Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Klikkeléssel otthon lehet a...

Klikkeléssel otthon lehet a kutyát idomitani? Sikerült valakinek? Hogy működik?

Figyelt kérdés
Nem tudom mi a neve annak a kütyünek, csak a tévében láttam már többször, hogy mikor jeleznek vele a kutyának, hogy csináljon valamit, és akkor jutalomfalatot kap.
2014. júl. 10. 16:07
 1/7 anonim ***** válasza:
klikkernek nevezik, és igen, sikerült. nagyon hasznos kis kütyü, a nehezebb trükkök tanításához nagy segítség lehet, vagy elkapásos tanítási módszerhez.
2014. júl. 10. 16:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:

Igen, nagyon jó cucc, igazán hasznos. Még a lusta, motiválatlan kutyákkal is meg lehet vele szerettetni a "munkát".

A lényege az, hogy a klikkelő hangról, ami kb. semmi máshoz nem hasonlítható, meg kell tanítani a kutyának, hogy az valami jó dolog, ami után mindjárt jutalom következik. Ez kicsit továbbfejlesztve azt jelenti, hogy "MOST jó dolgot csináltál, rögtön kapod a jutalmat".

Azért jó, mert sokkal-sokkal gyorsabb, mint az, hogy kimondod, hogy "jó kiskutya" és nekiadod a kaját. Minél inkább a cselekvés (pl. leülés) pillanatát erősíted meg, annál könnyebben, gyorsabban megtanulja a kutya.

Magasabb szinteken tényleg meglepően összetett feladatokra, sőt önálló problémamegoldásra is lehet vele tanítani a kutyákat.

Én mindkét kutyámnál használom, és a sikere akkora, hogy ha csak megzörren a klikker karikája a zsebemben, már másznak rám örömükben. :)

2014. júl. 10. 16:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat! Akkor be is szerzek egyet. És hol lehet ilyet kapni és mennyiért? Köszi. :)
2014. júl. 10. 18:11
 4/7 anonim ***** válasza:
Fressnapf és hasonló állatfelszerelésboltokban, pár száz forintért. A net meg tele van útmutatókkal, segédanyagokkal.
2014. júl. 10. 21:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 Schrancdorka ***** válasza:
én a kik-be vettem 290-ért, de láttam a Tesco-ban 360-ért de szerintem a fressnapf-ba még drágább lehet.és a tesco-s meg a kik-es is ugyanaz mint a fressnapf-os csak olcsóbb
2014. júl. 11. 09:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:
Köszi!
2014. júl. 18. 20:03
 7/7 Schrancdorka ***** válasza:
én tegnap 180 ft-ért láttam a tescoba
2014. júl. 19. 12:21
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!