Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Mi a különbség az angol...

Mi a különbség az angol masztiff és a bullmasztiff között?

Figyelt kérdés

A kutya-tárban nézegettem a képet. És néztem...és néztem,

de akárhogy néztem semmi különbséget nem vettem észre.

Nektek van valamilyen masztifotok?

Vagy tartanátok? :-) =)


2010. jan. 6. 20:24
 1/5 anonim ***** válasza:

Imádom, kedvenc kutyum a nápolyi, meg az angol... mondjuk egyelőre yorkim van :D

Rengeteg a különbség. Az angolmasztiff a világ legnagyobb termetű kutyája (súlyra)70-90 kiló simán lehet. Egy bullmasztiff súlya 40 körül van. Más a pofájuk is, a bullnak inkább bordeaux-i dogra hasonlít, az angolé masztiffosabb. Természetre is teljesen mások. Az angol nagyon nyugis robosztus maci... A bull viszont igazi kis terrorista tud lenni, iszonyat akaratos. Egy ismerősöm akárhányszor otthon hagyta, szétszedte a házat direkt...

Ha rákeresel a google-ban, akkor elolvashatod a történetüket, is, az is különbözik... meg, hogy mekkorák méretre, az is ott van pontosan.

2010. jan. 6. 20:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:

Nagyon sok lülönbség van! például az hogy a bullmasztiff az az angol bulldog és valamely masztiff kevereke.

Nekem egy cane corsom van idehaza, hasonlo testfelépites mint egy bullmasztiff.Én azt javaslom neked hogy akkor tartsal otthon amsztiffot ha elsősorban van neki helye és neked van sok-sok türelmed.Lehet hogy fele annyira makacs mint akar melyik kutya csak sokszorta nagyobbra megnőnek:):) akármilyen masztiff kutyust is vákasztanál egy odaadó barátot egy játékos ,de elsőosztályú testőrt választanál!!!

2010. jan. 7. 00:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim válasza:
Nekem van Angol Mastiff-om és nagyon jó kutyák! Nyugodt békés akár kisgyerekel is jól elvan nekem is van egy 16hónapos kislányom és imádják egymást! de éjszaka amikor a házat kell őriznie akkor senki ne jöjjön be! Már két betörési kisérletet hiusított meg a kutyám! A sújuk 70-110kg attol függ hogy kan vagy szuka de egy kifejlett kan eléri a 100-110kg! A bullmastiff-ok sokkal kisebbek. Még ami nagyon szembe ötlő külömbség az az orruk a bullmastiff-nak sokkal rövidebb az orrésze! Ha van valami kérdésed akkor nyugodtan írj. Ha az Angol Mastiff mellett döntessz akkor tudok kölyköket is eladót!
2010. jan. 25. 08:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 damon9706 válasza:
már bocsásson meg az az illető aki először válaszolt a keérdésre mert a masztiff nem a világ legnagyobb kutyája. A dán dog a világ legnagyobb kutyája...és a kérdésre is válaszolva: igen, nagyon sok külömbsé van a 2 kutyafaj között:)
2011. szept. 25. 15:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
nincs olyan hogy a világ legnagyobb kutyája!!! magasságra is más meg sulyra is..meg kamu az egész.. pl amikor a guiness rekordok könyvében 95kgos angol masztiff volt a rekord,a szomszédunkban egy sovány 85kgos bernáthegyi volt..lehetett volna 100kg is. legmagasabb fajták német dog,ir farkas legnehezebb angol masztiff,landseer
2013. okt. 11. 09:44
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!