Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Mi a különbség a pitbull és...

Mi a különbség a pitbull és az amstaff között?

Figyelt kérdés
Egyszerűen ugyanolyanok, ugyanúgy néznek ki, ugyanolyan a testalkatuk, a fejformájuk, ugyanaz a feladatuk, ugyanarra lettek kitenyésztve. Képtelen vagyok különbséget tenni köztük. Még a színezetük is ugyanaz, mindkét fajta lehet bármilyen színük, nem úgy mint az argentin dognál, ami ugye csakis fehér. Egyik fajtával sincs úgy kapcsolatom, tehát pont azért kérdezem mert nem értek hozzá, de szemmel láthatóan teljesen ugyanaz a két fajta, és nem értem minek tenyésztenek ki egy kutyafajtát, ha már van egy ugyanolyan, és miért kap az saját nevet?

2014. júl. 7. 12:04
 1/6 anonim ***** válasza:
2014. júl. 7. 12:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
0%

[link]

Kutya-tar.hu és ott mindent megtalálsz

2014. júl. 7. 12:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 Platypus ***** válasza:
87%
Az egyiket az amerikai kennel klub(AKC), a másikat a nemzetközi (FCI) regisztrálja, ennyi a különbség. Az amerikaiaik szeretnek külön utakon járni, és csináltak egy saját regisztrációt. Más kiállítások, más bírók, más szempontok, ezért idővel azért kialakul némi eltérés a fajták között, így nem lehet csak úgy átvinni az egyikbe regisztrált kutyát a másikba, még akkor sem ha elvileg ugyanaz a fajta. Az amstaffnál ez még pont nem látszik igazán, de ha megnézel egy AKC-s magyar vizslát elég feltűnő a különbség a miénkhez képest. Vagy amerikai akitát vetsz össze egy japán akitával.
2014. júl. 7. 12:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:

Első, nem láttam, hogy már ki lett írva a kérdés, de megnéztem, és nem igazán vannak ott se rendes válaszok.

Második: rohadt ügyes vagy hogy tudod használni a Control+C, Control+V kombót, de hibás a link, és amúgy én is rá tudok keresni a googlen, sőt már meg is tettem, a kutyatárat is megnéztem, de ettől még nem világosodtam meg.

Harmadik: köszi de ez még nem indok arra hogy van két tökéletesen ugyanolyan fajta, másik névvel.

Az amerikai buldogot pl még ma sem ismerik el önálló fajtának, pedig ezer éves múltja van, ráadásul semmilyen kutyafajtával nem lehet összekeverni.

2014. júl. 7. 12:34
 5/6 anonim ***** válasza:

Első vagyok

A 2. linket is megnézted? Ha az sem elég, akkor...

2014. júl. 7. 12:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
100%

Más a testfelépítésük, más a jellemük. A stafford kockább, elegánsabb, a pitnek inkább ék alakú feje van, és sokkal agilisabb, "praktikusabb" testalkata, nem olyan zömök, mint a staff.

A staffot egyébként a pitből tenyésztették ki, kifejezetten olyan célra, hogy a főbb tulajdonságai megmaradjanak, de egy átlagos családban is kezelhető legyen az energiaszintje, az akaratossága. Amolyan "light" pitbull, családi-sportkutya. A pit meg még mindig a harcra tenyésztett ősei legjobb tulajdonságaival bír, azokat illetően nagyon ösztönerős. Ez nem azt jelenti, hogy agresszív, mert az agresszió csak egy viselkedés, nem tulajdonság, de például nagyobb benne a küzdőszellem, több/intenzívebb mozgást igényel, és tudatosabb nevelést.


Az meg, hogy szemmel láthatóan azonos, nem azt jelenti, hogy tényleg az. Nekem például a lovak úgy általában tök egyformák, pedig ott is hány fajta van. De nézz meg egy fehér havanese-t, egy bologneset, meg egy lenyírt törpe uszkárt, laikusnak az is ugyanaz, kis fehér szőrös zsebkutya. Múltkor láttam egy fehér törpe snacit, először azt hittem, hogy egy furcsa westie. Az, hogy neked nincs hozzá szemed, nem jelenti, hogy ténylegesen egyforma a két fajta :) Nem mondom, tényleg hasonlóak, de csak annyira, amennyire egy bernáthegyi meg egy moszkvai őrkutya. Hasonló, hasonló, még az eredetük is közös, de azért más súlycsoport (nem szó szerint).

2014. júl. 7. 13:02
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!