Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Direkt sóztak rám ideggyenge...

Direkt sóztak rám ideggyenge kutyát? Ideggyenge,

Figyelt kérdés

mindig akartam kutyát volt is és vn is rá időm , szeretek kutyázni.

egyik nap a haverom beállított egy 10 hetes sztafival, hogy ajándék a rokonának születtek sztafi kutyái és ez maradt és nekem adja. igaz tenyésztett tks kutyát akartam amit én választok, de a családba mindig utcai kidobott kutyák lerültek így nem utasítottam el.

de szerintem bár papír nincs róla így 1 év után áállítom hogy idegbeteg a kutya. pontosabban ideggyenge! sose bántottam még kiabálni se kellett rá, de egyszer csak iösszerezen mint akit vernének! majd utána megint ugrál.

mintha lenne 1 játékos barátságos énje meg 1 nyuszi aki azt hiszi most agyon verik!


szerintetek látták, hogy nem normális a kutya azért sízták rám, vagy 10 hetesen ezt nem lehet megállapítani? nekem csak hetek múlva tűnt fel, hogy néhs lapítva menekül előlem ha játszok vele, majd megint jőn és ugrál...

kiszűrik, hogy beteg vagy nem okés és azért maradék kutya?

mintha skizofrén lenne vagy hogy hívják 2 énnel ami váltskozik mp alatt

16f



2014. júl. 5. 20:45
 1/10 anonim ***** válasza:
85%
nem, azért adták neked, mert tudták hogy keresel kutyát, nekik meg nem kell megmaradt kölyök mert csak nyűg. (nekik elég a szuka meg a kan amivel szaporítani tudnak)
2014. júl. 5. 20:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
68%

Nem lehet kiszűrni 10 hetesen, neked, aki együtt élsz vele is sokkal több idő kellett hozzá.


Egyébként ennyiből még közel sem fogadom el amit tényként állítasz. Lehet valamivel labilisabb idegzetű, de csak szélsőséges esetben nem lehet bánni egy kutyával.

Baromra kíváncsi lennék egy videóra!!!

2014. júl. 5. 20:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
43%
Enyém is ideggyenge.Sokéves bullterrieres tapasztalattal sem szégyelltem a kutyámhoz rehabilitációs szakember segítségét kérni.Neked is ajánlom.
2014. júl. 5. 21:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
79%
Ennyi idősen látszik,ha valami nagyon nem oké,de nagyobb gond lehet,hogy fogalmad sincs rõla,hol és hogyan mixelték össze a kutyát,meg hogyan tartották.Sajnos simán lehet egy korai rossz bánásmód következménye a mostani viselkedés vagy az is lehet,hogy te vagy a kutya számára nem kiszámítható.
2014. júl. 5. 21:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
79%
Nem merek semmit konkrétan állítani, de ha két ideggyenge kutyát összepároztatnak, abból semmi jó nem sülhet ki. Nyilván kiderült a szülőkről hogy gázosak, aztán most megpróbálnak gyorsan megszabadulni a kölyköktől. Menhelyen dolgozók az ilyenek miatt anyáznak a legtöbbet.
2014. júl. 5. 21:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
81%
Nem feltétlenül ideggyenge, lehet nevelési hiba is. Nem kell ehhez verni, elég, ha érzi, hogy kicsit labilisabb vagy a kelleténél (ne vedd támadásnak, én éppen ilyen stádiumban vagyok az ideiglenes kutyámtól, néha azt lesik a sajátjaim, hogy mikor fogom megnyúzni valamelyiket egy idegroham közepén), attól például lehet a kutya is labilis. Érdemes lenne megnézetni szakemberrel, állatorvossal és kiképzővel is - lehetőleg hozzáértővel mindkettőből, ne az első sarkon lévővel -, mielőtt ítélkezel fölötte :)
2014. júl. 5. 21:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
83%

Biztos, hogy valamire reagál, méghozzá túlreagál, csak mivel ő érzékenyebb, mint te, valószínűleg nem veszed észre. Ha tk-s kutyát szerettél volna, akkor gondolom telik arra, hogy szakembernek megmutasd, hiszen ő már a tiéd.

Egyébként annyi baj legyen, ha néha összerezzen, remélhetőleg lehet neki segíteni, hogy ne reagáljon így, de hidd el, történhetett volna ennél nagyobb baj is.

2014. júl. 5. 22:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 A kérdező kommentje:
lehet, de fura hogy egyik pillanatban jön ugrál őrül labdázunk, aztán behúzza magát és kúszik el mintha verni akarnám! sose bántottam! rossz emléke nem lehet rólam!
2014. júl. 5. 22:13
 9/10 anonim ***** válasza:
14%
Szerintem naluk nagyon gyakori, en kutyam is ilyen. De en ezt az agyi eretlensegenek szamitom be, mivel latom az enyemen, hogy ahogy idosodik, ugy valtozik. Ezek a staffik szerintem keson ero tipusok, majd ha kb. 3 evesen is ezt csinalna, akkor lenne baj, de addigra meg mar ugyis megtanulnad kezelni a helyzetet.
2014. júl. 5. 22:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
76%

Nem ideggyenge, csak szenzitív.

Ami annyit tesz h pl érzi ha nem vagy vele elégedett, vagy ha alapba fel vagy valamiért húzva, vagy ha már érzi h ideges leszel amiatt mert ő behúzza fülét farkát. A kulcs Te vagy, és nem feltétlen ő. Neked kell változnod, h ez változzon. Több önkontroll, vedd észre magadon a jeleket, amik hathatnak a kutyára. Nehéz, tudom, de nincs más út. Vagy maard minden úgy ahogy most. Ami a kutyának nem feltétlen a legjobb mert stresszel ezek szerint néha. Bizalmat kell építened, ami azt jelenti h minden körülmény között Neked kell lenned a biztos háttérnek, a hidegfejű, határozott, céltudatos vezetőnek.

Ha egyedül nem megy akkor szakemberrel. Sokk sikert!

2014. júl. 6. 00:18
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!