Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Az olyan tenyésztők akik...

Az olyan tenyésztők akik tenyésztenek két vagy akár több fajtát is, hogyan tudnak figyelni egyszerre az össze kutyára? Annak igényeikre és eltartásukra?

Figyelt kérdés
pl: Adott két külömböző fajtát tenyésztő személy akinek van 6 kan és 8 szuka egy fajtából a másikból pedig: 4 szuka és 1 kan. Hogy a francba mozgassa le őket mégis?
2014. júl. 3. 12:26
1 2
 11/19 Akiteki ***** válasza:

Ebből sem lesz tenyésztés.

Az egészen másról szól, mint hogy szerzünk egy rakat serleget, aztán dől a lé.

2014. júl. 3. 14:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/19 Szilvi & Argos ***** válasza:
100%

Akkor Te se szaporítani akarsz!

Akik 3-4 kutyánál többet tartanak, biztos nagyon ritkán tudnak napi szintű sétát, külön foglalkozást, sportot biztosítani a kutyáknak...

Ha már hetente 2-3 nagyobb futtatás van valahol a határban, az már bőven jó szerintem.

2014. júl. 3. 14:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/19 A kérdező kommentje:
Én tenyészteni akarok, de úgy, hogy nyereséges legyen és max 3-4 kutyával. Rendszeres szaladgálást a mezőn és úszást tudok nekik biztosítani.
2014. júl. 3. 14:46
 14/19 anonim ***** válasza:
Szinte minden fajtában ma már túlkínálat van. A vásárlóerő is az olcsó felé tendál. Aki külföldre tudja jó áron eladni a kölyköket, annak bizony némi időre volt szüksége ahhoz, hogy vegyenek is tőle. Főleg az a fontos, valóban szép és egészséges legyen az eladott kölyök felnőve. Mert a kínálat bősége miatt, ha gond van, simán , gyorsan elterjed a hír, hogy nem szabad tőle venni. Akkor fuccs a nyereségnek.
2014. júl. 3. 15:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/19 Akiteki ***** válasza:
Na ez nem fog összejönni. Eleve a hozzáállással is baj van.
2014. júl. 3. 15:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/19 anonim ***** válasza:
100%
Majd ha felneveled az első kutyádat, megcsinálod a championátusokat, az eü szűréseket, találsz a szukádhoz egy megfelelő kant, felneveled az első almod és sikerül őket eladnod jó gazdiknak, na majd akkor nagyon át fognak benned értékelődni a dolgok. :) Már ha egyáltalán eljutsz idáig, mert szerintem te már néhány kudarcba fulladt felvezetés után azt mondod, hogy elég.
2014. júl. 3. 16:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/19 Szilvi & Argos ***** válasza:
100%

Bocsi, elírtam:


NEM: "Akkor Te se szaporítani akarsz!"


HANEM: Akkor Te IS szaporítani akarsz :(

2014. júl. 3. 17:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/19 Akiteki ***** válasza:
100%
Értettem így is. Némi irónia. :)
2014. júl. 3. 19:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/19 anonim ***** válasza:

teljesen jól el lehet tartani akár tíz kutyát is. rááldozható szabadidő, pénz és szorgalom kérdése az egész. no meg persze nem hátrány, ha nem csak egy ember adja magát erre a feladatra, hanem mondjuk a család is. mi ketten élünk együtt, mindketten kutyázunk, két külön fajta a szívünk csücske, így mindkettőből tartunk, többet is. hat kutya a létszám 3 nekem, 2 neki, plusz egy ráadás közös keverék :)

ismerek olyan tenyésztőt is, aki 12-13 kutyával dolgozik (ebben benne van a növendék + veterán is), viszont ha épp sűrűbb az élete (ő egyedül csinálja a családjában, de van férje, gyereke, munkája) akkor ismerősöknek "kiadja" a kutyákat foglalkozásra. egy többnapos külföldi verseny előtt megbízható kutyás barátainak kiszórja a kutyáit, hogy ne a férjére maradjon egy tucatnyi kutya, és míg ő elvan, addig is le legyenek mozgatva rendesen.

meg tudja oldani, mert meg is akarja oldani. és nem csak kiállításon bizonyítanak ezek a kutyák, hanem munkában is, többféle sportban.

2014. júl. 4. 06:12
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!