Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Baj lehet vele, vagy csak...

Baj lehet vele, vagy csak simán lökött kölök? 3 hónapos amstaffommal tegnap az állatorvosnál vártunk és nekiment két kutyának?

Figyelt kérdés
Kint az utcán, a rendelő előtt. Az egyik egy 4 hónapos corso volt, a másik egy 3 éves belga juhász. Mindkettő kan, az enyém is, ha ez számít. Egyiket sem akarta megharapni, csak kicsit felállt a szőr a hátán, odaugrott, morrant egyet. Ez normális? Az eddigi kutyáim ilyet sose csináltak.
2014. júl. 1. 20:44
1 2
 1/17 anonim ***** válasza:
Persze, normalis, 3 hónaposan, ha még nem nagyon találkozott idegen kutyákkal :) (nem pont rajuk gondolok, hanem bármelyik kutyára, akivel nem együtt él)
2014. júl. 1. 21:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 A kérdező kommentje:
Leszámítva a kötelező oltásos rendelőlátogatásokat még nem találkozott más kutyákkal. + akivel együtt él.
2014. júl. 1. 21:08
 3/17 KGabi0000 ***** válasza:
30%
Lehet,anyukám barátnője épp tegnap mesélte,hogy az egyik ismerősének a 9 hónapos amstaffja úgy nekiment az egyik kiskutyájának,hogy el kellett távolítani az egyik szemét és a fejét teljesen szétroncsolta.Ha nincs másik kutyád nem baj,az én kutyám se jön ki jól minden kutyával,főleg nem a kanokkal,egyébként ő ivartalanított fiú.Ahogy írtad nem volt nagy balhé,nem baj,ha ilyen a kutyád,de legközelebb ha az első jelét is látod annak,hogy támadni akar,akkor fogd vissza.Ne engedd oda másik kutyák közelébe,mert ha azok is olyanok,mint a tied,vagyis kicsit harciasabb,akkor könnyen elég komoly verekedéssé fajulhat.Szerintem hanyagold a kutyás helyeket,nem tudom eddig csinált-e ilyeneket,de attól még ne kockáztass,legfeljebb akkor ha a másik kutya is pórázon van.
2014. júl. 1. 21:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/17 KGabi0000 ***** válasza:
36%
Egyébként pont az itt a gond,hogy még nem találkozott másik kutyákkal.Ez nem a te hibád,de akkor itt később is gondok lehetnek ezzel.Ha már az első kutyákra így reagál,akkor később is így fog,ez nem nagyon fog változni.Az ilyen kicsi kutyának szerintem inkább kíváncsinak kéne lennie a többi kutyára nem nekitámadni.
2014. júl. 1. 21:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/17 A kérdező kommentje:

Kedves Gabi!

Neked is köszönöm a válaszod, de:

- egy másik kutyával él együtt

- nem értek Veled egyet, mert k nagy baj, ha egy kutya agresszív

- természetesen visszafogtam a kutyát (a belgával a várakozás folyamán jóba lettek)

- ha hanyagolnám a kutyás helyeket, akkor a büdös életben nem tudok vele sehova se menni

2014. júl. 1. 21:25
 6/17 anonim ***** válasza:
88%
Nagyon sokszor vidd kutyás társaságba. És eleve tiltsd meg neki a kakaskodást. Kutyaóvodára nem gondoltál még? Sokat segítene.
2014. júl. 1. 21:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/17 A kérdező kommentje:

Mivel terrierem még nem volt, ezért a kérdés.

Az állatorvos szerint jó az idegrendszere, imádja a másik kutyánkat, még a macskával is jól elvan.

Ezért döbbentem meg a "támadásán".

2014. júl. 1. 21:28
 8/17 A kérdező kommentje:

Természetesen fegyelmeztem (nem vertem agyon :))

Ovi nincs, de úgy terveztem, hogy 5 hónaposan kezdjük a kutyasulit.

Azt hiszem, ezt előrébb hozom.

2014. júl. 1. 21:31
 9/17 anonim ***** válasza:
Staffi, erőteljes fajta, be fog próbálkozni. Igen, normális, neked viszont nagyon erőteljesen és határozottan kell tiltanod az ilyen jellegű megnyilvánulásait.
2014. júl. 1. 21:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/17 A kérdező kommentje:

Úgy lesz!

Nem hiányzik, hogy egy ilyen kutya a fejemre nőjön.

2014. júl. 1. 21:38
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!