Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Hogyan tanítható a Am. Staff...

Hogyan tanítható a Am. Staff őrző-védő célokra? (több lent)

Figyelt kérdés
Érdekelnének olyan információk,vélemények,tapasztalatok amelyek a témával kapcsolatosak. Gondolok itt arra leginkább mit kell a gazdinak megtenni az első lépésekben és mit ha már elértünk egy bizonyos szintet és akár a csibészelőre parancsszóra támad, és parancsszóra szünteti is meg a kutya a támadást.Hogyan tanítható továbbá az,hogy miután elvégezte az úgymond feladatát vagy parancsszóban azt az utasítást közölte a gazdája,hogy nincs szüksége a továbbiakban rá és,maradjon és ne kezdeményezzen önkéntesen újabb támadást.

2014. júl. 11. 23:05
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:

Az amstaff nem őrző-védő kutya. A szelekció során elsődleges szempont volt, hogy ugyan más kutyákkal szemben agresszívnak kell lennie, emberre soha de soha nem támadhat. Egy csomó helyen írják, hogy bár más állatokkal nehéz összeszoktatni, a gazda vagy a gazda gyerekei a fülét is lerághatják, csak a farkát csóválja.

Aztán persze az Ő-V-nek gyakorlatilag nem sok köze van a "valódi" támadáshoz, és ha úgy fogjuk fel, hogy egy kicsit durvulós játék, amiben a csibészkaron kell lógni kitartóan, mindjárt más. Ebben pedig egy jó kutyaiskolában tudnak segíteni, ahogy a kutya kézbentarthatóságában is.

2014. júl. 12. 07:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 A kérdező kommentje:

Igen én is olvastam "irodalmat" de ez nem feltétlenül így van.Neten rengeteg ellenpéldát találtam videóban. Ismerösöim között is van jó néhány stafford és állatokat nagyon nem bírják minden állatra támadnak amire csak lehet.

Nekem is van egy és semmire nem támad ha másik kutyával találkozik sétáltatás közben ha az agresszívan is lép fel az én kutyám csak nyalogatja macskákat is ha meglátja nyalogatja őket hozzájuk dörgölőzik. 7 hónapos kan a testvéreihez képest ő legnagyobb és legártatlanabb :/ a testvérei mindegyik visszatámad sőt kezdeményez más állatok ellen.


(Nem egy vadállatot akarok nevelni és nem is szeretném ha emberre támadna) de azt viszont nem szeretném ha minden macska kutya sün stb a cimbije lenn. Fog válltozni vagy így marad?

2014. júl. 12. 09:15
 3/11 A kérdező kommentje:
Kutyasulira nincs lehetőség lakhelyemhez közel nincs kutyasuli 100km körzetre gondolok. Így az felejtős.
2014. júl. 12. 09:21
 4/11 anonim ***** válasza:
70%

"A szelekció során elsődleges szempont volt, hogy ugyan más kutyákkal szemben agresszívnak kell lennie"


Ez szerintem nem igaz. Az amstaffnál ez nem szelekciós szempont...

2014. júl. 12. 10:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 A kérdező kommentje:
Kapom az irodalmat de válasz nincs.Mindenki staffordja egy nyugodt szoba kutya... ? Mert ha igen akkor lesz staffimnak egy társa is egy kuvasz vagy kau képében.
2014. júl. 12. 11:08
 6/11 sippara ***** válasza:
65%
Szakmai hozzáértéssel, évek komoly tanulása után.
2014. júl. 12. 13:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
Igen, enyem egy szobakutya:) kint porog, bent tunyul:)
2014. júl. 12. 17:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
71%
Ahhoz, hogy egyáltalán megfogalmazódjon az ÖV gondolata benned, kell egy nagyon komoly alap engedelmességi, és természetesen egy jó segéd. Otthon, egyedül 0 hozzáértéssel eszedbe se jusson heccelni a kutyát, mert a végén a híradóban látunk viszont. Az amstaffoknál sosem volt elvárás, hogy bárkivel vagy bármivel szemben is támadólag lépjen fel, kezdettől fogva küllemre tenyésztették őket. Amire gondoltok az a pit, de nem tudom hogy jön ez ide... Az ismerőseid meg büszkék lehetnek az ideggyenge, szocializálatlan szapis keverék kutyáikra...
2014. júl. 12. 18:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 A kérdező kommentje:

#8


Tudod mi a legszebb benne,hogy azok az agyonszaporított kutyák vagy hogy fogalmaztál tk-s kutyák:S engedelmesek ha rájuk van parancsolva és parancsszóra támadnak is mindegy,hogy emberre vagy állatra. Adtak ők pár "jó" tanácsot de az én kutyám az nem hajlandó semmire vagy is semmiféle támadó ösztön nincs benne vagy még kiskutya és talán azért enged mindent a közelébe?

Szerintem ez nem normális dolog... a testvérei is ha játszanak vele beleharapnak az orrába nyakába ez nyugodtan állja és nyalogatja őket tovább:/ ha nagyobbat oda kapnak akkor is rezzenéstelenül nyalja őket tovább.

2014. júl. 13. 10:27
 10/11 anonim ***** válasza:

Nem tudom mit vársz el egy 7 hónapos kölyökkutyától...


Továbbá ahogy írták, az amstaff nem őrző-védő fajta.

Pont hogy emberekkel barátságosnak kell lennie. Az sem igaz, hogy kutyákkal szemben agresszívnek kell lennie. A kutya alapvetően falkaállat, az amstaff is. Az, hogy a közeli rokonát, a pitbullt mire használták, egy dolog, de a két fajta közel 100 éve külön lett választva. Az, hogy még vannak, akik verekedtetik és az, hogy vannak, akik az amstaffot is bevonják ebbe, őket jellemzi.

2014. júl. 13. 13:50
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!