Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Mi lehet a kutyámmal? Teljesen...

Mi lehet a kutyámmal? Teljesen megváltozott.

Figyelt kérdés

Régen minig fürge, hiperaktív volt. Mindig odajött hozzám, játszani akart, leült mellém, és én ott simogattam. Játékkal nem is lehetett lefárasztani.

De most... Lusta, nem játszik, nem annyira törődik velem. Ha simogatom, még leül, de 1-2 perc múlva elmegy, mert lát valamit. Régen ezt sosem csinálta. Ezt akkor kezdte el, mikor megjött a nyári idő. Nem volt elhanyagolva, csak az esős napokon nem játszottam vele, de akkor ki kimentem hozzá simogatni.


Mi történhetett vele? Kérlek segítsetek!

Most augusztusban lesz 4 éves, kan golden retriever.

Előre is köszönöm!



2014. júl. 12. 12:02
 1/10 anonim ***** válasza:

Sok minden miatt lehet. Elképzelhető hogy csak a meleg miatt nincs kedve futkározni. A mi kutyáink is szívesebben alszanak a hűvösben, sőt az egyik (3 éves nőstény), mindenhová követ, ha kimegyek a kertbe. Nyáron viszont csak az árnyékos részig megy, utána lefekszik és azt mondja "Én ki nem megyek a napra érted".


Ezeken kívül van más valami baja? Mármint eszik rendesen? Ha az étvágyával nincs gond, akkor szerintem nagy probléma nem lehet.

2014. júl. 12. 12:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 A kérdező kommentje:
Étvágya van, hála istennek nincsen betegsége.
2014. júl. 12. 12:17
 3/10 anonim ***** válasza:
40%
Kezd megkomolyodni. Ezek a fajtak kolyokkor utan kezdenek ellustulni.
2014. júl. 12. 12:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:

Nem vagy elég érdekes neki már. Szoktad sétáltatni, vagy csak az udvarig tart a kutyával a barátságod? Esős napon a kutyának ugyanúgy szüksége van a gazdájával való kapcsolatra.

Rájött, hogy ami a kert körül történik, az sokkal érdekesebb, mint a te simogatásod.

2014. júl. 12. 12:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 A kérdező kommentje:
Heti ötszöri séta, abből 2 fürdéses, és egy biciklivel futtatós. A maradék 2 csak sima sétálós. Esős nap alatt az elmúlt napokat értem, amikor mér tényleg nagyon esett. Teszek egy próbát. Veszek neki néhány új játékot, és (sajnos) valami pedigree-s édességet. Újra elkezdek vele klikkerezni is. Amúgy engem is csak az árnyékig követ! :)
2014. júl. 12. 12:30
 6/10 anonim ***** válasza:

Ideális a súlya?

Csípőjét megnézetted már?

2014. júl. 12. 13:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 A kérdező kommentje:

Én is gyanakodtam csípő diszpláziára, de mint kiderült egy kicsit dagi. De megvan a megoldás! Kevesebb kaja, több futás.

Ui: Most jobb a helyzet, sokkal fürgébb! :)

2014. júl. 12. 14:33
 8/10 anonim ***** válasza:

A kutyát elhízlalni egyenlő a legyilkolásával. Csak úgy lassabban fog meghalni. Nem arra van a kutyák csontrendszere és a szerveik berendezkedve, hogy túlsúllyal éljenek. Egyenlőre még állat a kutya is és ilyen szempontból sokkal sérülékenyebb, mint az ember.

Azért egy csipő röntgent megérdemelne.

2014. júl. 12. 23:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
Ha el van hízva, inkább ne futtasd, csak kíméletesen mozogjon, viszont egyen kevesebbet.
2014. júl. 13. 07:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 A kérdező kommentje:
Inkább kocogásnak hívnám! :) Vagy lassú séta.
2014. júl. 13. 10:47

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!