Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Szerintetek a boxer jó választ...

Szerintetek a boxer jó választás lenne?

Figyelt kérdés
Szeretnék egy kutyát, ami szép, családszerető (kisgyerek), jó házőrző. Nem lenne kennelbe zárva, vagy láncra kötve. 2 vagy 3 óra játék, séta, futás stb.
2014. júl. 1. 21:05
 1/10 A kérdező kommentje:
És hímet vagy nőstényt vegyek ?
2014. júl. 1. 21:08
 2/10 anonim ***** válasza:
Családi kutyának jó választás lehet, ha nem első kutya lenne. De házőrzőnek a legkevésbé sem való.
2014. júl. 1. 21:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 KGabi0000 ***** válasza:
Én nagyon szeretem a boxereket,habár még nem volt soha ilyen kutyám,de nagyon tetszenek és szeretnék is egyet,de az én kutyám nem nagyon szereti az ilyen nagy kutyákat.Azok alapján amiket leírtál minden beleillik az ő tartásába.Amúgy szerintem nem kell neki sok futás,mert nyomott orrú,ezért könnyen befulladhat,de szeret sétálni és futkározni is,csak nem olyan sokat.A mozgásigényéről én nem sokat tudok,majd biztos ír egy olyan,akinek van boxere.
2014. júl. 1. 21:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 KGabi0000 ***** válasza:
Egyébként első kutyának is jó,az én régi tanárnénimnek is boxer volt az első kutyája,nagyon jól megvoltak együtt,de sajnos beteg lett és meghalt.
2014. júl. 1. 21:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:

Nagyon szuper jószág, bár tényleg nem házőrző.

Első kutyának... Háááát. Egy jó kutyasulival.

2014. júl. 1. 21:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
A neme mindegy. Gondolom tenyészteni nem akarod, így a legjobb, ha ivartalanítva lesz, és akkor esetleg még egy pár betegséget is meg tudtok úszni.
2014. júl. 1. 21:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
Igen, jó arra, amit leírtál, és első kutyának sem vészes.
2014. júl. 2. 07:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
Nekem volt boxerom, imádja a gyerekeket! Viszont kicsik mellé mégsem ajánlom, mert nagyon szilaj és lábbal akar játszani, örömében ha nem is ugrál, akkor is folyton mancsol és emiatt pedig csikar is. Szóval inkább kisiskolás gyerekek mellé jobb. Igaz a mi fiunk 3 éves volt, mikor meglett, de sokszor húztam a nyakamat, hogy na most borítja fel, most ugrik rá stb... persze meg lett nevelve, de egy kölök nevelése időbe telik... egyébként házőrzőnek jó, de attól függ, mit értesz ezalatt. Nem ugat sokat, de elég, ha odaront a kapuhoz-márpedig azt tuti fog-, és biztos, hogy senki nem akarja majd megsimogatni, eléggé tudtak a mienktől félni! Ha jön valaki, akkor mindig ugat, de feleslegesen nem, mint pl egy németjuhász.
2014. júl. 2. 22:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:

Szia!

Nekünk 2 boxerünk van, egy nőstény (3 éves) és egy kan (1 éves.

Igaza van a 8. válaszolónak, elég szilajok, DE én úgy vettem észre, hogy csak fiatalabb korukban. A 3 éves nőstényünk már abszolút nyugis, főleg olyanokkal, akiket jobban ismer. Bár szerintem ez kutyafüggő is... De ahogy idősödnek, már kevésbé izgágák, meg ha nem idegen az ember, akkor nem "izgul" vagy hogy mondjam. :) Ha ki vannak fárasztva, akkor elég jól elvannak, elfekszenek. Jót tesz nekik a társaság is, amikor velünk vannak bent, akkor nagyon nyugisak.

Mozgásra én inkább a sétát ajánlom VÍZZEL!!! + udvarban való játszást.

Mieinktől is félnek az idegenek, sokan még a kerítés közelébe sem mennek. Akik sokat járnak hozzánk, ismerik őket, azok tudják, hogy barátságosak, szinte mindenki szereti őket. :) A kanunk ugatósabb, de a nőstény is szokott addig is, amíg egyedül volt.

Én inkább nőstényt ajánlok, ők valamennyivel kezelhetőbbek, nyugisabbak, de pont ezért lehet nem is lesz annyira "félelmetes", pl. a mi lányunk egész nap napozik, ha olyan kedve van, szinte meg sem mozdul, akárki jöhet. :) A kan pedig megy kíváncsiskodni, ugatni. :)

Az ivartalanítást én is ajánlom!!!

+ Ha van rá lehetőség, akkor kennelből vásároljatok! Mi sem néztünk annyira utána a dolgoknak, vettünk egy törzskönyv nélküli boxert szaporítótól, csípődiszpláziával műtötték fél éve, melynek össz.költsége 130 ezer Ft volt... Ennyiből már veszel egy minőségi boxert...

Vagy ha erre nincs keret, akkor boxermentes-en érdemes lenne körülnézni! Igaz, itt nem kölykök vannak elsősorban, de itt ismerik a kutyákat, tudnátok nyugisabb fiatal kutyát is választani! Egy 2-3 éves kutya még fiatal, sok-sok szép évet tölthetnétek együtt. :) (A mi kanunk is befogadott, 7 hónaposan került hozzánk, nagyon hálás!!!)

2014. júl. 11. 12:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim válasza:
az édesapám 20évig tenyésztette a fajtát,ami azt illeti házörzőnek nem való bár ha kiképzik parancsra támad!könnyen tanul nagyon emberközpontú kutya,kisgyerek mellé csak felügyelettel de szerintem nem lesz gond, én melletük nőttem fel és a kishugom is ,semmi probléma nem volt nagyon barátságos kutyák és 1.kutyának is megállja a heyét a hihetetlen szeretetével
2014. júl. 20. 13:37
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!