Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Hogyan szoktassam le a kutyát...

Hogyan szoktassam le a kutyát arról, hogy idegenekre ugráljon?

Figyelt kérdés
Nagyon ugrál az idegenekre, pörög, meg ilyesmi.

2014. júl. 5. 20:32
 1/3 anonim ***** válasza:

Tiltsd le. Ha nem hallgat rá, menj utána és büntesd le, ne érdekeljen, hogy mit sápítozik az, akire felugrott.

De azt jó, ha tudod, hogy amíg mindenki összesimogatja meg örül neki, ha felugrál, addig nem biztos, hogy egyáltalán meg tudod oldani ezt a dolgot, hiszen hiába a büntetés, ha előtte megkapta a kis pozitív visszajelzését. A pitem is ugrálós volt, most már ha előre szólok, akkor nagyrészt a földön marad, kivéve, ha a delikvens vigyorog rá és szemmel láthatóan imádná, ha felugrana rá a kutya, annak nem tud ellenállni. De persze ez annyira nem is tragédia, ott inkább abból van a gond, ha mégis fegyelmezem, akkor jön a miért kell bántani szegény kutyát. Egy időben azokra is akart ugrálni, akik féltek tőle, nem parasztkodásból, csak megnyugtatásképpen, de hálisten azt már abbahagyta, rájött, hogy nem buli, mert akkor én is keményebben magyaráztam neki, meg hát az ember se volt tőle boldog. Nem is csinálta sokszor. De a kutyulimutyulisokkal nem tudok mit kezdeni, ha nem veszem észre időben a dolgot.

2014. júl. 5. 21:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 A kérdező kommentje:
Köszönöm. Akkor hasonló a helyzet nálam, mint nálad volt. Te hogyan bünteted ilyenkor a kutyát? A tiltást nem igazán hallja meg, bekattan és nem reagál. Még elég neveletlen...
2014. júl. 5. 21:41
 3/3 anonim ***** válasza:
Hát, sok ismétléssel :D Általában odamentem, elkaptam a grabancát, jól lehordtam, és elzavartam a fenébe, nem hagytam, hogy simogassák utána. Kutyája válogatja, hogy mire hallgat, nálunk ez jött be :)
2014. júl. 5. 21:46
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!