Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Miért vagytok sokan felháborod...

Miért vagytok sokan felháborodva ha valaki törzskönyv nélküli kutyát vásárol?

Figyelt kérdés
Attól még hogy nincs törzskönyve a kutyának vagy nem fajtatiszta attól még miért baj nektek ha valaki megveszi vagy csak hirdetni próbálja a neten? Már úgyse lehet visszacsinálni ha már megszülettek a kiskutyák. És akkor legalább nem a menkelyen végzi a kutya. És ha ivartalanítjuk akkor a fajtának sem árt mert nem lesznek új almok. Bocsi ha valamit rosszul mondtam. Szerintetek?
2014. júl. 2. 14:38
1 2
 1/18 anonim ***** válasza:
18%
Azért mer szerintük csak a nyomi kutyáknak nincs törzkönyve és ezért magukat magasabbra tartják de telibe szarj a fejükre . enyémnek sincs törzskönyve :)
2014. júl. 2. 14:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/18 anonim ***** válasza:
86%
Azért mert igyis tele vannak a menhelyek,rengeteg a kobor kutya, és van ahol ezzel támogatják a szaporítokat. nagyon röviden ennyi.
2014. júl. 2. 14:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/18 A kérdező kommentje:
nekem eddig egyik kutyámnak se volt törzskönyve :) tudomásom szerint nem szaporítótól voltak, azokat énis elítélem, de eddig egyik kutyám sem volt oltáson chip miatt vagy vizsgálaton kívül állatorvosnál mert semmi baja nem volt.
2014. júl. 2. 14:57
 4/18 anonim ***** válasza:
91%

Rossz szemszögből nézed. Nem a kutyával van a baj, hanem az emberrel.


Azért baj, mert 2 MILLIÓ kutya (kicsi, nagy, öreg, fiatal, stb) várja, hogy valaki megmentse az altatástól. Naponta 10 kutyát altatnak el a sintértelepeken. Szerinted ezek a kutyák díjnyertes szülőktől, felelősségteljes tenyésztőtől származnak? Vagy inkább olyanoktól, akiknél "véletlenül" becsúszott az alom, a kedves "gazdi" sajnálta a pénzt az abortuszra, helyette inkább árucikket csinál a kiskutyákból, keresztbe xarva hogy hova kerülnek, mi lesz velük, csak vigyék el a portáról?


A továbbiakban beszéljen helyettem ez a két videó:

[link]

[link]

2014. júl. 2. 14:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/18 anonim ***** válasza:
77%
Ha fajtatiszta kutyát akarok akkor csak is kennelből szerzek, akinek nincs tenyésztői engedélye az, bămennyire is jol tartja a kutyáit, a szemeben szaporito,semmi több
2014. júl. 2. 15:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/18 Platypus ***** válasza:
100%
Azért, mert amire fizetőképes kereslet van, arra kínálat is lesz. Azzal hogy fizetsz egy törzskönyv nélküli kutyáért, gyakorlatilag a pénzeddel megvásároltad a helyét az utána következőknek. Hiába ivartalanítod te a tiédet, ha a szaporító még több kölyköt csinál, mert megél a hozzád hasonlók pénzéből.
2014. júl. 2. 15:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/18 A kérdező kommentje:
és hozátenném hogy nem a szaporítókra gondoltam akik alig várják hogy szülessenek kutyák akiket rossz körülmEnyek között tartanak és ezzel keresnek sok pénzt. én inkább azokra gondoltam hogy sima átlagember nem ivartalanította a kutyáját és kiskutyái lettek és eladja vagy ingyen odaadja a kutyákat. Mert ha megveszed akkor ő már nem kerül menhelyre.
2014. júl. 2. 15:05
 8/18 Platypus ***** válasza:
100%
Az ilyen emberek jóindulatból csinálnak hülyeséget, de ugyanúgy felelőtlenek és genetikai szempontból ugyanakkora károkat okoznak, mint a szaporítók. Erre mindig csak egy barátnőm kutyáját tudom felhozni, amit ajándékba kapott egy kedves ismerőstől, mert "véletlenül" született egy "fajtatiszta" alom. A kutya az égvilágon mindenre allergiás, egy vagyont otthagytak az orvosnál. Csak valami méregdrága gyógytápot ehet, ráadásul szemmel látható hogy nem fajtatiszta, csak fajtajellegű.
2014. júl. 2. 15:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/18 anonim ***** válasza:
93%

Teljesen mindegy, hogy csili-vili kiságyban alszanak-e a kutyák, vagy a saját ürülékükben, nem ez a mérvadó.


Ismeri legalább a genetika és az öröklődés alapjait? Nem.


Elvitte a kutyáit tenyészszemlére, hogy a kutya a fajtájának olyan egyede-e aki érdemes tovább tenyészteni? Nem.


Vannak a kutyának egészségügyi szűrései genetikai betegségekre, hogy a kölykök ne örököljenek valami rejtett rendellenességet? Nincsenek.


Ismeri a kutyájának a vonalát, hogy kik a szülei, nagyszülei, ükszülei és hogy ezek egészséges kutyák voltak-e fizikailag és szellemileg, vagy volt-e valami deffektjük? Nem.



Innentől kezdve mi a "jó" abban, ha lehoz egy ilyen almot? Hogy olcsón el tudja adni? Igen.

2014. júl. 2. 15:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/18 anonim ***** válasza:
100%
Amúgy az is érdekes, hogy ha a gyerek esik teherbe, akkor még aznap szaladnak vele az orvoshoz, hogy ne legyen baba. De a kutyánál 60 napon keresztül se csinálnak semmit. Na ez minden, csak nem véletlen.
2014. júl. 2. 15:20
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!