Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » A kutyának hogy kell elmulaszt...

Orsica kérdése:

A kutyának hogy kell elmulasztani a köldök sérvét?

Figyelt kérdés
Voltunk az állatorvosnál és azt mondta köldök sérve van (9 hetes shizu) és azt is mondta akkor lesz életveszélyes rá nézve ha már a belei is át férnek de hogyan lehet elmulasztani ?

#kutya #shiztu
2014. júl. 1. 19:46
 1/9 anonim ***** válasza:
0%
7 éves kutyámnak is van (tacsi mix), és semmi baja vele :) műtéttel kilehet venni, de általában nem zavarja a kutyát (persze figyelni kell), és ezért nincs értelme kitenni egy műtétnek, főleg ilyen picin, várjatok még vele ha nagyon akarjátok
2014. júl. 1. 19:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
Csak műtéttel. Mi ivartalanításnál kértük, hogy szedjék azt is le.
2014. júl. 1. 19:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
Csak műteni lehet, de nem biztos, hogy kell is.
2014. júl. 1. 20:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:

A köldöksérvet nem szedik le hanem a hasfalat összevarrják.

Az első válaszolőnak: a hasfalon bármikor tágulhat a rés, és hoppá kitüremkedik béltől kezdve minden.

Kérdezőnek: mivel még pici a kutya, idővel összezárulhat a lyuk. Tenyésztők szokták úgy megoldani, hogy visszanyomkodják a puklit, és letapasszák. Egy idő után összezárulhat. Viszont ha nincsen visszanyomkodva, akkor kizáródhat bármi.

2014. júl. 2. 03:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
pici a kutya, még simán összenőhet neki. de ahogy írták a többiek is, figyeljétek, mert durvább esetben műtét is kellhet.
2014. júl. 2. 07:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:

akkor most lehet én vagyok a buta, de akkor mi is az a köldök sérv? nekünk egy iszonyat pici puki van a hasban, mikor megnézettük arra mondta hogy ez köldök sérv, semmi seb, nyílás vagy kitüremkedés, semmi , ezért irtam amit irtam

de bocsi ha hülyeség volt

1.voltam

2014. júl. 2. 10:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 Akiteki ***** válasza:
Különböző méretű lehet. Ami közös bennük, hogy a köldökcsonknál van egy puha dudor. Egyik kutyámnak volt akkora, mint a hüvelykujjam vége, az orvos bemetszette és összeöltötte. Egy másik kutyának akkora volt, mint a kisujjam körme, azt mondta az orvos, ne foglalkozzunk vele. És el is múlt.
2014. júl. 2. 14:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 Akiteki ***** válasza:
Ja, és jobb minél fiatalabb korban megcsinálni, hogy ne nőjön nagyobbra.
2014. júl. 2. 14:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
Én kb egy éve vettem észre, akkor volt 6 èves, azota se nem nőtt se nem csökkent, de nekem is akkora kb mint a kisujjam vége
2014. júl. 2. 14:52
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!