Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Mi lehet a baja ha nem a...

Mi lehet a baja ha nem a bűzmirigy?

Figyelt kérdés
Már egy ideje rágta a farkát a kutyám, hullott a szőre, és szánkázott amikor is kihívtam az orvost hogy nem-e bűzmirigy probléma, megnyomkodta neki amit a kutya nem bírt amúgy szinte elviselni és azt mondta a doki hogy üres nincs mit kinyomni de aztán egy nagyom pici pár cseppet sikerült csak. A kutyámnál azóta semmi javulás, rágja magát és szánkázott valamelyik nap is ( nem napi rendszerességgel de akkor is). Előtte jóval pedig gilisztahajtó lett neki adva hogy nem-e az a probléma de nem az volt és ezért hívtam ki az orvost ami szinte felesleges volt vagy nem is tudom már... Mi lehet a baja még mindig? Gondoltam arra is hogy csak simán bolhás de most lett lekezelve. Egyébként semmi baja a kutyának olyan mint mindig.
2014. júl. 9. 19:54
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:

Még allergiás is lehet.

Kérj bőrkaparék vizsgálatot abból kiderül.

2014. júl. 9. 20:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
Keress egy olyan dokit, akit érdekel, hogy mi a kutya baja. Normális állatorvos nem hagyja annyiban, csak mert nincs kedve foglalkozni vele vagy nemtudom. Vidd el egy felszerelt rendelőbe, ahol ki tudják vizsgálni, meg ahol addig mennek, amíg a kutya baja meg nem oldódik.
2014. júl. 9. 20:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 A kérdező kommentje:
Azért mert a kutya 1x 2x húzza a fenekét az egyenlő azzal hogy tuti van valami baja?
2014. júl. 9. 20:30
 4/11 anonim ***** válasza:

A széklete normális, könnyen ürít?


Valami biztosan zavarja, különben nem csinálná.

2014. júl. 9. 20:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:

Nem, nincs semmi baja, jókedvéből/unalmából rágja magát, hullik a szőre, és szánkázik.

Te is azért írtad ki a kérdést mert teljesen jól van.

2014. júl. 9. 20:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 A kérdező kommentje:

Nem nagyon értek a dologhoz de felmerült hogy mitől csinálhatja ezt...

Naiv módjára úgy gondoltam hogy a kutya akkor beteg ha látszik is rajta..

Ismétlem nem értek hozzá ezért kérdeztem!

Egyébként a széklete normális "kemény" szoktam figyelni és nyálkás is körülötte ha ez számít valamit, gondolom az a bűzmirigy ahogy ürül.

2014. júl. 9. 21:13
 7/11 anonim ***** válasza:
38%

Nem kellene, hogy nyálkás legyen. A nyák valamilyen bélproblémára utal, gyulladásra, hurutra.


A kutya sem mindig levert, ha beteg. Neki is ugyan úgy "csupán" viszkethet, mintha mondjuk neked lenne aranyered. Az sem látszódna rajtad, mégis elég kellemetlenül érintene.

2014. júl. 9. 22:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 A kérdező kommentje:
Ha bármilyen bélproblémája van a kutyának akkor annak vannak bizonyos tünetei nem? Hála Istennek a kutyámnak semmi baja ezen a vakarózáson és szánkázáson kívűl. Nem szeretnék a legrosszabbra gondolni.
2014. júl. 9. 23:06
 9/11 anonim ***** válasza:
A szánkázás, a vakarózás, meg a nyálkás széklet a tünet.
2014. júl. 9. 23:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
A kutya azért még mindig állat, akármennyire is mellettünk él, az állatvilágban pedig ha látványosan beteg vagy, az egyenlő a halálos ítéleteddel, mert téged fognak először megtámadni, hátrahagyni, satöbbi. Szóval nem, a kutyán nem mindig látszik, ha beteg. Ha már látványosan bágyadt és kedvetlen, akkor kell rohanni a dokihoz, mert akkor esélyes, hogy nagy a baj. Addig meg egyszerűen figyelni kell, és ha valami olyat csinál, ami fura, meg amiről egyébként te is látod, hogy nem százas, hiszen hívtál hozzá dokit, akkor addig kell menni, amíg valaki meg nem szűnteti, vagy meg nem magyarázza a gyanús viselkedést.
2014. júl. 10. 00:46
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!