Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Hipoallergén kutyán kívül...

Hipoallergén kutyán kívül lehet másik kutyám?

Figyelt kérdés

Sajnos szőrallergiás vagyok, de már kicsi korom óta szerettem volna kutyát tartani.

Olvastam, hogy vannak hipoallergén kutyák, de rajtuk kívül tarthatnék "átlagosabb" kutyákat?

És esetleg lehet valamit tenni a szőrallergia ellen?


2014. júl. 4. 01:08
 1/8 anonim válasza:

Az amerikai kennel klub listája szerint néhány fajta nem hullajtja a szőrét, ellentétben sok más kutyával, ők csak egy nagyon picit vedlenek. Ezek a fajták nem hullajtják az alsószőrzetüket, ugyanakkor kevesebb szőrt is bocsájtanak ki. A kevés szőrt hullajtó kutyák listája: bedlington terrier, bichon frise, kínai meztelen kutya, ír vizi spániel, kerry blue terrier, matese, pudli, portugál vizikutya, schnauzer, könnyű szőrzetű wheaten terrier, mexikói kopasz kutya.


Tippek a szőrallergia ellen:


- tartsd a háziállataidat a hálószobán kívül!

- játssz velük a szabadban!

- moss kezet!

- fürdesd meg a házi állatodat hetente!

- szabadulj meg a kárpitoktól és a szőnyegektől!

2014. júl. 4. 01:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim válasza:
49%

Első vagyok.

Találtam egy nagyobb listát amit kifejezetten allergiásoknak ajánlanak.


Affenpinscher (majompincs): nem hullik a szőre

Amerikai kopasz terrier: nincs szőre

Bedlington terrier: nem hullik a szőre

Bichon bolognese: nem hullik a szőre

Bichon frisé: nem hullik a szőre, a felesleges szőr fésüléskor kihullik, DE sokat ugat, vagyis legyünk óvatosak!

Bichon havanese: nem hullik a szőre

Border terrier: kisméretű, nagyon kevés szőrt hullat, alkalmas a gyakori fürdetésre

Bouvier des Flandres: nem hullik a szőre

Cairn terrier: kisméretű, kevés korpa hullik belőle

Coton de tulear: nem hullik a szőre

Dandie Dinmont Terrier: nem hullik a szőre

Ír vízispániel: nem hullik a szőre

Kerry Blue terrier: egyrétegű bundája van, szőre rövid, és nem nagyon hullik

Kínai meztelen kutya: alig van szőre, nem nagyon hullik, de a nyál és a bőrdarabkák itt is veszélyesek lehetnek

Lengyel alföldi pásztorkutya: nem hullatja a szőrét

Lhasa Apso: nem hullik a szőre

Máltai selyemkutya: nem hullik a szőre

Papillon: csak egy kicsit hullajtja a szőrét

Perui meztelen kutya: nincs szőre

Pomerániai törpespicc: alig hullik a szőre

Portugál vízikutya: nem hullik a szőre

Puli: nem hullik a szőre

Szamojéd: nem korpásodik

Schnauzerek: rövid a szőrük, alig hullik, DE sokat ugatnak!

Shih-tzu: kétrétegű bundája van, az aljszőrzetből kieső szőrszálak inkább a fedőszőrbe tapadnak, ahelyett, hogy lehullanának a földre, ezért mondhatjuk, hogy alig hullik a szőre. Rendszeres fésüléssel és fürdetéssel a szőrhullás szinte a nullára csökkenthető. Az egyik leginkább ajánlott fajta allergiások számára.

Silky terrier (ausztrál selyemszőrű terrier): nem hullik a szőre, a felesleges szőrszálak fésüléskor kijönnek.

Skye terrier: nem hullik a szőre

Spanyol vízikutya: nagyon kevés szőrt hullat

Tibeti terrier: kevés elhalt hámsejtet hullat, kétrétegű szőre van, ha rendszeresen ápolják, nem hullik

Uszkárok: nem hullik a szőrük, kevés elhalt hámsejtet hullatnak

Welsh terrier: nem hullik a szőre

Wheaten terrier: nem hullik a szőre

Xoloitzcuintli: nincs rajta szőr, de nyála és a korpa veszélyes lehet

Yorkshire terrier: kifejezetten ajánlják allergiásoknak, nem hullik a szőre, nem korpásodik

2014. júl. 4. 01:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:

Nem az első vagyok. Ez a lista azért érdekes, mert nem csak a szőrt, hanem korpát és a nyálat is figyelembe veszi. Viszont az emberek egyediek így az allergiáik is. Ha ki is néztél valamit a listáról érdemes megbeszélni a tenyésztővel a problémádat és megkérni, hogy hosszabb időt tölthess el a kutyái között, hogy biztosan tudd, hogy az adott fajta nem hozza ki az allergiád.


Az amcsi oldalak szerint (ahol ugye dizájner kutyának becézik a keverékeket) az uszkármixek is jók lehetnek.


Az allergiáddal meg lehet érdemes lenne felkeresni egy homeopatát. A családom nagy részét homeopata kezeli (anorexiától tályogig van itt minden), jó eredményekkel. Elvileg allergiát is lehet vele kezelni - személyes tapasztalatom ebben még nincs, de be van ütemezve egy allergia kezelés.

2014. júl. 4. 01:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:
Köszi a gyors válaszokat! :)
2014. júl. 4. 02:03
 5/8 anonim ***** válasza:

Első válaszánál egy észre vétel.


" fürdesd meg a házi állatodat hetente! "


Nem szabad hetente fürdetni egy kutyafajtát sem! Még a hipoallergén kutyákat is 1-1,5-2 havonta szabad,különben tönkre megy a bőrük!


Nekem eddig csak bichonjaim voltak vannak.


Szőrük tényleg nem hullik.Én pl több hajszálat találok a lakásban mint kutyaszőrt(jelenleg kettő kutyánk van)

2014. júl. 4. 11:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
Csak kíváncsiságból kérdezem, hogy hogy lehet, hogy egy kutyának nem hullik a szőre? Hogyan cserélődik? Gondolom nem kinő kölyökkorában és ott marad élete végéig...
2014. júl. 4. 15:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 A kérdező kommentje:
Sima, rövidszőrű kutyám (pl. vizslám) lehetne?
2014. júl. 6. 20:37
 8/8 anonim ***** válasza:
A rövidszőrűeknek nagyon hullik a szőre. Akkor már inkább valami aljszőrzet nélküli hosszúszőrű vagy trimmelős, vagy göndör szőrű. Ezeknek kevésbé hullik, illetve a trimmelősnek nem hullik egyáltalán.
2014. júl. 7. 01:43
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!