Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Bichon Bolognese és Havanese (? )

Bichon Bolognese és Havanese (? )

Figyelt kérdés
25 éves, sportos lány vagyok, akinek otthoni munkája van. Mivel egyedül élek szeretnék egy kistestű kutyát tartani. Én a Bichon Bolognese-re vagy a Havanese-re gondoltam. Fajtatiszta kutyát szeretnék, pénz nem számít. (Ez tudom, hogy sok embernek nem tetszik, de A MENHELY KI VAN ZÁRVA. Megvan rá az okom, mert volt már menhelyi kutyám...) Ha valaki a Wikipédián kívül le tudná nekem írni, hogy egy a fent említett fajták közüli kutyának milyen táp kell (ismételten a pénz nem számít), milyen felszerelés, milyen ápolás, milyen tanítás, mennyi mozgás, mennyi kozmetika, mennyi érintkezés más kutyákkal, esetleg milyen kutyaruha, milyen alom, milyen vitamin, milyen jutalomfalat stb. kell tegye meg. Sok oldalt átnéztem már, de jobban bízom egy kutyatartó szavában.

2014. júl. 1. 16:50
 1/6 anonim ***** válasza:
79%

Az a baj, hogy a leírásod alapján már nem is csodálkozom, hogy megszívtad menhelyi kutyával...

Felszerelés: mint minden kutyának.

Tanítás: mint minden kutyának.

Mozgás: mint minden kutyának.

Érintkezés más kutyákkal: ez most kérdés???

Ruha???

ALOM?????!!!!

Fel kell hívni a kennelt ahonnan kutyát szeretnél vásárolni, és a tenyésztő mindent elmond.

2014. júl. 1. 16:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
100%
Annyit szeretnék hozzáfűzni, hogy a kutya az KUTYA nem macska, hogy alomra kelljen szoktatni. Ha jót akarsz magadnak, hanyagolod a pelenkát és társait, mert utána nem lesz hajlandó máshol elvégezni a dolgát csak a lakásban. Ha otthoni munkád van simán megengedheted magadnak, hogy kétóránként leszaladsz vele amíg szobatiszta nem lesz. :)
2014. júl. 1. 17:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:

Felszerelés:

Etető és itató tál, egy fekhely, néhány játék (lehetőleg puhábbak, majd idősebb, 2-3 éves korban beszerezhetsz keményebbeket is), jutalomfalatok.

Ápolás:

Ez alatt mit értesz pontosan? :)

Tanítás:

Mivel ez is kutya, ugyanolyan tanítást igényel, mint a többi. Lehet tanítani mindenféle trükkökre (pl ül fekszik imádkozik, pitizz, átfordulás, rakjon el maga után dolgokat, imádkozás, )

Mozgás:

Egy ilyen kistestű kutya 3-4 sétát igényel egy nap. Ebből 2-3 sétának minimum 1 órásnak kell lennie, de ha több az jobb, valamint egy egészségügyi séta is kell ebből, ami úgy 15-30 perces. A séták alkalmával találkoznia kell a többi kutyussal, ismerkedni, szocializálódni. Kölyökkorban, mikor 8 hetesen oltva, féreghajtva, oltási könyvvel, chippelve, törzskönnyvvel és szerződéssel elhozod, 2 óránként kell sétáltatnod, de úgy, h kb 3 hónapos koráig nem találkozhat másik kutyákkal, csak leviszed pisilni/ kakilni, ott lett megdicséred, ha meg fent végezte a dolgát, takarítasz. Az almot, kutyapelenkát felejtsd el, mert hülyeség mindegyik!

Kutyaruhát ráérsz venni neki később is, de csak egy esőkabátra és egy melegebb télikabátra van szüksége, amit rossz idő esetén ráadsz. Ja és a tanítás jutalomfalattal történjen, amit szép lassan elhagyhatsz majd, miután megtanulta az általad kívánt trükköt!

2014. júl. 1. 17:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:

Havanesem volt és van jelenleg is.

Nagyon ajánlom őket,még futni is elmehetsz vele,miénk nagyon aktív én is járok heti 2x-3x futni és mindig jön velem,persze nem nagy távra :D


A leírásodból eléggé tapasztalatlannak tűnsz,mert azért a kérdéseid jó része MINDEN fajtára nézve kb ugyan az.


Táp: Mi amikor elhoztunk akkor Eukanuba puppy-t adtunk neki,aztán később váltottunk Pro Plan lazacos puppy tápra.Azt Pro Plan felnőttet kapott tavalyig(most lesz 3 éves) Már BARF-ozunk 1 éve.

De igazából próbálkozni kell,mindegyik kutyának más válik be,mert mi is adtunk Happy Dogot,Acanát is ezek nem váltak be.Azért maradtunk a Pro Plannál.


Felszerelés: egy kefe,2 tál,fekhely,nyakörv,póráz,játékok,jó minőségű kutyasampon.


Következetes tanítás kell nekik.


Mozgás egyed függő.

Első Havám sétálgatáson kivül nem sok mozgást igényelt,már kölyök korban sem volt az a nagyon aktív kutya.A jelenlegi meg 1,5 óra labdázás után dől ki igazán és így is 10 perc pihenő és menne tovább :D Szóval ezt úgy is kifogod tapasztalni.


Kozmetikába mi évente 2x visszük tavasszal és ősszel rövidre nyírjuk a bundáját.


Fajtársakkal naponta akár többször is kell,hogy érintkezzen.


Kutyaruha nem kell,nekünk sose volt.Van szép nagy bundája.Mivel ősszel(szeptbe) nyírjuk le a szőrét novemberre,decemberre megnő a szőrük.


Alomra nem lehet kutyát szoktatni.


Ha jó minőségű a táp,nem kell vitamin.


Jutifalat : virsli,sajt


Röviden ennyi.

2014. júl. 1. 20:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat! Az ápolás alatt a kozmetikát és a fésülést, fürdetést értettem.
2014. júl. 2. 23:46
 6/6 Kókuszosmuffin válasza:

Szia!

Nekünk több bichon kutyusunk is van. A tartásuk nem igényel semmilyen "extrát". Ahogy előttem is írták, ha jó tápot kap, a vitamin nem szükséges (kivéve ha orvos javasolja, mert pl. beteg). Ezen kívül a jutalomfalatok, rágcsák is biztos tartalmaznak elegendő pluszt - ha túl ugyanis túl sok vitamint kap, az se feltétlenül tesz jót.


A bichon kutyusok természetüknél fogva rettentően ragaszkodók, általában "egygazdis" ebek, szóval már csak azért is megéri kivinni, hogy szocializálódjon, szokja a többieket, és esetleg ha összekerül más kutyákkal - vagy ne adj Isten megsimogatnál egy másikat - ne kapjon hisztirohamot.


Alomra nem szoktak kutyát rászoktatni, egyszerűen azért mert nem igazán lehet. Ha engeded neki, hogy a dolgát bentre végezze, előbb vagy utóbb a fejedre nő, és nem lesz olyan cuccod, amit ne jelölgetne be. Utána pedig nehéz egy kutyával megértetni, hogy ha előtte valamit x időn keresztül megtehetett, utána az nem jó....


Rettentő okosak (legalábbis a mieink azok) - könnyen tanulnak, viszont nem árt, ha következetesen neveled őket, mert hamar megpróbálja átvenni az irányítást. Makacs ebek, és a mieink nagyon sértődősek is (volt már, hogy ha rászóltam valamelyikre, egy-két elektronikai cuccom és/vagy cipőm meg lett jelölve, csak hogy tudja, merre hány méter :( ). Könnyen kialakul bennük a féltékenység, ha pl. másik kutya kerül a lakásba, ezt nálunk nem tűrték valami jól, elég sok idő és nevelés kellett, hogy ne legyenek verekedések a kutyák között.


Ápolást tekintve a kozmetikus jó ötlet, mi is évente 2x hordjuk őket, de az otthoni fésülgetés elengedhetetlen (ezt nem árt legalább 2-3 naponta megcsinálni), ugyanis a kis hullámos - göndör szőrük sok mindent felszed, és hamar gubancolódik.


Ruhát szerintem felesleges ráadni, a max. amit el tudok képzelni egy kis esőkabát-szerűség, ha nagyon zuhogna kint.


Mi jutalomként mindig valamilyen kutyáknak készült falatot adunk nekik, vagy pár szem mogyorót (ezt valamiért mindegyik kutya imádja), egy kis sajtot, de az egyik kutyunk pl. imádja a zöldséget-gyümölcsöt, ezek egyénfüggők. Csontot, csokoládét, tejes dolgokat azonban ne adj nekik, ezek könnyen nagy kárt okozhatnak (kisebb szerencsével csak egy kis hasmenést, azonban azt se olyan kellemes feltakarítani).


Kicsinek nagyon játékosak (van amelyik nagy korában is az maradt), mi vettünk nekik labdát (valami könnyűt, ami jól pattog, viszont cipelheti is már kicsinek), plüssöket (csak olyat válassz, amiről nincs mit lerágni és lenyelni), de sokszor elvannak egy megcsomózott zoknival is.

Remélem segíthettem, sok örömet a kiskutyádhoz! :)

2014. aug. 5. 19:05
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!