Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Ugye nem lesz semmi baja a...

Ugye nem lesz semmi baja a kutyámnak? Hülyeséget csináltam!

Figyelt kérdés
Mindjárt sírok olyan hülyeséget csináltam. Kint ettem a kertben rántott hagymakarikát és adtam a kutyámnak is belőle összesen 4-5 db nagyobbat evett meg és most olvastam, hogy a hagyma mérgező a kutyáknak. Én ezt nem tudtam:'( most mit csináljak nagyon félek?
2014. júl. 1. 11:45
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
100%
Semmi baja nem lesz, nyugi. Utána olvastam, és tényleg azt írják, hogy mérgező, de szerintem egy kutyát nem lehet pár falat hagymakarikával megölni.
2014. júl. 1. 11:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
51%
Nem hallottam erről, hogy a hagyma mérgező a kutyának. Ha így is van, akkor szerintem nem úgy mérgező, hogy ettől a pár karikától feldobja a tappancsát, csak gondolom ha rendszeresen kapna, akkor alakulna ki valami betegség. Ez igaz a kakaóra is.
2014. júl. 1. 11:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
Talán hívd fel az állatorvosod és kérd ki a véleményét..
2014. júl. 1. 11:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
100%

4-5 karikától még nem lesz semmi baja. nagyobb mennyiségben lenne az.


az ok:

A hagyma, fokhagyma, póréhagyma és a snidling is egy családba tartozik. Egy különleges vegyület (tioszulfát) segítségével teszik ételeinket ízessé és finom illatúvá. Ezek a vegyületek azok, amelyek károsak a kutyákra: az ő gyomrukban nincsenek olyan enzimek, melyek meg tudnák emészteni ezeket a vegyületeket, így képes felhalmozódni, mérgezést okozva ez által. A nagy mennyiségű tioszulfát a vérben vérszegénységhez és egyéb problémákhoz is vezethet.

2014. júl. 1. 11:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
100%
tacsi mixünk egyszer véletlen bezabált kb 2x ennyit, egy idegi nem lehett megmaradni a lehelletétől, de semmi baja nem lett :) figyeld a kutyust egy ideig és ha nemv áltozik semmi akkor nyugi, ha igen akkor doki
2014. júl. 1. 11:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat nagyon nagyon félek, hogy lehetek ilyen szerencsétlen, hogy pont mérgező dolgot adok neki :'( soha többé nem fog kapni de erre tényleg nem gondoltam :(
2014. júl. 1. 11:52
 7/11 anonim ***** válasza:
73%

A legfőbb tünetei a mérgezésnek:

- letargia

- elszíneződött, sötét vizelet

- hányás

- hasmenés

- csökkent étvágy

- sápadt íny

- gyors szívverés, nehéz légzés


Teendők: ilyenkor minél gyorsabban állatorvoshoz kell szállítani a kutyát, aki megvizsgálja és megállapítja az esetleges mérgezést ,majd szakszerűen kezeli.


Figyeld a kutyust, és ha ezeket a tüneteket látod rajta, akkor mars az állatorvoshoz!

De 99%, hogy ennyitől még semmi baja nem lesz.

2014. júl. 1. 12:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
79%

Nyugodj meg, az emberek 99%-a nem is tud róla, hogy a hagyma a kutyának mérgező.

Meg aztán ez nem úgy mérgez, mint a cián, hogy eszik belőle pár falatot, és elpusztul. Nem tesz jót neki, és nagyobb mennyiségben vagy ha sokszor ki van neki téve, tényleg káros, extrém esetben halálos is lehet, na de nem egyszer pár hagymakarikától.

A klasszikus falusi kutyák is mindig az ételmaradékot szokták megkapni, ami szinte mindig tartalmazott kis hagymát, mégsem hullanak el tőle.

2014. júl. 1. 12:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
48%
8-nak igaza van. Nálunk mindig is kaptak a kutyák ételmaradékot és a legtöbb magyaros étel tartalmaz hagymát. Persze nem azzal etetjük naponta, de pl. megkapják a körömpörköltből a csontokat, amin rajta van a szaft, a szaft pedig hagymás.
2014. júl. 1. 12:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
de ezek után kizárólag kutyáknak készült sütikkel, jutifalatokkal nasiztasd :) így biztos nem lesz ilyen baj :)
2014. júl. 1. 13:00
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!