Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Havanese kutyusomnak nagyon...

SzMeli kérdése:

Havanese kutyusomnak nagyon váladékozik a szeme, hiába mosom. Mitől lehet? Állatorvos szerint semmi baja :- (

Figyelt kérdés
Eddig vattával mostam, vízzel, de próbáltam a borvizet is. Nem használ. Vattáról olvastam nem szabad. Lehet és rontottam el? Csúnyán ragadós és barna a szeme alatt. Tudom fajta"betegség" de nála durva!

2014. júl. 11. 13:39
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
Szem körül szőr kivág.naponta szemfehérítővel kezelés. Na és egy másik orvosnak is meg lehetne mutatni.
2014. júl. 11. 13:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 A kérdező kommentje:
A szőr kivágására gondoltam én is és még egy doki véleményre. Nem véletlen vittem el mert aggaszt. Esetleg arra válasz miért világít pirosan a kutya szeme? :-) Számomra természetes, kiskora óta ilyen, de egy eladó azt mondta még nem látot pirs szemű kutyát.?
2014. júl. 11. 13:44
 3/11 anonim ***** válasza:
Nyugi ez normális csak azért látod úgy hogy nagyon mert fehér a szőre nekünk máltai van külsőre hasonlítanak is és nekünk is sokszor ilyen a szeme körül lehet kapni állatkereskedésben ilyen fehérítős szemkörnyéktisztítót azt szoktuk használni meg kinyirkáljuk a szőrt a szeme körül (bár azt a kozmetikus csinálja mert én mindig félek a szeme körül ollóval babrálni)
2014. júl. 11. 13:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
Attól, hogy nincs könnycsatornája. A nem hivatalos tenyésztőktől vásárolt kutyáknál ez az egyik leggyakoribb betegség. Törzskönyvezett havánál még sose láttam ilyet. Sajnos ezzel nem tudsz mit csinálni, borogatni kell sűrűn.
2014. júl. 11. 14:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
Esetleg kérdezz meg egy másik dokit, hogy műthető-e.
2014. júl. 11. 14:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
gyerekek törzskönyvezett máltaim van és nekünk is ilyen ez van ezek fehér kutyák el kell fogadni hogy hamarabb meglátszik rajtuk a kosz
2014. júl. 11. 14:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
Tudom megoszlanak a vélemények a kamilla hatásával kapcsolatban,de én mindenképpen ajánlanám.Langyos kamillával mosd ki a szemét vatta koronggal ,mindegyiknél másik korongot használj.Sokáig ne mosd neki vele csak pár napig ,mert hiába jó gyulladás csökkentö,szárit is .Ha már nem olyan csúnya a szeme ,mindenképpen használd valami szemtisztitó folyadékot.
2014. júl. 11. 15:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
A szemfehérje piros? Akkor bizony gyulladásban van.
2014. júl. 11. 20:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
a kammillás teás törölgetést azért nem javasalom mert saját tapasztalatból a kamilla még jobban befogta a szőrét és enyhén sárgás lett
2014. júl. 11. 20:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 A kérdező kommentje:
Köszönöm a sok választ!Úgy gondolom gyulladás van, mert az ismeretségi körben egyik havanese kutyusnak sem ilyen a szeme. És épp azok nem törzskönyvesek. Szerintem ez sajna nem a könyvtől függ. Biztos én tontottam el, mert egy vattával mostam mindkettőt. Korábban engedte mosni, most már nagyon tiltakozik. Megpróbáljuk a kamillát, ha használ az még a héten kiderül.
2014. júl. 11. 21:52
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!