Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Mit jelent ha a kutyam eszeves...

Mit jelent ha a kutyam eszeveszetten rohangal osszevissza?

Figyelt kérdés
Gyakran elofordul, sot szinte mindig hogy ha a kutyammal (mar nem igazan kolyok) jatszom, ugy hogy o is ramugral es enis lebirkozom a foldre (nem durvulunk, csak jatszunk es kozbe csovalja a farkat szval nem harcnak veszi), o felall, es erdekes testtartasban, a farkat behuzva rohan vagy 5 kort a kertben hihetetlen gyorsan, es akarmi az utjaba kerul azt felboritja, bem foglalkozva velem. Aztan hirtelen negall es lefekszik a foldre mikozben engem nez es csovalja a farkat. Idonkent azis elofordul h ezt megismetli egymas utan tobbszor is. Amugy o egy orokbefogadotz nemetjuhasz keverek kislany. Valaki tudja hogy ez mit jelent nala? Vagy h miert van???

2014. júl. 2. 17:52
 1/10 anonim ***** válasza:
0%
Hát ha behúzott farokkal rohan az a félelem jele. Az ilyen játékok mindig szólnak egy kicsit a dominanciáról is, mint mikor kölykök birkóznak.
2014. júl. 2. 17:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:

Ilyet az enyém is csinál játék közben, de NEM behúzott farokkal, és NEM megy neki semminek.

Van hogy megáll tőlem mondjuk 5-10 méterre, lefekszik, a fenekét feltolja, a fejét teljesen leteszi a földre és szinte megmerevedve vár.

Ha csak bemozdulok (lépnem sem kell) akkor felugrik, fut felém és folytatódik a játék.

2014. júl. 2. 18:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
100%

Látni kéne azt a behúzott farkat, mert ebben a helyzetben és a többi viselkedését figyelembe véve nem gondolom, hogy annyira pánikolna, hogy egy valós farokbehúzás indokolt lenne.


Egyébként annyit jelent, hogy egy felfokozott állapotban játszik, épp levezeti az energiáit. Ő így játszik.

A te reakcióidat figyelve iramodik meg időnként.

A kutyák maguk között is játszanak így.

2014. júl. 2. 18:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
100%
(...egyébként az ilyen megállásoknál egymás között játszani, futni hívják a másikat. Csak hát egy ember kissé kevés egy serdülő Német juhász tempójához. :)
2014. júl. 2. 18:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
100%
Sokat láttam ilyet más kutyáknál is és a sajátomnál is. Ebben az esetben nem félelemből húzzák be a farkukat, mert teljesen örömmel futnak, kicsit olyan mintha bekattannának és rájuk jönne az 5perc. Egyszerűen játék, jól esik neki futni egy nagyot.
2014. júl. 2. 18:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:

...

Esetleg ha jó erőben vagy, van rá lehetőséged, és ambíciód, kipróbálhatnád az agilityt.

Ott együtt mozog kutya és ember, de a kutya többet, és jó feladatok, trükkök vannak közben, így nem csak fizikailag fárasztod, hanem szellemileg is.

Ilyen potenciál mellett biztos, hogy élvezné, pláne, ha megtanul 1-2 dolgot, és ráérez az ízére.

2014. júl. 2. 18:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
Incselkedik veled, boldog, és játszik :)
2014. júl. 2. 18:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 A kérdező kommentje:

Oh akkor megnyugodtam koszonom :)

Igen, az agilityt mar terveztem az energiaja miatt :DD

2014. júl. 2. 20:51
 9/10 anonim ***** válasza:
Csak túlcsordul benne a vidámság és életöröm. :) Az én kutyáim is csinálják, és már volt rá példa, hogy az egyik fejjel beleállt egy bokorba, mert elfelejtett bekanyarodni... :)
2014. júl. 3. 09:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 Lillus04 ***** válasza:

Nyugi. Az én kutyám kb. egy nap 3x csinálja ezt. Szerintem egy szerelmet akar magának találni vagy egy kis kan kutyával barátkozni. Meg az is szóba jöhet, hogy játszani szeretne és "kielégiti" ezzel magát ha egy kicsit elvan hanyagolva

Apropo mi is orokbe fogadtuk

2014. júl. 3. 13:50
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!