Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Vihar bajok!? (Kérdésed túl...

Vihar bajok!? (Kérdésed túl rövid, a magyarázatod hosszú. )

Figyelt kérdés

Ötletek kellenének!

Van egy 7 éves kislány kutyusom, nincs vele szinte semmi baj csak a viharban retteg! De abban nagyon! Most ment el felettünk egy óriási zivatar,elején még csöndes volt aránylag, csak pár dörrenés volt ekkor még eltudtam terelni a figyelmét játékokkal meg egy tonna sajttal. De aztán valahova szinte mellénk becsapott a villám, innentől csinálhattam bármit nem tudtam lenyugtatni, lehet érezte hogy én is egy kicsit meg ijedhetem egy pillanatra(pont húzogattam ki a dolgokat). Emeletes házunk van de az emeletre nem mehet fel, de nem is szeret mert enyhe tériszonya lehet és nem mer a lépcső felénél tovább menni. De most reflexből felrohant egyenesen a szobámba ott is egy sötét sarokba, és nem bírtam lekönyörögni ezért inkább fent maradtam vele a vihar végéig mert ott legalább egy helyben maradt és nem rohangált mindenfelé remegve. :( Most már csillapodott, lehoztam és sikerült bealtatnom picit.

Hogy tudnám jobban elterelni hogy ne kapjon ennyire "pánik rohamot"? Kis kora óta így retteg, meg próbáltunk már mindent hogy megszokja, vagy ne figyeljen rá, de semmi hatás! :( Bármilyen ötletet szívesen fogadok! :)



2014. júl. 8. 12:28
1 2
 1/12 A kérdező kommentje:
Kérlek gyorsan a tippeket, mert úgy néz ki jön még egy vihar! :(
2014. júl. 8. 12:30
 2/12 anonim válasza:
Legyél vele...az én kutyám is nagyon fél a viharban, de nálunk nem jöhet be a lakásba csak fel a teraszra, de ott is remeg nagyon, ezért napközben ha van vihar kint vagyok vele..
2014. júl. 8. 12:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 A kérdező kommentje:
ő is főleg kinti, de bent is szokott lenni így viharkor ha tudom mindig behozom, folyton vele vagyok ez idő alatt de ígyis remeg, nem tud nyugton maradni semmi :( Most megint itt van felettünk egy újabb, és kezdődik az egész elölről :(
2014. júl. 8. 12:42
 4/12 anonim válasza:
Az én kutyám is ilyen ijedős fajta (bár ennyire nem. Ha jön a vihar elkezd remegni és lihegni. Ilyenkor általában csak azt tudjuk tenni, hogy simogatjuk és valahogy próbáljuk nyugtatni. Ha éjszaka, vagy este van a vihar akkor kivételesen meg szoktuk neki engedni, hogy velünk aludjon. Sok mindent nem tudunk vele csinálni sajnos :(. Szerintem az a legjobb ha megpróbálod nyugtatgatni valahogy, ha az időd engedi.
2014. júl. 8. 12:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 Imola Ágnes ***** válasza:
75%
Vidd be, fektesd le valahova, bugyoláld be egy takaróval, és hagyd békén. Nem kell babusgatni, a legfontosabb, hogy te közben nyugodt maradj. Ha melléd bújik hagyhatod, de nem kell sajnálkozni. Minnél jobban érzi rajtad, hogy félted, annál jobban fog félni.
2014. júl. 8. 12:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
77%
Sajnos ezzel semmit nem tudsz kezdeni. Emlékszem, kiskoromban azért volt egy kétéves, képzett rendőrkutyánk (egy németjuhász) mert le kellett őt selejtezni, amikor kiderült, hogy fél a vihartól. Nem félt az emberektől, a lövéstől, fegyelmezett volt, okos, meg minden, de viharban megvadult, bebújt az ágy alá és az istennek ki nem jött onnan :/
2014. júl. 8. 12:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 A kérdező kommentje:
Sose babusgattam agyon cs ilyenkor vagyok ugy vele h probálom nyugtatni, nem mutatom h félek cs akkor egy pillanatra rentettemmeg :/
2014. júl. 8. 12:53
 8/12 A kérdező kommentje:
Raktam be hangosan zenét és nem akarom el kiabálni de mintha kicsit nyugodtabb lenne
2014. júl. 8. 12:54
 9/12 anonim ***** válasza:

Tüneti kezelésnek jó a hangos zene.

Később meg keress viharos videót a youtube-on és halkan menjen, míg játszotok. Minden nap egy kicsit hangosabb legyen, így elvileg hozzászokik annyira, hogy ne rémüljön halálra.

2014. júl. 8. 13:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 A kérdező kommentje:
ezt is probáltuk, hála ennek eltüri a kisebb dörejeket, irtam h akkor eltudom terelni a figyelmét, de akkor pánikolt be amikor egy órásit csattant valahol a szomszédba :/ erre szerintem nehezen lehet felkészíteni, de mostmár elvonult egyenlőre a vihar szal nyugodtan szundizik egy picit végre :)
2014. júl. 8. 14:31
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!