Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » A kutyánál milyen gyakran...

A kutyánál milyen gyakran kell kinyomni a bűzmirigyét? És ez milyen árban lehet?

Figyelt kérdés
2014. júl. 8. 22:14
 1/9 anonim ***** válasza:
100%

Csak akkor kell kinyomni, ha baj van vele, nem ürül.

Megfelelő étrenddel általában nem is kell nyomkodni.

2014. júl. 8. 22:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 A kérdező kommentje:
És ez a bűzmirigy hol található?
2014. júl. 8. 22:21
 3/9 anonim ***** válasza:
36%
Hát ez engem is érdekel, mert itt egyik kutyánál se kell nyomkodni semmilyen mirigyet. Max a szája büdös...
2014. júl. 8. 22:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 A kérdező kommentje:
Hát ezzel én is így vagyok. Mondjuk fürdetés után is elég büdi. :)
2014. júl. 8. 22:27
 5/9 anonim ***** válasza:
100%

A végbélben, közel a nyíláshoz.

ha bővebben meg akarod ismerni, írd be a gugliba, hogy -kutya bűzmirigy- és ömlik a sok ismeret.

2014. júl. 8. 22:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:

Az én 5 éves pit keverékemnek sosem nyomkodtam a bűzmirigyét.

Normál esetben nem kell.

2014. júl. 8. 22:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 A kérdező kommentje:
Köszönöm
2014. júl. 8. 22:36
 8/9 anonim ***** válasza:
100%
Csak akkor kell, ha a nem megfelelő ürülés miatt tüneteket produkál a kutya (vakarózás, fülgyulladás, szánkázás, stb). Meg lehet próbálni olyan kaját adni neki, amitől a széklet keményebb lesz, de én hiába is adok bármit is az enyémnek, háromhetente menetrendszerűen elkezd vakarózni, ami nyomás után azonnal elmúlik. Van ilyen. Ha nincs tünet, nem kell hozzányúlni (vigyázni kell, mert a kozmetikusok egy része valamiért úgy gondolja, hogy ez is az "alapellátás" része...)
2014. júl. 8. 23:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
23%
ezt főleg benti kisméretű kutyáknál kell kinyomni, kinti nagyobbaknál többnyire gond nélkül ürül, ha nincsenek tünetek, akkor nemfeltétlenül szükséges a kinyomásuk, de ha kinyomják se árt neki, a bűzmirigyek a végbélnyílásnál lent kétoldalt található, nem nehéy kinyomni, zsebkendővel, két ujjal kell megfogni és egy kicsit megnyomni amíg jön belőle, ezt nyugodtan meglehet csinálni otthon is, nemfáj a kutyának
2014. júl. 9. 21:36
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!