megláttam a tenyésztő oldalán az eladó kölyköket, és már csak ő volt eladósorban. :) Épp akkor örököltem egy szebb összeget, ezért fogtam magam, felhívtam a tenyésztőt, lefoglaltam a kutyát, és másnap indultam is érte. Konzultáció, szerződésírás, kölyökcsomag, tk, és már hoztam is haza a vakarcsot, aki már lassan 4 éves, és fantasztikus kutya, nagyon beletrafáltam, amikor kinéztem magamnak. Szerelem első látásra. :)

A másik másfél éves, őt csúnyán mondva a nyakamba sózták. "Ismerősöm" leellette szerencsétlen szukáját, elosztogatta a kiskutyákat 5 (!!!) hetesen, de ez az egy rajta maradt. Fogta és elhozta hozzám, mert nekem úgyis van egy, értek a fajtához. Ahogy megláttam a 3 hónapos apróságot, csonttá soványodva, bolhásan, koszosan, rögtön magamhoz vettem, pedig tudom, sajnálatból nem tartunk kutyát. Azóta egy 30 kilós, igazi haverkutya vált belőle. :D

Imádják a gyerekeket, mindent és mindenkit szeretnek, a játszótérről sereglenek ki a gyerekek, ha meglátják őket.

Még az agresszor zsebördögök gazdái is szeretik őket.

Kemény kéz, határozottság és bizalom. Ha ezeket betartod, olyan kutyád lesz, hogy ihaj! Semmi gyügyü-bügyü kényeztetés, fejrenövés, hiszen terrier, ha elrontod, olyan fegyver lesz a kezedben, aki ön-és közveszélyessé válhat, habár ez minden fajtára igaz, de erre jobban ki vannak hegyezve a híradók és a szennylapok.

2014. jún. 29. 15:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:
nagyon szépen köszönök minden választ! amúgy nem vennénk fajtatiszta kutyát, hanem menhelyről hoznánk keveréket
2014. jún. 29. 20:53
 7/7 anonim ***** válasza:

Én is első kutyának vállaltam be staffit. Eleinte kant szerettem volna, de a tenyésztő lebeszélt róla és kiválasztott nekem egy nyugis szukát. Oltások után hordtuk oviba, majd suliba is, a kezdeti nehézségek után lett egy tökéletes családi kutyánk, aki egyszerűen tökéletes. Állandóan azon van, hogy a kedvünkben járjon, egy rossz szavam nem lehet rá. Nagyon készültünk rá, minden fellelhető könyvet elolvastam a fajtáról, nevelésről etetésről mindenről. Az is sokat számított, hogy sikerült egy nagyon jó tenyésztőt találnom, akihez bármilyen problémával bátran fordulhatok a viselkedési problémától a betegségekig, és eddig minden bejött amit tanácsolt.

Inkább fajtamentőket keress fel, ott ideiglenes befogadóknál vannak a kutyák, így jobban ismerik is őket. Minden kutyát csak fajtaismerettel szoktak hirdetni, de szerintem ha összeismerkedsz a befogadóval, kijársz párszor a kutyához mondjuk sétáltatni akkor úgy is lehet esélyed.

2014. júl. 1. 09:08
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!