Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Létezik e olyan kutya aki...

Létezik e olyan kutya aki családbarát de jó házörzö kutya?

Figyelt kérdés
Mert szerintem az is fontos .nem akarom hogy csak azé menyen oda a kerítéshez hogy megsimogassák az idegenek

2014. júl. 9. 16:10
1 2 3
 1/26 anonim ***** válasza:
70%
Ha jól neveled a rottweiler ilyen.
2014. júl. 9. 16:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/26 anonim ***** válasza:
49%
Nekünk a keverék kutyusunk ilyen! Minden idegenre ugat! Szerintem a menhelyen vannak ilyenek!
2014. júl. 9. 16:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/26 A kérdező kommentje:
én egy fajra kérdeztem rá. amugy elsö köszi de nem szeretnék rotit mert 2 kisgyerek van a házba .
2014. júl. 9. 16:21
 4/26 anonim ***** válasza:
81%

szinte bármeyik kutya ha így neveled lehet ilyen, ha nem akarsz fajtatisztát akkor menj be egy menhelyre,ott segítenek az igényeidhez választani egy tökéletes társat :)

de pl a labradort, meg a golden retrivert ne akarj mert azok max agyon nyalnák akik túl közel mennének :D

2014. júl. 9. 16:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/26 anonim ***** válasza:
80%
A "ha jól neveled"-ben beletartozik az is, hogy kisgyerek mellé is alkalmas a roti, de mindegy. Neked nem való ilyen hozzáállással semmilyen komolyabb őrző-védő kutya.
2014. júl. 9. 16:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/26 anonim válasza:
52%
Németjuhász!!! Nagyon jó házörző, de családbarát...Nagyon sok mindenre meg lehet tanítani, játékos, és a gyerekekkel is jól kijön... Nekem ő a tökéletes kutya
2014. júl. 9. 16:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/26 A kérdező kommentje:
Sziasztok köszi a válaszokat!Sokan a boxert ajánloták .de nem tudom hogy mefelelö igaz mindegyik kutya mefeleö lenne ha rendesen megnevelném .És nem szeretném azt hogy igy ösztönösen támadra a gyerekekre meg ilyesmi.
2014. júl. 9. 16:28
 8/26 anonim ***** válasza:
21%

Boxer tényleg jó választás!

Unokatesóméknak is sokáig az volt 4 összesen és 3 gyerek volt.


Nevelésen tényleg sok múlik :)


Egy goldent is el lehet rontani,hogy neki menjen a gyerekeknek és egy rotiból igazi gyerekbarát kutyát is lehet faragni.


Fontos,hogy jó idegrendszerű,rendes tenyésztőtől hozz kutyát + a legfontosabb a megfelelő nevelés és valóban bármely fajta olyan lesz amilyennek akarod.


De ha első kutya lenne akkor mindenképpen egy könnyebben kezelhető fajtát kell választani.

Berni pásztor,leonbergi,újfunlandi

2014. júl. 9. 16:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/26 anonim ***** válasza:
egy kan beauceron :) családdal bűbájosak, de a portát őrzik, ha külön suliztok, akkor egészen kemény kutyát lehet belőle nevelni, de ha csak házi kedvenc (sok foglalkozással, sétákkal, labdázással!) akkor sem kell attól félni, hogy bántana bárkit is, nagyon jólelkű kutyák.
2014. júl. 9. 16:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/26 anonim ***** válasza:

Első vagyok.

Mi egy fajtamentőktől hoztuk el 3 évesen a rotit.

Kb. semmit és senkit nem tapasztalt előtte.

Most a macskánkat is nyalogatja, ha egy tipegő gyerek kapaszkodik belé azt sem bántja, viszont ha idegen megy el a kerítés mellett akkor csoda, hogy azt nem dönti ki a kerítést.

Ez csak nevelés kérdése.


Egyébként a rottweiler az egyik leg "ellentmondásosabb" fajta.

Egyik pillanatban bárány, vagy kis cica szerepben van (amikor a család tagokról van szó)

másik pillanatban meg "vérengző fenevad".


Az hogy gyerek van a családban az nem kizáró ok.

Ha NEM CSAK a kutya, hanem a GYEREK is nevelve van.

2014. júl. 9. 17:13
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!