Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Hogyan vegyük le a kutyám...

Hogyan vegyük le a kutyám sebes lábáról a kötést?

Figyelt kérdés
Szombaton elütötték a bolonese és palotapincsi keverékű kutyámat kb 2-3 éves.Ma eltudtuk vinni az orvoshoz ahol bekötözték szalag szakadása van , valószínűleg amikor az autó fékezett akkor a lábát szétszedte.Szerencsére nincs törése az orvos azt mondta hogy majd begyógyul összevarrni nem tudta mivel hogy egy 5x5cm-es részen nincs neki bőr bekötötte és kristály cukrot rakott a kötés alá ami elősegíti a gyógyulását.Emelett gyógyszerek is kap csak hogy holnapra le kell venni a kötést.Elég nehéz feladat mivel hogy eléggé hamis fajta és így is altatták hogy az orvos meg tudja nézni.Minden nap 3szor kell kristály cukorral majd szórni neki.De maga a kötést nem tudjuk levenni róla géz van a seben és be van fáslizva neki erre jött 3 helyre tapasz.Ha valaki tudna valami technikát amivel könnyebben és fájdalom mentesen le tudnák venni a lábáról illetve elvonni a figyelmét annak megköszönném ha írna.

#kutya #praktika #kötésleszedése #figyelemelterő
2014. jún. 30. 20:53
 1/7 anonim ***** válasza:
hát nem tudom, én most a kutyám íngyulladását kezelem naponta 2x kell felső-alsó ínyét kenegetni, nem szereti de tűri, nem nagy kutya lefogjátok ha kell ketten is és gyorsan leszeditek, ha vinnyog vagy bármi ne érdekeljen, fontosabb az hogy lelegyen kezelve mint hogy hisztizzen kb 2 percig, vagy mit értesz hamis alatt? ha morog vagy odakap, szájkosarat rá, vagy arra az időre gyors bekötitek a száját
2014. jún. 30. 21:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
Nem bírtok el egy max 5 kilós kutyával?
2014. jún. 30. 21:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
Szájkosarat rá, lefogjátok akár 10-en, és átkötitek a sebet. Kész. Nehogy a kutya mondja meg, mit mikor kell... Ha egy hatalmas, láncon felnőtt kardfogú tigris lenne, megérteném, de egy pincsi-bolognese keverék...
2014. jún. 30. 22:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 sippara ***** válasza:
Top öt kiló a kutya, megfogod, és kicseréled a kötését... nemár...
2014. jún. 30. 23:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:

a 40kg-os kutyánkon napi 2 X cseréltük a kötést. fájt neki . nem tetszett neki. de a mi kutyánk,és mivel a főnökök is mi vagyunk egyszerűen eltűrte. persze a párom aki alig nehezebb nála :) szépen fogta a kutyát, lenyugtatta, símogatta, addig én lecseréltem a kötést. nem volt egyszerű, de rájöttünk,hogy a lényeg a teljesen nyugodt állapot!!!

a kutya pedig tűrt, és hálás volt, a 2 nap után pedig már szinte várta a kötözést. na persze a kötözés utáni túró rudi halmok komoly motiváló erőt jelentettek :)

na ,de egy 5 kg-os kutyát átkötözni ???? hol ott a gond ?

1 ember lefogja, határozottan de nyugodtan, a másik kicseréli a kötést. a lényeg,hogy csak nyugodtan, a kutya érzi ,és aszerint fog reagálni.

2014. júl. 1. 13:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:
Megértem hogy fel vagytok háborodva hogy csak egy 5 kg-os kutya.De engem is értsetek meg hogy alig van lába!5-ből 2 köröm maradt meg neki a többi szétdrincsolódott.Inszallag szakadása van és látszik a húsa nincs bőr a lábán.Ezt kötözték be neki , a seb rátapadt a kötésre , nem egyszerű dolog nincs neki összevarva mivel nincs bőre.
2014. júl. 1. 17:24
 7/7 anonim ***** válasza:
A kötést próbáljátok meg Hyperollal leáztatni a lábáról, ha beleragadt a sebbe (az embernél is ezt használják)
2014. júl. 1. 19:27
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!