Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Milyen tápot adjak a kutyámnak?

Milyen tápot adjak a kutyámnak?

Figyelt kérdés

Beagle, kb. 4 hónapja Belcandot eszik, de 2 hónapja mindig "elfekszi" a lábát és sántikál pár percig. Az orvos egyből azt kérdezte, hogy mivel etetem, de csodálkozott, amikor megmondtam.

Előtte nem jut eszembe, hogy mit evett, de az sem bóvli volt, 1700 körül volt kilója.


2014. júl. 2. 23:22
 1/8 anonim ***** válasza:
És attól mert drága biztos hogy jó? Gyanítom hogy sokkal inkább a pénztárcádra utaznak mintsem a kutya egészségére. Nekem több kutyám van s jóval olcsóbb táppal is tök egészségesek. Igaz megnézem mit kapnak de nem az árra megyek.
2014. júl. 2. 23:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim válasza:
0%

[link]

Én ezt ajánlom, 800W, és csak 11k HUF és 12cm-es

2014. júl. 2. 23:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
Teljesen irreleváns, hogy mennyibe kerül a táp, az, hogy egy adott tápnak mondjuk 5000 Ft kilója még nem jelenti azt, hogy jobb az adott kutyának, mint az 500 Ft-os. Én biztosan tápot váltanék ha a kutyám rendszeresen sántítana, de vannak itt a témához jobban értők, akik alaposan el tudják magyarázni, hogy milyen összetevők milyen aránya okozhat ilyen problémát.
2014. júl. 3. 07:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:

Esetleg ha már ott voltál, meg is kérdezhetted volna az állatorvost, hogy akkor melyik a jó, ha ez nem.

Én Profine-val etetem, nincs nagy reklámja, kevesen ismerik, de szuperprémium, 15 kilós csomag 11ezer forint. Különben magad is válogathatsz, elmész az állateledeleshez, és elolvasod a tápokon hogy milyen összetevőik vannak. Amiben szója vagy gyanúsan sok adalékanyag van, az nem jó. Amiben ismerős szavakat olvasol ki, mint pl: csirkehús, csirkemáj, burgonya, répa, zsír, fehérje, stb. Na azt kell megvenni. Vitaminokat, kálciumot se ártana venni neki, a kálciumhiány miatt gyenge a lába. Most 100 szemes csomagot vettem 650 ftért. Ennyit megérdemel.

2014. júl. 3. 11:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:

Még annyit én is hozzátennék, attól hogy drága, nem feltétlen jó is. Gondolj a McDonaldsra, amennyi pénzt ott el lehet költeni egy tenyérnyi kajáért, jól se laksz, és szemetet ettél...

A Chappy, Pedigree, meg ezek a nagyon márkás, agyon reklámozott tápok már semmilyen természetes anyagot nem tartalmaznak. Én Pedigree Juniorral kezdtem, állandóan hasmenése volt, és nem gyarapodott semmit. Megvettük a Profinet, most bivalyerős és egészséges. Előző voltam.

2014. júl. 3. 11:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
Mi Acanával etetünk, a kutyám szőre nagyon szép, jó erőben van, széklete normális. Árban sem annyira vészes. Be kell tartani a mértéket.
2014. júl. 3. 11:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
Bár nagytestűeknél fordul elő a túl erős fehérje bevitel miatt a gyors növekedéssel járó csonthártya gyulladás, de lehet, nálad is ez a gond. Válassz kisebb fehérje és zsírtartalmú kölyök tápot neki. Ha azzal is előfordul a sántítás, aktuális lesz egy könyökröntgen.
2014. júl. 3. 11:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:

Köszi a válaszokat, nem mondta az állatorvos, hogx rossz lenne a Belcando, épp, hogy csodálkozott, hogy azóta sántít. Vettem neki természetesen vitaminokat.

Egyébként már nem kölyök, 2,5 éves.

Rendeltem neki neki natural trainert, remélem ez beválik.

2014. júl. 3. 12:19

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!