Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Van egy kb 7 hetes puli...

Van egy kb 7 hetes puli kutyám szeretnénk ki szoktatni de ha berakjuk az óljába amit lezárunk hogy ne vigye el a macska akkor mindig elkezd reszketni és félni?

Figyelt kérdés
Elő fordulhat hogy addig amíg meg erősödik esetleg meg bolondul vagy elpusztul az ólban? Csak éjszaka van benne?
2014. júl. 7. 14:13
 1/10 anonim ***** válasza:
50%
Hogyan vinné el a macska az ólat? Amúgy is a kutyát nem ólban szokták tartani, hanem az udvaron egy kutyaházzal, ahováb szükség esetén behúzódhat. Vagy még jobb, ha lakásban van inkább. De semmiképp sem egy ólba zárva.
2014. júl. 7. 14:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
77%

7 hetesen nálad se lehet, persze hogy retteg

kb olyan mintha egy 2 hónapos babát bezársz egy sötét helyre és otthagyod...

2014. júl. 7. 14:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
59%

Énédesjóistenem, adja az ég, hogy ez egy kamu kérdés legyen!

Nem létezik, hogy ilyen sötét emberek(?) vannak.

2014. júl. 7. 14:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
72%
Ez aztán a felelős állat tartas
2014. júl. 7. 14:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
58%
Tipikus primitív parasztok,ahol a kutyának ólban a helye.Ha egy csecsemőt teszel ki a lezárt ólba egyedül,boldog lesz?Pont így teszitek tönkre a kutyát is.
2014. júl. 7. 14:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
81%
Próbálj meg krotáliát rakni a fülébe, hátha attól elkezd jó lábasjószág módjára viselkedni, és elfelejti, hogy ő tulajdonképpen csak egy babakutya.
2014. júl. 7. 14:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
61%

Egy év múlva meg jön a kérdés, hogy a pulikutyámat nem tudom megfogni, mert morog és támad, mit csináljak?


Egy ilyen pici kutyának a család mellett a helye. Igazából a saját kutyacsaládja mellet, de ha már nálatok van (amit amúgy törvény tilt), akkor ti helyettesítitek a családját! Jobb helyeken a gazda együtt is alszik a kölyökkutyával az első napokban, míg kiheveri azt az óriási stresszt, hogy elvesztette az anyját és a testvéreit. Gondolj bele, ez milyen lehet neki.

Oké, ne aludj vele együtt. De az istenért, ne zárd be tökegyedül a sötétbe, ismeretlenbe! Ilyen pici kutya még nem tudja visszatartani a szükségét, reggelig a saját piszkában tipródik. (Csak merem remélni, hogy reggel kitakarítod az ólat....) Pont akkora trauma neki bezárva lenni a sötétbe, mint egy 3-4 éves embergyereknek lenne.


Amikor az én kutyám hozzám került (szintén nem "puccos" fajta, hanem kuvasz), az első hónapokban bent lakott a konyhában, minden éjjel 2x-3x felkeltem hozzá, napközben szinte folyamatosan mellettem volt, hogy megszokjon és kötődjön hozzám. Működik is a dolog, a fogát is kihúzhatnám, akkor se mordulna rám.

Kiszoktatni ráértek, amikor már nagyobb lesz. Minél többet van mellettetek ilyen kicsi korában, annál szelídebb, okosabb, figyelmesebb kutya lesz nagynak.

2014. júl. 8. 09:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
mióta van nálad?
2014. júl. 8. 16:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 A kérdező kommentje:
Először is látom hogy az itt kommentelők fele inkább paraszt és sötét mint én, másodjára mondjuk akinek van egy kis józan paraszti esze az gondolhatja hogy nem disznó ólban szándékozik az ember kutyát tartani ha nem KUTYA ÓLBAN de ezt a szót még biztos nem hallották.Úgy tudtam hogy az emberek azért járnak ide kérdezni nehogy hülyeséget csináljanak de mindegy. A normális kommentelöknek pedig köszönöm a választ, egyébként először van kutyám,kb 5 napja van nálam és azóta bent alszik a lakásban de nem tudom mikor érdemes a kiszoktatásra.
2014. júl. 9. 15:22
 10/10 anonim ***** válasza:
Fél éves kora után érdemes kiszoktatni.
2014. júl. 9. 17:13
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!