Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » A kutya lábába elvileg toklász...

A kutya lábába elvileg toklász ment?

Figyelt kérdés
Kutyasuliba voltunk és belelépett valamibe. Először azt hittem megcsípte valami, de aztán még ott megnéztük a lábát és a körme melletti bőrből kivettem egy kb. egy centis valamit. Hazafelé ügyesen ment nem emelte a lábát, csak amikor állt. Otthon megnyomogattam a mancsát ahonnan kivettem és még kicsit érzékeny volt. Ma ahogy láttam ügyesen jött, rendesen ráállt a lábára. Lehet olyan hogy később jönnek ki a tünetek? Mert az olvastam hogy nem nagyon lehet kivenni, csak az orvosnak. Kérdésem végülis az hogy, ha nem jött ki vagy valami, akkor mik a tünetek?
2014. júl. 9. 13:50
 1/4 anonim válasza:
Valószínűleg begyullad, mert ugye egyre mélyebbre megy majd a toklász.
2014. júl. 9. 13:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
100%

Ha nem jött ki az egész, akkor érzékeny lesz a lába, nyalogatni, rágcsálni fogja, hogy a végén már attól is kisebesedhet. Nagyon elhanyagolt esetben genny szivároghat belőle.

Ha nem látod a bemeneti sebet, ahol a toklász befúrhatta magát a bőrébe (ez nem megy egyik percről a másikra, órák vagy napok kérdése, ha a kutyasuliban szedte össze és rögtön kivetted, akkor semmi aggály), akkor az ujjaddal érintsd meg, úgy könnyebb megérezni a toklász kemény kalászát a puha szőr közt.

2014. júl. 9. 14:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
Ha kivetted és most már nem sántít, akkor nem valószínű, hogy bármi is maradt benne, mert azt azonnal mutatná a kutya.
2014. júl. 9. 14:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:
Már nem sántít meg nem is nyalogatja, többször megvizsgáltam a mancsát és sehol nem volt semmi. Azért kérdeztem mert olyan könnyen kijött, csak tegnap feltűnően nyugodt volt és elaludt az ölemben, pedig nem szokott. Azért gondoltam hogy lázas vagy valami.
2014. júl. 9. 18:18

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!