Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Maltepoo fajtáju kiskutyát...

Maltepoo fajtáju kiskutyát lehet magyarországon kapni? És ha igen hol? Blake Livley nak is ilyen van ugy h biztos h létezik ilyen fajta kutya.

Figyelt kérdés

itt egy kép róla

[link]

szerintem nagyon aranyos :D csak sajna sehol nem láttam az interneten h árulnak..:/


2010. jan. 6. 22:36
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
87%
Ez csak egy keverék, amit eladnak a buta embereknek jó sok pénzért. Mert már nem tudnak milyen extrém dolgot meg divatot kitalálni. Inkább menj el a menhelyre, vagy keress fajtatiszta kutyát. Elég keverék szenved, nem kell még támogatni a gyártásukat is. És nem hiszem hogy az FCI elfogadta volna őket, így nem lehet egy fajta.
2010. jan. 6. 22:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
47%
2010. jan. 6. 23:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
88%

Igen létezik. Az amerikaiak hülye szokása két kutya keresztezése aminek aztán fajta nevet is adnak. De ez nem fajtatiszta kutya semmiképp, nincs FCI szerint regisztrálva. Az egész csupán divathajhászás vagy mit tudom én minek nevezhetném.

Ez a Maltepoo egy keverék kutya, a maltese és a poodle kereszetezése ( máltai selyem és pudli).

Sok ilyen hasonló ismeretes párosítás név van. PL. mint a goldendoodle, labradoodle.


Szóval ilyen néven Magyarországon ne nagyon keress kutyát tenyésztőnél vagy szaporítóknál sem, mert valószínű kinevetnének (ezt nem bántásból mondom :)).

Ilyen kutyát max csak úgy találsz ha ráakadsz egy olyan véletlen balesetes kiskutya alomra ahol egy pudli-t fedeztettek egy máltai selyemkutyával, vagy fordítva.

2010. jan. 7. 00:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
79%
Ez egymáltai selyemkutya(maltese angolul) és apricot színű törpeuszkár keverék(ez a poodle angolul). Lehet mázlid, hogy egyszer találsz hirdetést h cvéletlenül születnek valaholilyen kölykök, bár kicsi rá az esély.
2010. jan. 7. 11:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
6%
Magyarországon van egy tenyésztő, akik COCKAPOO-t tenyészt. A hölgy eredetileg amerikai cocker spánieleket és pudlikat tart, és évente fordul elő nála véletlen alom :))) A barátnőmnek tőle van cockapooja, én csak ajánlani tudom:) Békéscsabán lakik, ha gondolod, akkor megkerestetem vele a honlapcímét :) Gyönyörű egészségesek a kiskutyák, és az örökletes betegségeknek is kisebb az esélye, mert lényegében keverékek :)
2010. jan. 7. 13:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
100%

Ez egy sima uszkár és egy máltai selyemkutya keveréke, semmi extra nincs benne.

Egy fajtatiszta máltai és egy fajtatiszta törpe uszkár is ugyan olyan aranyos, mint a keverékük.


Azt az idiótát Békéscsabán meg agyon kéne csapni, hogy keverék kutyákat szaporít, meg a sok hülyét is, aki pénzt ad ki értük!


Fogjátok már fel, hogy tele vannak a menhelyek!!!

Állatvédők százai saját pénzükből, idejükből amit a családjuktól vesznek el mentik a kutyákat, mert nem tudják nézni, hogy éhen hal, megfagy, elgázolják, felakasztják, élve elássák, stb...

Miközben a sok idióta meg örvendezik az újabb keverék alomnak...


Egyébként meg egy keverék kutyának is lehetnek idegrendszeri és egyéb örökletes megbetegedései, ha a szülőknek nincsenek negatív egészségügyi szűréseik, akkor nem zárhatók ki ezek a betegségek.


Csak nézzetek be egy menhelyre, hogy mennyi diszpláziás, daganatos, szívbeteg, epilepsziás keverék kutyát altatnak el heti rendszerességgel, mert nincs pénz a kezelésükre, a gazdihoz jutási esélyük pedig egyenlő a nullával, így az egészséges gazdátlanoktól veszik el a helyet...

2010. jan. 7. 14:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 A kérdező kommentje:

Nem tudtam h ez egy keverék fajta ha fajta egyáltalán:O

szval akkor leis mondhatok róla ha csak nem házasítok egy máltait egy pudlival??xD akkor nem lesz ilyen kutyám:/

2010. jan. 7. 16:54
 8/11 A kérdező kommentje:
Amugy mindenkinek köszönöm a válaszokat:) arról a cockoopoo vagy milyen fajtáju kutyárol van esetleg képed?:) És még annyi h a hugomnak menhelyről van a kutyája...:))
2010. jan. 7. 16:56
 9/11 A kérdező kommentje:
és a puppies is egy keverék fajta?
2010. jan. 7. 16:58
 10/11 anonim ***** válasza:
100%

A "puppies" azt jelenti angolul, hogy kiskutyák...

Ha beírod keresőbe, hogy COCKAPOO, akkor kiadja róla a képeket.

Én és láttam már többször expresszen annak a tenyésztőnek a kölykeit... A legrosszabb az, hogy az amcsi cockert színvonalasan tenyészti...

2010. jan. 7. 17:39
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!