Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Mit gondoltok az örökbefogadás...

Mit gondoltok az örökbefogadásról? Úgy általánosságban.

Figyelt kérdés

Van egy ismerősöm, aki imádja a kutyákat, de elmondása szerint sosem fogadna örökbe menhelyről kutyát, hiába sajnálja őket nagyon. Azt mondta, az ember sosem lehet biztos teljesen abban, hogy a kutyát sikerült átnevelni a menhelyen, a rossz beidegződéseket kiirtani, vagy minimálisra csökkenteni stb. Szerinte a legbiztosabb kölyköt szerezni, mert az kicsi kora óta az emberrel van, mindent tudunk róla, ismerjük.

Elgondolkodtam rajta, valahol igaza lehet. Kíváncsi lennék hogy ti hogy gondolkoztok az ilyesmiről.


Mielőtt választ írtok, hangsúlyozom, hogy nem vagyok az örökbefogadás ellen (egyszer talán én is örökbe fogadok majd egy kutyust), nem kell ócsárolni, elméleti a kérdés, és a véleményére vagyok kíváncsi mindenkinek :)


(Bunkók kíméljenek. Köszönöm)


2014. júl. 2. 09:21
1 2
 1/17 anonim ***** válasza:
95%
Azt gondolom, hogy nagyobb meló átnevelni egy felnőtt kutyát, de ha ismered a kutyák természetét, fel tudod mérni a saját igényeidet, és megismered azt a kutyát, amelyiket örökbe szeretnél fogadni, akkor semmi kockázatos nincs benne. Az ismerősöd nem ért a kutyákhoz, butaságot hangoztat. Tökéletesen biztosan tud a kutya az új szabályokhoz, az új családhoz igazodni, de az tény, hogy ez időt és elhivatottságot követel. Csak örökbefogadott kutyáim vannak, voltak, és valószínűleg nagyrészt csak azok lesznek a jövőben is.
2014. júl. 2. 09:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 anonim válasza:

Nagymamám mindig menhelyről szerzi a kutyákat, fiatal szukát keres, mert a kan túl izgága. Mivel még fiatal, be lehet tanítani mindenre és át lehet nevelni minden dilijét.

Eddig 4 ilyen kutyáját ismertem, mind nagyon kedvesek voltak, bár a mostani elég új és nagyon fél tőlem. :( De ez is változik, ezt is kinövi. (Már meg tudom simogatni és nem rohan el azonnal :D)

2014. júl. 2. 09:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/17 anonim ***** válasza:
Ha nem azért került be a kutya, mert problémás, akkor szerintem nem gond örökbe fogadni idősebb korban sem.És úgy tudom, a nagyon problémásakat pedig, amik veszélyesek is lehetnek talán elaltatják.
2014. júl. 2. 09:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/17 anonim ***** válasza:
32%

Nekem menhelyes kutyám van. Nagyon aranyos és játékos állat. Okos, lehet tanítani. Egyetlen egy gond van vele, mint minden menhelyes kutyával: Amint magára hagyod, akár csak 10 percre, lelép, és magától nem is jön vissza. Átmászik a kerítésen, vagy kirágja a dróthálót is, képes méter mély gödröt ásni, csak hogy kibújjon.

De ettől eltekintve semmi baj vele, teljesen értelmes, okos kutya.


Van egy menhelyről hozott macskánk is. Az 9 hónapja van nálunk, és ő is szökne. Benti macska, bent bújuk, dorombol, az ülönkbe mászik. De folyton azt lesi, mikor nyílik az ajtó vagy ablak, már sprintel. Magától ő sem jön vissza, egyszer lelépett, 3 nap után találtuk meg, úgy viselkedett, mint egy idegen macska.


Szóval a menhelyes állatokat én személy szerint csak azoknak javaslom, akik értenek az állatokhoz, és rengeteg türelemmel rendelkeznek.

2014. júl. 2. 09:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/17 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat.

4-es, én a szökdösést személy szerint nem bírnám. Volt kutyám amelyik mindig elszökött amikor csak tudott, egyik alkalommal megmérgezték egy ilyen után, és bele is pusztult. Nincsenek jó tapasztalataim a szökdöséssel kapcsolatban, főleg falun :/

2014. júl. 2. 09:39
 6/17 anonim ***** válasza:

#4-es voltam.

Nagyon szépen köszönöm a lepontozást. Nem tudom mivel érdemeltem ki.

Igazából én vagyok a barom, hogy normálisan válaszolok.

2014. júl. 2. 09:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/17 A kérdező kommentje:
Én mindenkit felpontoztam, szóval nem tudom ki volt aki lepontozott, ne támadj le egyből...
2014. júl. 2. 09:52
 8/17 anonim ***** válasza:
90%
Annyiban igaza van ismerősödnek, hogy nehezebb átnevelni, mint egy kölyökkortól rendesen szocializált kutyával élni. Viszont én azt hiszem mindenki megérdemel egy második esélyt, és egy boldog életet. A kutyák tőlünk függenek, én preferálom az örökbefogadást, amennyiben az ember tisztában van azzal, mire vállalkozik, és nem azért fogad örökbe, mert cuki az adott kutya.
2014. júl. 2. 09:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/17 anonim ***** válasza:
90%
A menhelyeken ismerik a kutyát,ráadásul mielőtt elvinnéd látogatni is kell,meg tėged is lecsekkolnak.Nem hiszek ebben a kölyök kutya a legjobban formálható dumában,mivel nem igaz.Van gyeptelepes kutyám,meg egy rakat ideiglenesem is volt,a legkülönbözőbb temperamentummal,háttérrel,életkorral.Egyik sem volt szökős vagy hülye és ennek két titka volt,a nevelés meg a szeretet.Ha valaki teljes szívével akarja azt a kutyát,áldoz rá az idejéből,hogy felismerje mi a problémája vagy mire van szüksége és vannak korszerű nevelési ismeretei is,az eredmény egy szuper kutya lesz.Egy nem felkėszûlt gazda mellett,a kölyök kutya is problémás lesz felnőve.
2014. júl. 2. 10:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/17 anonim ***** válasza:
94%
A szökések leggyakrabban meg amiatt vannak,hogy sok tulaj még mindig úgy gondolja,a kert majd lemozgatja a kutyát.Hát nem.Minden kutyának szüksėge van új ingerekre,meg házon kívüli kalandozásra,csak a gazdik ezt nem veszik figyelembe.Van amelyik kutya elviseli,van amelyik nem.
2014. júl. 2. 10:22
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!