Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Ajánlanátok labradort második...

Ajánlanátok labradort második kutyának?

Figyelt kérdés
Van egy 5 éves bichonom,egy 2 éves gyerekem, meg egy macskám...Inkább felnőttet vagy kölyköt ajánlanátok? Kertes házban lakunk, kinti-benti kutya lenne ő is. Köszi a válaszokat!

2014. júl. 10. 13:52
 1/8 anonim ***** válasza:
Nézd meg azt a filmet, hogy Marly meg én😇. Utánna tudni fogod a választ.
2014. júl. 10. 14:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
100%
Én ajánlom. :) A Labik iszonyat könnyen tanulnak (az enyém 1 hét után 90%-osan szobatiszta lett, két nap se kellett ahhoz, hogy megtanulja az "Ül!"-t és a pacsit.) és nagyon jól alkalmazkodnak. Más állatokkal rendkívül jól kijönnek - bár az enyém még a macskáimat kergeti, de még csak 11 hetes, azt hiszi játék.. :) - főleg fajtársakkal. Nem lesz belőle gond, hogy van másik kutyád is. A két éves kisgyerek meg főleg nem akadály! A Labik imádják az embereket és a gyerekeket is. Nyúzhatják kedvükre, meg se kottyan nekik. :) Bár a kölyköknél, lehet probléma ezzel. Az én Labim nagyon harap - természetesen csak játékból - és ugrál. Kölyköknél ez természetes, főleg amíg fogat nem váltanak. Ezért inkább a felnőtt lenne ajánlatosabb, de én mégis a kölyköt ajánlom. Hiszen azt mégis te neveled fel, és egy idősebb örökbefogadott kutya ki tudja min ment keresztül az előző gazdájánál, ráadásul értelemszerűen az élettartama is rövidebb. Szerintem ha az első 2-3 hónapban csak felügyelet mellett engeded a kutyust a gyerek közelébe semmi gond nem lehet. Az a fontos, hogy megbízható tenyésztőtől vedd, akkor kizárt az agresszió és a Labikhoz nem méltó viselkedés. Nézelődj a kennelek között, válaszd ki a legszimpatikusabbat, lépj kapcsolatba a tenyésztővel és kérdezz meg tőle mindent ami érdekel! Azt ne feledd, hogy egy Labi 100 ezer Ft-nál kezdődik, és a határ a csillagos ég! :)
2014. júl. 14. 12:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 A kérdező kommentje:
Köszi a választ!!! Csak tenyésztő vagy a fajtamentők jöhetnek szóba!!!Még azért kigondolom,h.felnőtt legyen-e,vagy kölyök...
2014. júl. 15. 12:41
 4/8 anonim ***** válasza:
100%
Nekem is labim van, én ajánlanám, a másik kutyus és a gyerkőc mellé tökéletes, szerintem a gond csak a cicus lenne.. Az enyémmel egyszerűen nem tudom megbarátkoztatni a macskákat. Nagyon barátságos kutya, de ha macskát lát vagy macskaszagot érez, na, akkor már csak úgy tépné ki a pórázt a kezemből.. Én már próbáltam mindent, de semmi sem használt. Bár nálunk az is probléma volt, hogy kiskorában a szomszéd macskája megkarmolta és ebből is adódhat az "ellenszenv"..
2014. júl. 15. 19:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim válasza:
100%
Sziasztok szerintem nincs gyerekcentrikusabb kutya a labradornál nekünk is van egy nőstény imádom, gyerekek számára a legideálisabb . Belőlük lesz a leghűségesebb társ ,és a macskákról annyit hogy a mi macskánk csak pár hetes volt mikor az annya elpusztult és, hiszitek vagy sem de a kismacskánk a kutyáról szopizott kutya tejen nőtt fel és hihetelenül jó barátok lettek .
2014. júl. 15. 20:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
A labrador tökéletes lenne neked a leírtak alapján!Vagy kölyköt vegyél vagy nézegess itt szét: [link] És tényleg nézd meg a Merly és én című filmet!
2014. júl. 17. 12:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 A kérdező kommentje:
A Marley meg én c.filmet,vagy 10x láttam...Egy évig amúgy külföldön éltem,ahol szintén volt egy labi,de az teljesen más volt,mint Marley...:)A fajtamentők honlapját szoktam nézni,igazából még vacillálok,h.be vállaljak-e mégegy kutyát...
2014. júl. 18. 09:00
 8/8 anonim ***** válasza:
Nekem is van egy labradorom.Még kölyök ,csak 6 hetes ,de imádja a macskám és a boxer nagy kutyámat.Azért az előző hozzászólokhoz mondom ,hogy a boxer is ott van a toppon a családcentrikust illetően :) De még kisgyerekhez kis labradort ne nagyon ,mert harapdossa a kicsit xd
2014. júl. 28. 00:00
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!