Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Nemsokára kapok egy mopsz...

Nemsokára kapok egy mopsz kölyköt és a tartással kapcsolatosan kérdeznék. (? )

Figyelt kérdés

1.a mopsznak nyakörv kell vagy hám?

2.ha házban tartanám és ha van egy nagy udvarunk de nincs kutyaajtó hogy menjek ki vele mindig hogy elvègezze a dolgát?

3.vagyek neki kutyapelenkát?

4.hogy tudnám megtanitani hogy a pelenkába végezze dolgát?

5.van még egy kutyám ő kinn lakik az udvaron es ha valahogy találkoznak hogy csináljam hogy ne tépjék szét egymást?

6.az igaz hogy a mopsznak nyomott az orra hogy melegbe nem rendesen kap levegőt ha igen akkor hogy segitsek rajta?

7.milyen tápot vegyek neki?



lécci mindegyikre válaszoljatok


2014. júl. 3. 12:51
 1/8 anonim ***** válasza:

1. alapból nyakörv, de mopsznak inkább hámot szerintem

2. szépen elején két óránkét kiviszed, miután szobatiszta lett,reggel,este,kaja után, meg megtaníthatod hogy jelezzen ha kell neki(az enyém idejön hozzám felemeli a mancsát és elindul az ajtó felé,így jelez)

3,4.nem kell neki pelenka,hülyeség

5.szépen egymáshoz szoktatjátok akkor nem kel félni hogy egymásnak ugranak, meg ivartalanítjátok ha kanok, ha szukák

6.sűrűn tisztitod a ráncait s nem hagyod sokáig napon,meleg helyen

7.kistestűknek szánt prémium tápot, vagy BARF-os etetést is kiprobálhatjátok

2014. júl. 3. 12:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 sippara ***** válasza:
83%

1. Nyakörv, a hám munkára való.

5. Amíg ez a probléma felmerül, NE hozzatok másik kutyát. Másik kutyát CSAK megfelelően nevelt, tartott és szocializált kutya mellé hozunk. Ha felmerül, hogy bármi gond lenne közöttük, akkor a meglévő kutya senem jól nevelt, senem megfelelően szocializált, először őt kell rendbe hozni.

2014. júl. 3. 13:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:

1. nyakörv

2. kinyitod a bejárati ajtót

3. ne

4. sehogy, nem macska

5. kinti kutyát megneveled, addig míg ilyen kérdés van NEM HOZOL másik kutyát

6. igaz, tenyésztőtől kell érdeklődni

7. Brit, Josera, Pro Plan, kistestűeknek való aprószemű táp

2014. júl. 3. 13:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:

1. Vedd meg mindkettőt, majd meglátod, melyik válik be jobban

2. Egy pár hónapig igen, és utána csak akkor nem, ha van egy biztos kerítésetek

3. NEM!

4. Sehogy! A kertbe, és az utcára végeztesd el a dolgát. Hidd el, ez sokkal jobb, mint a lakásban a cuccos pelust szagolgatni.

5. A két kutyát egy semleges helye mutasd be egymásnak, pl egy réten, vagy parkba, vagy egy utcában.

6. Ebben sajnos nem tudok segíteni :(

7. Josera, Brit, Brit Care. Ezekből van kölyök, a Josera Kidset pl nagyon ajálgatják, de a legcélszerűbb megkérdezni a tenyésztőt, akinél veszed, hogy eddig milyen táppal etette, majd szép lassan átszoktathatod másik tápra.

2014. júl. 3. 22:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 A kérdező kommentje:
kszönöm mindenkinek a választ
2014. júl. 4. 15:00
 6/8 anonim ***** válasza:
43%
Mopsznak nehogy nyakörvet vegyél, nekik hám kell. Tudom, mopszom van.
2014. júl. 4. 15:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim válasza:

szia! nekem is mopszom van! van hámja is meg nyakörvje is! szerintem mindegy, bár amíg kicsi inkább hám, nekünk legalábbis így volt.

nekünk alom volt a lakásban de csak 2-szer pisilt bele, többször inkább a szőnyegre, azóta mindig visszatartja inkább és megvárja míg levisszük. azt olvastam valahol hogy ha valahova odapisil a házon belül akkor itasd fel a pelenkával és szag alapján tudni fogja legközelebb, és ha a pelusra pisil jutalmazd meg, de fontos hogy akkor is jutalmazd meg ha kint pisil mert különben csak a pelusra fog. (hamarabb megtanulja mint gondolnád) :)

én Pro Plan tápot veszek neki, kistestű kölyöknek valót, de ez szerintem pénztárca függő.

azzal hogy melege van nem nagyon tudsz segíteni rajta. ha jó helyről veszed akkor nem fog nagyon fuldokolni. ha nagyon melege van teríts alá egy vizes törölközőt, ne vidd sétálni ha tűz a nap és 40 fok van, inkább csak reggel meg este.

a ráncaira figyelj, azt ki kell törölni meg ha nyitott szemmel alszik akkor vegyél műkönnyet hogy ne száradjon ki nagyon a szeme.

ja és nagyon fog hullani a szőre, vegyél egy furminátort, és azzal fésülgetheted :)

nem fogod megbánni, nagyon imádnivalóak a mopszok :)

2014. júl. 11. 19:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:
utolsó:köszi!!!
2014. júl. 12. 10:55

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!