Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Mi tévő legyek? A kutyám nem...

Mi tévő legyek? A kutyám nem mindig engedelmes.

Figyelt kérdés
2 éves német juhászom nagyon eleven, játékos kutya. Iskolába járok vele,de a nyár folyamán nem tudok menni. Póráz nélkül szépen sétál , általában elengedem erdőkben . Ha ilyen helyzet adódik, néha néha találkozunk másik kutyásokkal is, akik arrébb sétálnak , de láthatólag nem akarják azt, hogy az én kutyám odamenjen..de ezt soha nem tudom elkerülni, a kutyám odaszalad, se lát se hall. Mit tudnék tenni ? Máskor mindig engedelmeskedik , visszajön hívószóra.Tippeket és ötleteket szeretnék kapni, tapasztalt kutyásoktól vagy aki ugyan ebben a helyzetben van. A válaszokat előre köszönöm!

2014. júl. 10. 23:58
 1/9 anonim ***** válasza:
Elismer falkavezérnek?
2014. júl. 11. 00:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:

Nem tanítottad meg neki a feltétlen engedelmességet behívásnál.

Használj hosszúpórázt, és kérj meg ismerősöket, közeledben sétáljanak kutyával. ha megindul a tied, te rákiáltasz, HOZZÁM! ebben a pillanatban megtartod a pórázt. Még akkor is, ha fut. Ha rád néz, megismétled a vezényszót. ha nem akar menni, egy rántás a hosszúval . ha odament, dicséret, akár jutifalat is. Aztán ismét lehet a másik kutyásnak a közeletekben mozogni. Te pedig ismételsz.

2014. júl. 11. 00:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
Megpróbálhatsz elbújni fa mögé, és onnan szólni neki. ha jó a kapcsolatotok, menni fog hozzád.
2014. júl. 11. 00:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:

Ha éppen kutyát lát, nem fogja keresni a gazdáját, ha a föld alá bújik, akkor sem.


Vidd sokat kutyák közé és használj hosszú pórázt, azzal tudod korrigálni, ha kell. Palackot is vihetsz, ha az sem hatja meg, hogy póráz van rajta. Ha vissza nem is mindig megy, ültesd, fektesd le, és amikor odaérsz, dicsérd meg és együtt menjetek oda a másik kutyához.

2014. júl. 11. 10:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat ! Első válaszoló : a kutyám elég makacs természetű, de elfogad falkavezérnek. Tudja , hogy én biztosítom neki az élelmet és az otthont. Mindig hallgat rám, tudja, hogy "felsőbbrendű" vagyok, viszont ennél az esetnél, mikor meglát egy kutyát mindezeket elfelejti . Ha határozottan rászólok mellettem marad, de ha közelebb érünk odamegy magától.
2014. júl. 11. 11:35
 6/9 Szilvi & Argos ***** válasza:
Ha kutyák közt nem figyel rád, nem tudod magad mellett tartani, bizony nem ismer el teljesen főnöknek :) Még dolgozz a tekintélyen, amit kimondasz, az úgy is legyen
2014. júl. 11. 12:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 A kérdező kommentje:
Rendben, azt még megkérdezetem,hogy mit gyakoroljak vele, hogy ilyenkor is biztosan mellettem maradjon? A baj vele az (mármint tudom, hogy soha nem a kutya a hibás) hogy a természete makacs, önfejű.. Épp ezért nagyon sokat szoktam vele gyakorolni, járunk suliba de a nyáron nem tudom elvinni .. Minden nap 2x vagy 3x sétál rendesen kifárasztom, megfürdetem egy tóban..És rajta kívül van még egy kutyám, ha ő rosszalkodik, a németjuhászom rohan utána, mindig a cinkos társa . A legnagyobb ""baj"" hogy nagyon kötődik a másik ebhez.
2014. júl. 11. 13:03
 8/9 Szilvi & Argos ***** válasza:

A "rosszabb" ebtől külön sétáltasd, így a másik kutyát és a nj-t is tudod külön-külön nevelni :)

Én helyben maradást tanítanék, így ha kutya jön szépen melletted megy, majd MIELŐTT tudod, hogy elindulna, ül/fekszik és MARAD...ha a másik kutyával lehet haverkodni, akkor jutalom-dicséret és mehet. Ha nem, akkor folyamatosan dicsérd-jutalmazd, majd ha elment a másik kutya, menjetek tovább

2014. júl. 11. 16:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen a segítséged! :)
2014. júl. 11. 18:59

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!