Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Mit csináljak? 4,5 hónapos...

Mit csináljak? 4,5 hónapos amstaff szuka kutyus!

Figyelt kérdés
Ha sétálunk egész addig nincs probléma míg másik kutyát nem lát legyen az kerítésen belül/kívül, kicsi vagy 3x akkora mint ő. nem érdekli olyankor semmi csak ugat és húz! Mit tudok vele csinálni hogy leszokjon erről? Elég fárasztó és idegesítő

2014. júl. 2. 22:44
 1/6 anonim ***** válasza:
39%
Elrántod, s rákiabálsz hogy elég.Igazából elég nehéz ezt magyarázni, egyszerűen neveld, mutasd hogy te vagy a főnök, domináld le.
2014. júl. 2. 23:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
Vidd el óvodába. Ha lehet, keress a környéken kutyásokat is.
2014. júl. 2. 23:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
85%

Az én rotim is ezt csinálni kb. ilyen idős korában. Én úgy csináltam, hogy mikor a rizikós szakaszhoz értünk, egyrészt nem mentünk soha a kerítés mellett, hanem az út közepén, vagy a másik oldalban, ahol nem volt kutya, másrészt, már a gázos kerítés előtt magamra vontam a figyelmét kajával és így haladtunk el szépen. Kb. 2 hónap alatt sokat változott a viselkedése, már nem vergődött úgy, aztán még kicsit több idő múlva már egyáltalán nem.


Ha közvetlenül az ugató kutya mellett megyünk el a kerítésnél, azzal még vannak problémák, de már közel sem olyan vészes, mint volt.


Egyébként az fontos lenne, hogy tudjon játszani rendszeresen más kutyákkal, mert enélkül nehéz leszoktatni a vergődős ugatásról is és a hisztizésről is (mikor menne játszani).

2014. júl. 2. 23:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
71%

3-as vagyok.


A ledominálás nem biztos, hogy jó ötlet. Nem minden kutyára úgy hat, ahogy kéne. Az enyém pl. ha megpróbáltam ledominálni, annál jobban harcolt, csak még rosszabb lett minden, mint volt. Nem arra kell koncentrálni, hogy mit nem csinálhat, hanem azt mutasd meg neki, hogy az ugatás helyett mit csináljon, tehát figyeljen rád, vagy először még a kajára, labdára, csak ne a másik kutyára.

2014. júl. 2. 23:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
*csinálta.. nem csinálni, bocsi
2014. júl. 2. 23:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:

Nem jó ha rászólok és elrántom mert annál idegesebb lesz ahogy a 3. Válaszoló is mondta. Arra is gondoltam hogy ha ugat veszek kutyasipot és megfujom és igy gondolom lassan össze párosítja a kettőt hogy ha ugat akkor rossz hangot hall és így inkább nem fogja

fogja. Amúgy itthon van egy palota pindzsi akivel játszik meg rendszeresen viszem barátnőmhöz ott van 2 másik kutya velük jól kijön.

2014. júl. 3. 13:42

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!