Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Van valakinek tapasztalata,...

Ildi21 kérdése:

Van valakinek tapasztalata, véleménye BRAVECTO kullancs elleni tablettáról?

Figyelt kérdés
2014. júl. 9. 08:05
1 2 3 4 5
 1/41 anonim ***** válasza:
Off. Engem is érdekelne azért írok ide, szeretném én is megvenni.
2014. júl. 9. 08:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/41 anonim ***** válasza:
82%
Én is olvastam már róla, de igazából szerintem nem jó magában ugyanis ahhoz, hogy használjon megkell, hogy csípje a kutyát a kullancs tehát nem riasztja el úgy mint pl. a Foresto.Ha meg fertőzött a kullancs simán megfertőzi a kutyát is, nem kell ahhoz halálosan megszívnia magát.
2014. júl. 9. 08:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/41 anonim ***** válasza:
100%

Az előző több mint fél évben (novembertől júniusig) Foresto volt a kutyámon (nagy testű). Ez idő alatt legalább 5 kullancsot találtam benne. (Igaz, április-májusban iszonyú kullancsinvázió volt, mikor az a nedves idő volt.)

Június elején adtam neki Bravectót. Azóta nem találtam benne kullancsot. :) (Bár ebben meg közrejátszhat a szárazság is.) A Bravecto hatását nem gyengíti, ha a kutya összevizezi magát, ami nálunk mindennapos.

Szóval a tesztidőszak folyik, egyelőre pozitív eredményekkel.

Állatorvos ismerősöm annyit mondott, hogy eddig nem kezelt babéziával olyan kutyát aki Bravectót kapott.

2014. júl. 9. 08:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/41 anonim ***** válasza:
100%
Ja és még annyi: elvileg 1-2 órán belül garantáltan megdöglik tőle a kullancs, mielőtt még fertőzni tudna.
2014. júl. 9. 08:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/41 anonim ***** válasza:
100%
És mennyibe fáj az ilyen tabletta?
2014. júl. 9. 09:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/41 anonim ***** válasza:
89%

Ha jól emlékszem, 5-9000 Ft a kutya testsúlyától függően... Az én kis negyvenkilósomra majdnem 8000 Ft volt... Drága, de ha működik, akkor lesz*om.

Sajnos azt írják, nem lehet "osztani", mármint ha van két 20 kilós kutyád, nem felezhetsz el köztük egy 40 kilóra való tablettát, mert... mert csak. Pedig pl. a spot-on cseppek így gazdaságosabbak.

2014. júl. 9. 09:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/41 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat, azt hiszem én is kipróbálom. Eddig advantixot használtunk, és azért előfordult benne néha kullancs. A megázás, bevizezés szintén előfordult. Az az egy bajom a tablettával, hogy szúnyog ellen nem hat, de hát semmi sem tökéletes. :)
2014. júl. 9. 20:40
 8/41 Gold Eloise válasza:
100%
Én megveszem az XL-es méretet, és felezem a két, 20 kg-os kutyám között. Mióta használjuk, nem volt bennük egyetlen kullancs sem.
2014. szept. 29. 14:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/41 anonim ***** válasza:
100%

Szeptemberben kapott bravectot a kutyám. 8000 forint volt. Nagyon erősen kullancsfertőzött vidéken lakunk. Egyaltalan nem

volt benne kullancs! Fontos volt nálunk hogy belülről fejtse ki a hatást a gyerekek miatt, a kicsi még egy eves sincs, veszelyes lett volna ha lényalogatja a spot ont vagy rágja a nyakorvet .

2014. nov. 16. 09:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/41 anonim ***** válasza:
100%
Nálunk egyáltalán nincs kullancs. Spot on-t használok ha megyünk valahova kirándulni.
2014. nov. 16. 10:02
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!