Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Veszettség valaki adjon...

Veszettség valaki adjon tanácsot kérem! Hogyan bizonyitható be, hogy nem veszett?

Figyelt kérdés
Ha a kutyának nincs meg minden oltása és kuvan kötve , és megharap egy kisfiut ,hogy kismotorral odagorul hozzá, akkor a veszetséget csak ugy tudják megállapítani,hogy elaltatják és agyvelőböl mintát vesznek? ..csak van rá más megoldás! Én tudom , hogy nem veszett., de ez nem ment fel semmi alól

2014. júl. 2. 22:21
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
80%

karantén, megfigyelés 2 hétig. ha nincs oltva, akkor nagyobb a baj, a kisfiúnak mindenképp végig kell csinálnia a veszettség elleni oltássorozatot, ami igen fájdalmas, plusz súlyos bünti, amiért a kutya oltása kimaradt.

érdeklődj a hatósági állatorvosnál.

2014. júl. 2. 22:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
71%
Ahogy az első kommentelő írja. Annyi kiegészítéssel a veszteség elleni oltassorozat nem fájdalmas. 70 éves apámat is meghaladta egy gazdasági kutya, aki persze a harapás után felszívódott, így őt is olto tták. Semmi mellékhatás. Persze nem kellemes, és alap az évenkénti kötelező oltás. Nem véletlenül kötelező!
2014. júl. 2. 22:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:
Bocs, telefonról írtam!:-)
2014. júl. 2. 22:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:
92%

Nem altatnak rögtön. Megfigyelik a kutyát pár hétig, akár a tartási helyén is, te pénzbüntetést kapsz az oltások hiánya miatt. Nagyon megharapta a kölyköt? És miért nem oltattad? És miért nem figyeltél a kutyádra ne harapdáljon kiskölyköket???? És miért van kikötve az állat?

Imádom az ennyire 'felelős' gazdákat. :((

2014. júl. 2. 23:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim ***** válasza:
100%

Egyébként a veszettség elleni oltások mitől lennének fájdalmasak?

Egy szuri a karba, 10 naponta három alkalommal.

Nekem is volt benne részem, a tetanusz oltás fájdalmasabb!

2014. júl. 2. 23:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim ***** válasza:
42%
Már bocs,de azért nem várnak az oltással,mert a karanténozás alatt,ha már fertőzött volt a kutya,a rövid lappangási idő miatt,már kezelhetetlen lesz a gyerek,ha menfertőződött.Amikor megjelennek a tûnetek,már halálos a veszettsėg,ezért nincs idő karanténozásra.Agyszövetből biztosan hamarabb kimutatható,mint a lappangási idő és bizonyos esetekben kötelezhetnek rá.Az oltásnak meg súlyos szövődménye lehet.
2014. júl. 3. 09:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 A kérdező kommentje:
A boltba szaladtam be és kikötöttem egy fához , a kisgyerek motorral odagurult hozzá, és nem is vérzett a lába semmi csak egy pici hámsérülés lett , az utolsó oltása nibcs mivel ha nibcs chip oltást se adnak be . Éna chipet 100%osanmegvetem...és ezértnem lett beoltva.
2014. júl. 7. 07:59
 8/14 anonim ***** válasza:
Hát akkor hülye vagy! Miért veted meg? Mert 3500ftba kerül?
2014. júl. 7. 09:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim ***** válasza:
100%

hihetetlen, hogy léteznek a világon ilyen kutyatartók... megveted a chipet? ÉÉÉS? inkább nem oltatod be (?!?!?!?)

kit érdekel, hogy megveted? mind a chip, mind a veszettségi oltás kötelező, ezek hiányában hogy utcára mered vinni a kutyát... komolyan nem találok szavakat.

remélem megbüntetnek chip és veszettségi oltás hiányáért is keményen!

2014. júl. 7. 11:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 A kérdező kommentje:

A keresztény hit vallásom megveti.,.hogy egy állat nyilvántartásban legyen egy chippel. És felelős gazdi vagyok. A kutyámnak mindene megvan . A büntetésem meg válalom tudom , hogy, hibáztam. De emberek vagyunk. Ez nem felelőtlenség. Az állategészségügy is megtagadta , hogy altatassam el , hogy az agyvelejéből mintát vegyenek hogy veszett e mivel azt mondta Magyarország a legvédetebb stb.

Az h megcsipte a gyerek lábát arrol sem én tehetek a szülő miert engedte oda a kutyához gyerekét ? A kismotor miatt támadott csak mertelvan a gyerekekkel teljesen.

2014. júl. 7. 16:55
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!