Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Az álvemhesség mennyire...

Az álvemhesség mennyire komoly betegség kutyáknál? Érdemes állatorvoshoz fordulni?

Figyelt kérdés
2014. júl. 9. 18:29
 1/10 anonim válasza:
12%
Nem hatalmas gond. A kutyánknak kb évente előjött, ilyenkor kaparta a földet, plüssállatokat vitt a szájába stb. Mi is fordultunk orvoshoz, de semmi komolyat nem mondtak, csak hogy tegyük el a dolgokat amiket a szájában cipel, sétáltassuk többször és játszunk vele többet...tereljük el a figyelmét. Egy idő után magától rendbejön.
2014. júl. 9. 18:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
50%
az álvemhesség nem komoly. az emlőgyulladás, ami az miatt alakulhat ki, nah az akár halálos is lehet..
2014. júl. 9. 18:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 A kérdező kommentje:
Most ez komoly, hogy az emlögyulladàs halàlos lehet? Ès ha beborogatom neki az segít?
2014. júl. 9. 18:54
 4/10 anonim ***** válasza:
84%
Inkább vidd el orvoshoz, mert kezelni kell! És ha rendbejött, IVARTALANÍTTASD! Akkor nem lesz álvemhes, megvéded a daganatokról, stb...
2014. júl. 9. 19:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
88%
Az én tacskóm is volt álvemhes, vittük is dokihoz másnap, mert hatalmasra bedagadtak az emlői és tejelt is. Az orvos kiivartalanította és azóta ugyan olyan mint volt, kicsit sem bántam meg, főleg azért mert a másik kutyusomnak most egy hónapja volt petefészekrákja, de mára már ő is tökéletesen van, pedig elég előrehaladott volt az állapota, szerencsére sikerült megmenteni. Én teljes mértékben az ivartalanítás mellett vagyok, csak ajánlom :)
2014. júl. 9. 19:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
87%
Ivartalanítsd! Jobban jártok :)
2014. júl. 9. 19:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
87%
Komoly. Ismerősöm goldenje éveken át álvemhes volt, 9 évesen méhgyulladása lett, sürgősségi műtét, rá egy évre áttétes emlődaganatban halt meg. Mindez megelőzhető lett volna ivartalanítással!
2014. júl. 9. 19:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 A kérdező kommentje:
Köszönöm a vàlaszokat! Megfogadom a tanàcsot!
2014. júl. 9. 20:45
 9/10 anonim ***** válasza:
52%
Az álvemhesség nem betegség, hanem egy természetes biológiai folyamat. Az más kérdés, hogy komoly betegségek alakulhatnak ki ennek kapcsán.
2014. júl. 9. 20:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
67%
Nem tudom, miért lett az előző lepontozva. Az álvemhesség természetes, de a kutyák ma már nem természetesen élnek, mint az őseik, falkában, ahol majd' minden tüzeléskor született kölyök és amelyik nem vemhesült, az tudta más szukák kölykeit is szoptatni. Így megmaradt belőle az emlőgyulladás, meg a feszültség.
2014. júl. 9. 23:55
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!