Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Beteg a kutyus. Mi lehet...

Beteg a kutyus. Mi lehet ez/mit lehet tenni?

Figyelt kérdés

Egy nagy kupac füvet hányt nemrég és sokkal forróbbnak éreztem most a testét, mint egyébként. Ez gondolom láz.

Az étvágya megvan és elég virgoncnak is tűnt. Ez ugye akkor nem valami komoly betegség?



2014. júl. 11. 12:39
 1/6 anonim ***** válasza:
Csak lázmérővel tudod a lázas állapotot mérni. ha kihányta a füvet, nincs vele gond. Nem betegség az ilyesmi.
2014. júl. 11. 12:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
87%
Mit lehet tenni? Talán elvinni állatorvoshoz luxus?
2014. júl. 11. 14:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:

Köszi a válaszokat. Az előbb már játszott is, tényleg úgy tűnik, hogy csak én pánikoltam be.

Itt fészkel a teraszon egy poszáta. A hétvégén valamiért kiesett mindhárom fiókája a betonra, döglötten találtuk már őket. Habár a kutya nem piszkálta a madarakat, hozzájuk sem ért (ahogy láttam), azért megijedtem, hogy esetleg valami bajuk volt és a kutya azt kapta el.


Nyilván nem tettem volna fel a kérdést, ha lenne rá mód. Péntek délután van, nem városban élünk, szülők dolgoznak, itt meg nincs állatorvos.

2014. júl. 11. 14:50
 4/6 anonim ***** válasza:

Szerintem egy kicsit felesleges az orvoshoz rohanni azzal, hogy kihányt egy kis füvet...

Ha aggódsz a hőmérséklete miatt, mérd meg neki. Ha eszik és jókedvű, akkor valószínűleg nem is lázas, de ezt tapaintásra nem lehet megállapítani.

2014. júl. 11. 14:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
Leggyakrabban rost-, ásványianyag- és/vagy vitaminhiány van a háttérben, de emésztési problémákkal kapcsolatosan is megfigyelhetünk fűrágást. Itt nem a fű (növény) elfogyasztása látszik lényegesnek, hanem annak rágcsálása, csócsálása, melynek során növényi nedveket (a keserű ízanyagok segítik az emésztést, étvágyjavító hatásúak) és persze közben némi rostot is fogyasztanak az állatok. Kétségtelen, hogy némely állat tetemes mennyiségű növény elfogyasztására képes, de ezt rendszerint rövid időn belül ki is hányja.A kutyák , amikor “feltérképezik” a környezetüket. Megtanulják, hogy minek van jó, és minek kevésbé jó vagy rossz íze. Amit megkedvelnek, azt később is kóstolgatják, és ez szokássá is válhat. Tehát nem minden fűevés hátterében van feltétlenül hiánybetegség.Ha a kutyusod ezután is láthatóan nagy mennyiségben fogyaszt növényi részeket, gondolni kell a hiánybetegségekre, esetleg emésztési problémákra is, és érdemes felkeresni az állatorvost ,addig azonban ne aggódj.
2014. júl. 11. 14:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:
Okés, köszönöm a tanácsokat. Akkor erre figyelni fogok.
2014. júl. 11. 15:01

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!