Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Az amstaff harci kutya vagy...

Az amstaff harci kutya vagy valami bemutató darab rózsaszín kis ruhával? Kíváncsi vagyok a véleményetekre.

Figyelt kérdés
A kérdést azért tettem fel,mert szeretném tudni ti mit gondoltok az nem számít jelenesetben,hogy nekem mik a tapasztalataim. Konkrétan: Alkalmas a kutya esetleg más állatokat leteríteni ha arra sor kerül ( NE ÍRD HOGY NE KERÜLJÖN RÁ ) csak feltételezés. Vagy úgy gondoljátok,hogy ez csak valami "szoba" kutya játszani jó vele meg sétáltatni meg mutogatni másoknak?

2014. júl. 5. 08:44
1 2 3 4
 1/38 anonim ***** válasza:
100%
Már a kiindulási pot hibás. Nincs "harci" kutya fajta. Az "amstaff" egy kutya fajta. Viszont az egyedei között lehet "szoba" kutya természetű és lehet verekedős is. Ez függ a felmenők természetétől és a neveléstől együttesen.
2014. júl. 5. 09:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/38 anonim ***** válasza:
100%
Az amstaff egy családi kutya. Nem arra van hogy növeld a farkad vagy öltöztesd…
2014. júl. 5. 09:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/38 anonim ***** válasza:
97%

Bármilyen kutya alkalmas más állatok leterítésére, egy csivava is tudna patkányt (oké, egeret) ölni, ha nagyon akarna, mert kutya, ragadozó, benne van a génjeiben. Az viszont egyik fajtának sincs, hogy szobadísz vagy ruhakiegészítő legyen cuki ruhácskákban. A staff egy kutya, ennyi. Megvannak a fajtára jellemző tulajdonságai (jó esetben), mint ahogy az összes többinek is. Szóval nem egészen értem a kérdést, miért csak ez a két véglet létezhetne?

Harci kutya meg attól lesz a kutya, hogy harcoltatják. Ha nem teszik, akkor nem harci kutya, maximum egy néha harcra is használt fajta egy egyede (bár tudtommal az inkább a pitek "kiváltsága", a staff kevésbé alkalmas ilyenre).

2014. júl. 5. 09:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/38 anonim ***** válasza:
100%
Az egész kérdésnek semmi értelme sincs, amúgy meg egyedfüggő a dolog.
2014. júl. 5. 09:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/38 A kérdező kommentje:

Pont az ilyen kommentelők miatt írtam ki. Nagyon kiváncsi voltam az építőnek nem mondható hozzászolásotokra. Nagyon sok bejegyzést végig olvastam ma és hasonló kommentek vannak. Engem ez idegesít. Minden fajtának meg van az a kis úgymond önkép a kutyáról ha az ember utána olvas. Egy staffiról nem hiszem,hogy pont a család centrikus kutya kellene,hogy eszébe jusson az embernek.

Harapása igen nagy és ha valamit lefolyt vagy megtámad azt nagyon nehezen engedi el. Ösztönszerüen támad rá más állatokra egyből torokra megy ha nem talál fogást azonnal keres másikat és szinte lehetetlen leszedni az áldozatról.

A gazdája képes rá ha elég önbizalma van és megfelelően nevelte a kutyáját. Most azt fogjátok írni ha megfelelően nevelte volna akkor nem támadna. DE egy ilyen kutyának része kell,hogy legyen. Attól,hogy milyen célból tenyésztették ki attól ez még egy pitbull marad nem egy chivava.

2014. júl. 5. 10:03
 6/38 anonim ***** válasza:
100%

Rossalie amugy kangalt es kozepazsiait szaporit, idezem : "álltalában előre megbeszélt helyre viszem a kiskutyát és felvásárolják. "

Gondolom oda akar kilyukadni, hogy azok az igazi kemeny kutyak. Az amstaffok meg szerinte mind keverekek (??)

2014. júl. 5. 10:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/38 A kérdező kommentje:
4# A kérdést értelmezni kellene és egyből levágnád mire gondoltam. Az első mondattól az utolsóig. Akkor nem írnál ide szemetet.
2014. júl. 5. 10:04
 8/38 A kérdező kommentje:

Nem!!! És nem pároztatom a kangalt a kaukázusival ha erre akartál utalni isten ments. Talán nem is nagyon lehetne mivel párba vannak 1 him egy nőstény így nem engedné a kangal kannak a kau szuka magát :) abból harc lenne.

Jobb helyeken tenyésztők viszik el a kutyámat. De van,hogy adok oda rokonnak/barátnak kutyát.

2014. júl. 5. 10:06
 9/38 anonim ***** válasza:
100%
Rémesen sajnállak téged is, meg a kutyáidat is. Nem akarsz valami másik oldalon okoskodni? Nem tudom, hogy itt mit vársz, mikor látod, hogy senki nem értékeli a véleményedet, és akkor se fogjuk, ha hónapokig nyomod, mert hülyeség.
2014. júl. 5. 10:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/38 A kérdező kommentje:
Azért van akit érdekel acumi. Engem mások véleménye érdekel jelen esetben a tied nem.
2014. júl. 5. 10:08
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!