Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Kutyám mindig pontosan hajnali...

Kutyám mindig pontosan hajnali négykor kaparja és majd szétszedi a bejárati ajtót. Miért van ez, és hogy neveljem le róla?

Figyelt kérdés

Már direktbe kint aludtam a kanapén, hogy elkapjam és jól összeszidjam miatta, egy hétig csináltuk ezt. De még mindig ugyanúgy elkezdi :/.

Arról sajnos nem lehet szó, hogy megvárom míg abbahagyja (mert sokszor olvastam, hogy kiskutyát pl. ilyenkor nem kell figyelembe venni, de az én kutyám egy kifejlett 40 kilós eb, és szétszedné darabokra az ajtót) és kimegyek megdicsérem, mert van, hogy 15 percen keresztül intenzíven kaparja és szinte már rágja az ajtót. A bejáratit és hátsó teraszajtót is. Mondjuk azt sem tudom mi váltja ki ezt nála. Hallgatóztam kint, leselkedtem... már kamerára is felvettük... de nem tudom :(.

Szüleim már ultimátum elé állítottak, hogy vagy leszoktatom erről (mivel a kutya az enyém), de sürgősen, vagy a kutyának mennie kell- amit nagyon nem szeretnék. Napközben egy angyal, nem rombol, nem ás. Lefárasztás is rendben van, mivel napi kétszer kiviszem sétálni (gyakorlunk, labdázunk, frizbizünk és bandázik más kutyákkal)- napi 3 órát tuti kint vagyunk.



2014. júl. 11. 18:31
 1/8 A kérdező kommentje:
Senkiii? :( Annyi okos választ szoktam itt olvasni, segítsetek, nem akarom elveszteni a kutyám :(
2014. júl. 11. 18:58
 2/8 anonim ***** válasza:

Azért ne várd, hogy fél óra alatt majd valaki megmondja a frankót. Nekem van elképzelésem miért csinálja a kutya, de ehhez tisztázni kellene néhány dolgot. Azt mondod, hogy kétszer viszed le a kutyát! Mikor pontosan?

Ugyanis saját meglátásom szerint a napi rendje miatt kezdi el türelmetlenül kaparni az ajtót. Megszokta ezt a rendet (valószínűleg korábban pont 4-kor vitted le), és ezt vasalja be rajtatok keményen. Ha mindig is kétszer vitted le, akkor így akarja kikényszeríteni tőled, hogy 3x vidd el őt sétálni.

2014. júl. 11. 19:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 A kérdező kommentje:
9-kor viszem el, és az esti séta meg változó évszaktól függően. 3 sétát akarna kikényszeríteni? Egyszer vittem 4-kor sétálni, de az még tavaly nyáron volt mikor kirándulni indultunk és előtte elvittem korábban.
2014. júl. 11. 19:44
 4/8 anonim ***** válasza:
Nálunk akkor kaparja az ajtót a kutya, ha le akar menni, sürgősen kell pisilnie, illetve ha hasmenése van. Vidd ki sétálni késő este, 11 körül, akkor esélyes, hogy leszokik róla.
2014. júl. 11. 20:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 A kérdező kommentje:
Kinti kutyáról van szó, kívülről kaparja az ajtót
2014. júl. 11. 20:22
 6/8 anonim ***** válasza:
Több mozgást szeretne lehetséges. Ha más nem, éjjelre még az is jobb ha kennelbe zárod, így az ajtókat sem teszi tönkre és ő maga is nyugodtan pihen
2014. júl. 13. 22:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
Napközben nagyon durván fáraszd le, akkor végigalussza az egész éjszakát. Talán több mozgás kéne neki. Próbáljatok vele ki valami sportot. Kutyasuliban vannak jó lehetőségek, és ott minden viselkedési formára tudnak megoldást találni. Milyen fajta kutya? Lehetne vele agilityzni, vagy őrző-védő tanfolyam, érezze hogy van feladata. Amúgy nem tudom miért csinálja, de szerintem is van valami emléke arról hogy valami fontos dolgot csinált egyszer hajnal 4-kor, és megint azt akarja. Vigyétek el egyszer egy suliba, az első alkalom általában ingyenes, ott majd meg tudják mondani ha megnézik a viselkedését, hogy mi lehet a baja.
2014. júl. 14. 18:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
Fogj egy üres boroskannát, tegyél bele néhány kavicsot, és ha a kutya kaparja az ajtót, lopózz oda, hogy ne hallja, hirtelen nyisd ki, szó nélkül vágd hozzá a kannát a kutyához, dobáld utána, kergesd meg vele, aztán anélkül, hogy ránéznél vagy hozzászólnál, menj vissza aludni. Ha újrakezdi, ugyanez, gyorsan, intenzíven, ne sajnáld meg, ha összeszarja magát, az a cél. Pár alkalom, és valószínűleg be fogja fejezni.
2014. júl. 14. 22:35
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!