Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Sétáltatásnál ha kerítésen...

Sétáltatásnál ha kerítésen keresztül találkozunk más kutyával, mi a helyes teendő?

Figyelt kérdés
Vezessem tovább a kutyát, és tanítsam arra, hogy ne foglalkozzon vele? Vagy álljunk meg a ház előtt, és hagyjam hogy ülve figyelje, és közbe nyugtassam, csitítsam, hogy így ismerje/szokja meg a többi kutyát?
2014. júl. 3. 21:47
 1/4 KGabi0000 ***** válasza:
100%
Tanítsd arra,hogy ne fogalkozzon velük.Általában a gazdák sem szeretik,ha egy kutya ott ül a kapujuk előtt és az ő kutyája folyamatosan ugatja,nem egyszer szóltak már nekem is,hogy ne sétáljak el a kutyámmal a kapujuk előtt,mert az ő kutyája ugat és nem tud tőle semmit csinálni.Hozzáteszem az én kutyám nyugodtan sétál,rá se hederít az ilyen kapun belül ugató kutyusokra.Ha nem akartsz reklamációt,szerintem tanítsd meg arra,hogy az lyen kutyákkal nem foglalkozunk.Inkább azokkal a kutyákkal ismertesd össze,akikkel séta közben találkozol és szintén gazdával vannak.
2014. júl. 3. 21:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
13%
Én a kutyámra szoktam bízni. Vannak "barátai", akiket szeret üdvözölni. Ezekkel farkcsóválva megszagolgatják egymást, esetleg rohangálnak együtt egy sort fel-alá a kerítés mentén. Más kutyák mellett meg simán elmegy. Azért megyek sétálni a kutyámmal, hogy öröme teljen benne, nem azért, hogy trenírozzam.
2014. júl. 3. 21:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:

Ilyenkor menj tovább, ne álljon le ilyenekkel szaglászni, mert vannak olyan gazdik, akik rossz néven veszik ezt (mármint a kerítéseb belüli kutyusok gazdija).

És ha mondjuk póráz nélkül sétáltatod a kutyád, akkor is képes átrohanni az úton más kutyához.

Viszont ha utcán találkoztok másik kutyusos gazdival, aki szintén engedi, hogy a kutyátok összeismerkedjen, akkor azt nyugodtan teheted! :)

De ha arra szeretnéd nevelni a kutyád, hogy ne legyen társasági kutya (az őrző-védőket így nevelik, ők nem olyan játékosak, az ölebeket nem -> szóval az őrző-védő meg olyan kutya, aki olyan fajta, vagy a gazdi gondolja úgy, őket nem társaságira nevelik), akkor ne engedd oda semmilyen kutyához, csak akkor, ha barátoddal/barátnőddel stb. sétáltatsz kutyát, és neki is van, akkor ketten ellehetnek, de másokkal ne.

Remélem, tudtam segíteni!

Ha van valami, írj nyugodtan, hátha tudok segíteni, (barátnőm szülei kutyasulisok, és én is be szoktam nekik segíteni sokszor). :)

2014. júl. 3. 21:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
Semmi teendő nincs, nem állsz meg, nem találkozol, semmi közöd hozzá... Nem gondolod, hogy oltári bunkóság egy ház előtt lógni, miközben bent a házat őrző kutya őrjöng? Aztán ha megharap, vagy a gazdája kijön és beszól, akkor még te leszel felháborodva.
2014. júl. 4. 12:16
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!