Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Shar pei mellé husky lakásba?

Shar pei mellé husky lakásba?

Figyelt kérdés
2-3 éves ivartalan kan shar pei kutyusom van. Mentett, 1 éves múlt mikor 0 szocializációval hozzám került. Kölyökkorát egy ól mellé kötve töltötte egy fél méteres láncon, többet nem tudni róla. Én mutattam meg neki hogy kell sétálni, lépcsőn közlekedni, már BKV-zunk is simán, jön velünk nyaralni, behívható, 1 évig kutyasuliztunk mert minden kutyának ment volna neki (ma már a yorki kölykökhöz is odaeengedem, mert tudom hogy soha senkit sem bántana), és nem utolsó sorban én mutattam meg neki milyen TARTOZNI valakihez, milyen egy falka tagjának lenni és nem kirekesztettnek az udvar végében. Most lehetőségem adódott, hogy álmaim kutyáját tartsam mellette: a huskyt. Szeptember elején érkezne az új falkatag, kérésre 12 hetesen, előtte még találkoznak a kutyámmal 2-3 alkalommal. Tudom, hogy nem lesz baj hiszen szereti a kölyköket, nagyon játékos még ő is, a husky ráadásul szuka lesz. Kellő mozgást tudok biztosítani, a sharppal is lent vagyok 2-3 órát egy hatalmas parkban minden du., csak ő gyakran lustálkodik ott is, de a huskyt lenne időm bőven lemozgatni, + reggel 40 perc séta, este mégegy eü. Viszont a mindennapokban ez nem tudom hogy nézne ki. A sharp nagyon lusta kutya, van hogy 11-ig alszik reggel. Félek, hogy zavarná őt a husky izgágasága. Mit gondoltok erről a párosításról? Lehet együtt tartani ennyire eltérő energiaszintű kutyákat egy tapasztaltabb gazdinak?
2014. júl. 5. 16:20
1 2
 1/12 sippara ***** válasza:

Lehet, csak melós :) egy nagyon lusti husky keverékem, és egy jóval pörgősebb roti keverékem van, utóbbi tavaly karácsonykor, előbbi két éve érkezett, nagyjából úgy, és olyan körülmények közül, mint a tiéd, csak ő nem agresszív volt, hanem rettenetesen félős. Ő háromszor sétál, ebből egy egy-két órás mászkálós-labdázós, a másik kettő 10-40 perces pórázos császkálás. A roti jön ezekből a sétákból kettőre, és ezeken kívül még egyszer sétálni (szoci+labda), és egyszer tréningezni (egyelőre engedelmes). Ezalatt a husky fent pihen a lakásban, tömegbe úgysem szívesen jön, így nagyobbacska rendezvényeken is otthon hagyom, viszont ennyi mozgás mellett a lakásban a roti is nyugisabb, fetreng-rágcsál-alszik, napi 2-3-szor pár percet játszanak a lakásban, és igyekszem velük legalább egyszer 10-15 percet klikkerezni is. Ha a huskyt zavarja, elküldi melegebb éghajlatra, hála az égnek ezt nagyon ügyesen felfogja a másik az első pillanattól, és egyszerűen békén hagyja.

Egy szó mint száz, ha rászánod az időt és energiát a pörgősebbre (márpedig nekem a kérdésedből az jön le, hogy rászánnád), nem látom akadályát :)

2014. júl. 5. 16:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:

Szerintem igazodnának egymáshoz. A shar pei lustasága csökkenne, egy 2-3 éves kutyának amúgy sem kell lustának lennie. Semmi baja nem lesz attól, hogy 7-kor kel.

Szerintem egy kutyánál ez úgyis megszokás kérdése, az én yorkim is szeret lustálkodni, de megszokta, hogy hétköznap 5-kor kelünk, és lemegyünk sétálni.

Egyébként elég húzós párosítás, de ha úgy érzed, hogy bírnál két ilyen makacs természetű kutyával, akkor hajrá.

Mondjuk a szánhúzó kutyákat inkább kertes házba szoktam javasolni, de ha tényleg tudsz vele eleget mozogni kint, akkor szerintem nem lesz gond.


Ja, és respect, nagyon klassz, amit a shar pei-el tettél :)

2014. júl. 5. 16:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:

Leirásod alapján jó gazdinak tűnsz, aki tényleg komolyan gondolja a dolgokat. Szerintem igy simán mehet lakásba.:)

Nálam két husky van,Igaz én kertesben lakom,de sokat bent vannak a szobában velem és nincs velük semmi gond.:) Nálam is az egyik nagyon lusta, az idősebb, a fiatalabb még elég pörgős, vele szoktam külön bicajozni menni és akkor az idősebb otthon lustizik.:)

2014. júl. 5. 16:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
0%
én nem javasolnák husky-t lakásba nekünk egyszer volt a miénk végtelenül buta volt :)) (nem tudom hogy minden husky ilyen vagy csak a miénk volt ilyen) kölyökkorától nőtt fel a japán díszkakasommal (aki kutyának képzelte magát és úgy is viselkedett amint hazaértem szaladt elém körberepkedett majd ült az ölembe :D) majd amikor egyszer hazajöttem rengeteg toll volt mindenfelé és véres cafatok az udvarban :((( a husky megölte hidegvérrel és megette nem számított neki hogy együtt nőttek fel (pedig rendszeresen evett még azt se mondhatnám hogy éhes volt) mindenesetre én nem tartanék nagytestű kutyát semmilyen nála kisebb állattal mert sose tudni mikor ébred fel benne a "farkas)
2014. júl. 5. 16:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
80%

A tyúkólat már nálunk is kirámolták 1x 2x.:D De mi voltunk a hibásak, mert nem zártuk be rendesen az ajtót. Elég nagy a vadászösztönük, mikor viszem a tóra/határba őket és elengedem, akkor is mindig gyikra vadászgatnak, de volt, hogy fácánt vettek észre vagy nyulat, de azért visszahivtam őket róla, csak kicsivel többet kellett kiabálnom. Meg egy évben előttem mentek és az egyik lement a vizhez, gondoltam biztos iszik. Ja... egy szerencsétlen kiskacsával jött boldogan vissza a szájában. Pedig mindig le vannak szidva, de az ösztön elég erős. Annak örülök, hogy a behivás igy megy.

Viszont macskával simán összeszoktatható, nekem az idősebb kutyám felnőtt korában került hozzám és gyorsan összeszokott a cicákkal, a kicsi meg ugye velük nőtt fel és sosem bántanák. Idegen macskát nem nagyon szeretik az udvarban látni, de ha én hoznék egy kicsit avval összetudnám szoktatni.

Szerintem rendszeres foglalkozás mellett nyugodtan lehetnek lakáskutyák. Nekem is ha levannak fárasztva egésznap lustálkodnak vagy a szobában vagy napoznak, de semmi gond nincsen. Persze ha valami okból kimarad a séta, akkor hajlamos a fiatalabb elhordani a papucsaim, meg ásogatni az udvarban, de ez ritka.

De akár választásnál választhat egy viszonylag nyugis kölyköt.

2014. júl. 5. 17:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
80%

kedves utolso nincs olyan hogy buta kutya....nincs kizárva hogy nem volt eléggé lefoglalva és lefoglalta magát...

kérdező, szerintem beválalhatod :) majd a kutyusok is igazodnak picit egymáshoz, max a huskyt még plusszban leviszed sétálni hogy jobban lefáradjon :)

2014. júl. 5. 17:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
nem utolso, utolso előtti bocsi :)
2014. júl. 5. 17:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:

4-es vagyok japán kakasos :)


a husky igazából a nővéremé volt ő nevelte és nagyon sokat foglalkozott vele nagyon sok kutyánk volt már de ő tényleg olyan buta volt :D nem tudok rá jobb szót ahogy nézett az arca na mindegy ezt nem tudom így elmagyarázni azt még elfelejtettem hozzátenni hogy volt (mai napig még van) egy máltai selyemszőrű kutyánk is és szintén együtt nőttek fel viszont nem mertem kint hagyni a nagy kutyával igazából nagyon ki se mertem vinni mert elég szép nagy kutya volt a husky és amikor játszani akart vele hogy hogy eldurvolt és belekapott egyszer csúnyábban

Imádom a Husky-t nagyon szép szerintem ez a fajta hasonlít leginkább a farkasokra de szerintem pont ezért is benne él a legjobban a vadászösztön

2014. júl. 5. 17:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
minden kutya más, lehet ő az a lökötteb, örökké pörgő tipus :)
2014. júl. 5. 17:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:

Vadászösztön elég nagy, de kisebb kutyákat meg macskákat nem bántanak, ha megvan nevelve és hozzá szoktatva, kivéve ha idegen. De a madarak a gyengéik, abban nem vagyok biztos, hogy összetudnám szoktatni, sose próbáltam, ezért vannak a tyúkok ólban.

De butának semmiképp nem nevezném a fajtát.Nagyon gyorsan tanul és felfogja a dolgokat, ha akarja. Meg a problémamegoldó képessége is nagyon jó. Én ezt nagyon szeretem is bennük, hogy önállóbb fajta.

2014. júl. 5. 17:38
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!