Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Az olyan tenyésztők akik...

Az olyan tenyésztők akik tenyésztenek két vagy akár több fajtát is, hogyan tudnak figyelni egyszerre az össze kutyára? Annak igényeikre és eltartásukra?

Figyelt kérdés
pl: Adott két külömböző fajtát tenyésztő személy akinek van 6 kan és 8 szuka egy fajtából a másikból pedig: 4 szuka és 1 kan. Hogy a francba mozgassa le őket mégis?
2014. júl. 3. 12:26
1 2
 1/19 A kérdező kommentje:
* különböző
2014. júl. 3. 12:26
 2/19 anonim ***** válasza:
23%
Sehogy! Pont ezért szoktuk mondani, hogy aki több fajtát "tenyészt", az leginkább csak szaporító, akinek a pénz a lényeg, nem az, hogy rendesen foglalkozzon a kutyáival.
2014. júl. 3. 12:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/19 A kérdező kommentje:
Akkor ezek szerint a ,,tenyésztőknek,, megéri tenyészteni, ha sok a kutyájuk és sok almot hoznak le egy évben? ( pl 2 A fajta és 1 B fajta ). Egyik ismerősöm ( onnan van a szukám) egy évben 3 almot hoz le. Mindegyikből megtart magának egy szukát amit hord kiállításra. Még csak a B alomnál tart de már így is van 1 kan kutyája és 4 szuka ( 2-őt megtartott, 2-őt vett külföldről) és másik fajtából is 2 szukája.
2014. júl. 3. 12:35
 4/19 anonim ***** válasza:
100%
A tenyésztőknek nem éri meg tenyészteni. A szaporítóknak megéri szaporítani. Ez a lényeg. Lásd meg kérlek a különbséget a tenyésztő és a szaporító között!
2014. júl. 3. 12:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/19 anonim ***** válasza:
86%

Azért vannak kétfajtás tenyésztők, akik igenis rendes tenyésztők, de nem mindegy, a két fajtának mennyire hasonlóak vagy különbözőek az igényei. Pl. skót terriert és westit nyugodtan lehet egyszerre is, vagy pl. még collie-sheltie-t szoktak sokan. De ez nem azt jelenti, hogy ennyi kan és szuka van egyszerre, mint amit a kérdező írt. Kérdező, ez az ivarérett tenyészállománya? Vagy az öreg kutyák is benne vannak például?

Egyfajtás tenyésztőnek is lehet rengeteg kutyája, és nem mindenki tudja megadni nekik, ami kellene. Szóval a tartási körülmények sem mindegyek. Én ismerek olyan tenyésztőt, aki csak egy fajtával dolgozik, a kutyáinak hatalmas terület (kb. egy farm) áll rendelkezésére, saját medencéjük van stb. Ellenpéldát is tudnék mondani, szóval nem biztos, hogy a két fajtán van a hangsúly, inkább a kutyák számán és a tartási körülményeken. (De azért aki kettőnél is több fajtát tart már tenyésztés céljából, azt én is inkább szaporítónak gondolnám.)

2014. júl. 3. 12:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/19 A kérdező kommentje:
Én tudom mi a különbség a kettő között. De szerintem akitől én vettem a kutyát az csak a pénzre megyen. Hiszen minek tart meg annyi kutyát és fedezteti be az összeset, hogy aztán 1000 - 1200 euro-ért eladja és minimálisan 10 kölyök szokott neki lenni egy alomban. A fajtából volt eddig 1x 8 kölyök és 1x 13. A B fajtából pedig 1x 9 kiskutya. Ha csak 800 euro-t is számolok 1 kiskutyaért az 24 000 euro és tudom, hogy nem annyiért adta el őket mert láttam a hirdetéseit a neten és én is tőle vettem, ebből vajon mennyi lehetett a kiadása? Max 3000 eu mert a kutyáinak csak egy ország champion címe van a nevük előtt.
2014. júl. 3. 12:44
 7/19 anonim ***** válasza:
100%

Nem mindegy, milyen fajtájúak. Nagytestűeknél pl a legtöbben kennelben tartják a kutyáikat. Ha gondos gazda, igen méretes kennelben, ahol van lehetősége a kutyának mozognia. Van, aki autóba teszi a bandát és elviszi nagy , szabad területre futtatni őket.Kistestűeknél könnyebb a dolog, hiszen egy nagyobb udvaron összeengedve őket, bőven megvan a léehetőség futni, játszani egymással.

Aki több kutyával tenyészt, azt sosem szabad hasonlítani az egykutyás gazdák tartási helyzetéhez.

2014. júl. 3. 12:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/19 anonim ***** válasza:
32%

Mi a fenéért turkálsz te más anyagi dolgaiban? Hogy hova, mennyiért adja el a kutyáit, az az ő dolga. Ha megveszik tőle annyiért, az is az ő dolga.

Csupán az ember lelkiismeretére van bízva, hogy valaki milyen módon tenyészti, szaporítja a kutyáit.

ha fenntartásaid vannak a tenyésztővel, miért vettél tőle kutyát?

A kiadásairól meg személyesen őt kell kérdezned, és nem találgatás szintjén agyalni rajta.

2014. júl. 3. 13:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/19 A kérdező kommentje:
Azért mert én is akarok tenyészti TK-s kutyákat és bizony nem a jobb kölykökre fogok menni. Elhordom a szukámat egy rakatnyi kiállításra aztán pedig befedeztetem valami jó minőségű sokat érő kannal és vihetik tőlem drágán a kölyköket. Tessék nyíltan megmondom amit akarok.
2014. júl. 3. 13:09
 10/19 anonim ***** válasza:
100%
Én nem tudom milyen fajtáról van szó, de általában az nem fog úgy működni, hogy még kezdő, névtelen "tenyésztő" vagy és máris viszik tőled drágán, pláne külföldre a kutyákat.
2014. júl. 3. 13:50
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!