Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Border collie! Vélemények?

Border collie! Vélemények?

Figyelt kérdés

Sziasztok! Első borderem lenne, azoktól várék válaszokra, akiknek már volt/van! Show és munka keresztezésű bordert szeretnék, legyen hosszú, dús szőre és legyen jó idegrendszerű és pörős is. Sportolnék is vele. Érdekelne a véleményetek erről a kennelről!: [link]

Nekem tetszene ez a párosítás, szép kutyák, viszont nincs sok eredményük, a tenyésztő is furcsának tűnik, nincs túl sok információ... Érdekelne, hogy nektek honnan van kutyátok, vagy melyik kennelt tudjátok ajánlani ahol most lesz alom. A Bordermaniát és a Dashing Dawnt már néztem, de pl a Bordermaniánál is volt egy csomó örökölt betegség, szóval onnan nem szeretnék. Köszönöm a válaszokat! :)



2014. júl. 2. 23:24
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
Lucky for you?
2014. júl. 2. 23:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
Minden általad említett kennel full show vonal, nem pedig munka-show keresztezés. Szépnek szép de sportban ne várj nagy eredményt.
2014. júl. 2. 23:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 A kérdező kommentje:
tudom, hogy show kennelek, de legtöbbször ezeket szokták ajánlani :) sportot is csak a saját örömünkre csinálnánk, nem célom, hogy nagy agility bajnok legyen, csak élvezze. első, köszönöm, őket néztem, szerintem írok a tenyésztőnek! valaki tud még jó kenneleket? mi a véleményetek a Flame of Phoenixről?
2014. júl. 3. 00:36
 4/11 anonim ***** válasza:
Nem nagyon értek hozzá, de az kapásból feltűnt, hogy csak két kutya van a "Kutyáim" cím alatt. Most vagy nem rakta ki a többit, vagy én nem néztem körül rendesen, de ha tényleg csak két kutyája van, azokat nagyon durván kizsigereli, hogy folyamatosan kölykezniük kell. Legalábbis a szukát biztosan.
2014. júl. 3. 10:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
100%

A szuka kutyának ez az első alomja lesz, szóval nem tudom mit zsigerel ki belőle.

Egyébként én ismerem félig-meddig a csajt. Évek óta tervezi Flame-vel és Rascallal az almot. Rascal egyébként már fedezett pár szukát, azokból az almokból 3 kutyát ismerek. AZ egyikük nagyon szuper agilitys kutya, másikuk pedig nagyon szuper frizbis, a harmadik borderrel meg a gazdája agilityzik hobbi szinten és amit láttam videóban nagyon megy a kutya. :)

Alapjában véve tipikus show alom, de ha nincsenek nagyratörő céljaid, szerintem abszolút megfelelő lehet. Bár Flame első alomja, így nem tudni mit hoz és örökít a kölyköknek, de Rascal ebből a szempontból jó páros, mert neki már vannak kölykei és utána kérdezhetsz, hogy mit örökít. :)

2014. júl. 3. 11:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 A kérdező kommentje:
szerintetek akkor megbízható a tenyésztő? nem túl kezdő?
2014. júl. 3. 17:15
 7/11 anonim ***** válasza:
Mint tenyésztő kezdő, hisz értelemszerűen ez lesz az első alom. De mint írtam, én még 5-6 éve fórumoztam ott ahol a tenyésztőlány is, és szerintem eléggé felkészült ilyen szempontból.
2014. júl. 3. 22:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
De szerintem emberileg eléggé megbízható, és úgy gondolom mint tenyésztő is az lesz. :)
2014. júl. 3. 22:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 A kérdező kommentje:
köszönöm a segítséget, felvettem vele kapcsolatot, nekem is jónak tűnik! :) mindenkinek további szép nyarat! :)
2014. júl. 4. 01:22
 10/11 Imri-Szarka Fruzsina válasza:

Kedves kérdező!


Én is ebből a kennelből veszek kutyát és szerintem megbízható és tudatos tenyésztő. Ha megnézed Rass-t neki azért egész szép eredményei vannak és nagyon sok oldalú kutya, frizbizik, terel kiállításra jár és még agilityzik is. De te mit szeretnél vele? Sportolni vagy inkább kiállításokra járni? Kant vagy szuka kutyust szeretnél inkáb?

2014. júl. 5. 12:33
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!