Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » A kutyák, miért kaparják a...

A kutyák, miért kaparják a szőnyeget és miért forognak körbe minden lefekvés előtt?

Figyelt kérdés
Kiskutyám minden este, akár - nem viccelek- 2-3 percig is folyamatosan kaparja a körmével a szőnyeget, mielőtt lefekszik. Sajnos nem engedi levágni és így elég hangos a kaparás, meg egy idő után gondolom ki is kopik a szőnyeg. Ez valami ősi ösztön?

2014. júl. 8. 15:46
 1/8 anonim ***** válasza:
Az én rottim is csinálja. Megágyaz magának. Kialakít egy szerinte biztonságos, kényelmes pihenőhelyet :)
2014. júl. 8. 15:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
Úgy tudom megmaradt ösztön, eredetileg ugye a farkasok azért csinálták, hogy egyrészt kikotorják, elzavarják a kártevőket és egyéb kellemetlen jószágokat a kiszemelt pihenőhelyükről, másrészt hogy lelapítsák maguknak a füvet vagy kényelmesebbé tegyék a talajt. :)
2014. júl. 8. 16:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 A kérdező kommentje:
Hm, ez érdekes...
2014. júl. 8. 16:05
 4/8 anonim ***** válasza:

Az enyém is csinálja, szerintem ez valami ösztönös dolog, olyan, mint a büdös dolgokba fetrengés :)

Nem hiszem, hogy kényelmetlen lenne neki, ha kaparászás nélkül feküdne le.

2014. júl. 8. 17:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 nádas viktorja ***** válasza:
Ha kaparja a szőnyeget akor játszik ha meg forog lefekvés elől az azért csinálja hogy elhejeszkegyen.ha nem tudjátok levágni a körmét akor bugyolájátokbe egy törülközőbe es valaki fogja meg az ölébe (üjle) valaki meg vágja a körmét(erősen fogjátokle)mi így csináljuk :) ;)
2014. júl. 8. 17:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:

Ahogy az első írja... mert úgymond kényelmes 'fészket' kapar ki magának, mégha a szőnyegen is.

Az enyém az ágyamat szokta dagasztani ha ráfekszik.

2014. júl. 8. 17:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
Még annyit teszek hozzá, hogy ha zavar a kaparás nyugodtan szólj rá. Nem történik semmi, nem lesz kényelmesebb neki, ha nem csinálhatja, viszont nem teszi tönkre a szőnyeged.
2014. júl. 8. 18:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
100%

Osi szokas, megnezi, nincs-e pok vagy bogar, amibe belefekudve viszkethetne:) az enyemnek emberi parnaja van a kosaraban, mindig felrazza maganak, hogy kenyelmes is legyen. A mi agyunkban neha a pledbol csinal kaparva egy kupacot es belegombolyodik.

Ha erosen raszolunk, abbahagyja, de amugy azota egy darab pokot sem lattam.

2014. júl. 8. 20:15
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!