Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Yorkshire terriernek hogyan...

Yorkshire terriernek hogyan tanítsam meg azt hogy hova végezze a dolgát? Ahonnan vettem ott állítólag szobatiszta volt.

Figyelt kérdés

2 éves felnőtt yorki, házban van tartva, 3 napja van meg, dobozt még nem találtam ki neki, de haladóban van, és abba tennék homokot, de honnan fogja tudni, hogy oda kell neki? az eddigi végtermékeket amit a szőnyegre pakolt azt tegyem bele a dobozba a homok tetejére és mutassam meg neki?

ahonnan vettem ott nem kérdeztem meg, hogy mire végezte a dolgát...


2014. júl. 5. 13:28
1 2
 1/17 anonim ***** válasza:
84%
kutyád van nem macskád, az almot felejtsd el, 2 óránként és kaja után picivel kiviszed , ha elvégezte a dolgát dicséret, ha bent végzi el szó nélkül takarítasz
2014. júl. 5. 13:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 anonim ***** válasza:
81%
Vidd el naponta többször sétálni, és rászokik, hogy otthon nincs piszkítás, csak kint a szabadban
2014. júl. 5. 13:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/17 anonim ***** válasza:
73%
A szobatisztaság azt jelenti, hogy a lakásban nem végzi el a dolgát. A homokos doboz is a lakásban van. Ő kutya, nem macska. Őt sétáltatni kell (a saját lábán, bármilyen meglepő) és közben tud üríteni is.
2014. júl. 5. 13:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/17 anonim ***** válasza:
84%

"Ahonnan vettem ott állítólag szobatiszta volt."

A szobatiszta az azt jelenti, hogy te naponta többször leviszed őt üríteni, cserébe a kutya nem trotykol a házban, nem pedig azt, hogy macskaalomra van rászoktatva és a szoba többi részébe nem csinál... sokat kell még tanulnod a kutyákról, nem irigylem szegény yorkidat :/

2014. júl. 5. 13:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/17 anonim ***** válasza:
73%
Sétára nem gondoltál? Egy felnőtt kutya nem ürít a lakásban, pláne nem homokba. Nem macska az (még ha akkora is), hanem kutya!
2014. júl. 5. 13:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/17 anonim ***** válasza:
74%

Az, hogy szobatiszta, az azt jelenti, hogy naponta 3-4 alkalommal leviszed sétálni az UTCÁRA, és ott intézi a dolgát.

NEM a lakásban, alomba, mint a macska. A kutya soha nem fog alomra járni.

Ha Te így értelmezted a szobatisztaságot, akkor javaslom vidd is vissza az előző gazdájának, vagy sürgősen olvass utána a kutyák szokásainak.

2014. júl. 5. 14:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/17 anonim ***** válasza:
74%
Ha házban lakik, miért nem nyitod ki neki az ajtót? Ennél kisebb erőfeszítéssel nem lehet kutyát szobatisztaságra szoktatni és még ez sem megy?
2014. júl. 5. 14:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/17 A kérdező kommentje:

Nem lehet akármikor csak úgy kiengedni a házból, nem lehet nyitva hagyni az ajtót, mert van kint az udvarban kettő kutya, és azokkal nem lenne jó ha találkozna, ezért először mindig meg kell őket fogni aztán becsukni.

mikor megvettem akkor még kettő napig mentem iskolába, és akkor nem én voltam vele reggeltől délután 1 óráig, hanem a húgom, és azt választotta gazdának ezek szerint, mert ha én megfogom elkezdem simogatni, akkor pár perc múlva elindul keresni a húgomat, hiába simogatom, megtalálja a húgomat aztán ott van a közelében, nem zavarja ha nem foglalkozik vele, de akkor is ott van mellette, és állandóan követi, meghallja a hangját már rögtön pattan is a kutya.

engem kell, hogy gazdának tartson, az enyém.

hogyan lehet megoldani?

2014. júl. 5. 14:56
 9/17 anonim ***** válasza:
78%

előszőris ugy nem hozunk új kutyát a házhoz ha az eddigiek nincsenek rendesen szocializálva

2. vidd el sétálni te, reggel, d.u., este a séta nem abbol áll hogy kirakjuk a kertbe, így a szobatisztasággal se lesz baj mert akkor elvégzi a dolgát, foglalkozz vele többet, játtsz vele tanítsad stb

2014. júl. 5. 14:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/17 anonim ***** válasza:
84%

Miért kellett egy harmadik kutya, amikor van két neveletlen az udvaron? Először azokat kellett volna normálisan szocializálni, és akkor most nem lenne baj.

Higgy nekem, előbb-utóbb úgyis meg fog történni, hogy nyitott ajtó mellett kislisszol a kutya, és akkor nagy baj lesz. Most kell őket összeszoktatni!

A kutyát pedig az utcára kell vinni sétálni, nem kiengedni a kertbe, különben ugyanolyan antiszociális lesz, mint a másik kettő.

2014. júl. 5. 15:03
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!