Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Valaki segítene? Beszólogatnak...

Valaki segítene? Beszólogatnak a kutyámra.

Figyelt kérdés

1 éve van nálam egy stafford keverék kutyus. Pórázon néha ugatta a kutyákat, de sikerült róla leszoktatnom (ha nincs pórázon akkor játszik a többi kutyával) viszont a szomszédnak is van egy kutyája (németjuhász) és akármikor ha összetalálkozunk a lépcsőházban, az enyém ugat és morog, a másik meg csöndben van és szépen megy, de az s egy aljas kis dög (egy másik kutyát már megkapott) viszont a gazdája folyton beszólogat az enyémre, hogy "Juujj, milyen kis mérges!" meg kineveti... Olyan megalázó.


Kutyaiskolába nem tudunk menni, légyszi ne jöjjön mindenki ezzel, viszont jól jönne néhány tanács, hogy mit csináljak, hogy a lépcsőházban is jól viselkedjen a kutyám ne csak az utcán... Csalódott vagyok :(



2014. júl. 12. 21:16
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
69%

Igaza van a szomszédnak, szerintem ezt érzed te is, különben nem éreznéd megalázónak a helyzetet. Igen, elég ciki, hogy a te kutyád a póráz végén örjöng, az övé meg képes jól nevelt kutyaként viselkedni.


Hát így látatlanba mi se tudunk annál többet mondani, mint a kutyaneveléssel foglalkozó könyvek. Nem ártana nekiesni és elolvasni párat, mint pl Jan Fennel Kutyapszichológia című könyve. Magadban kell keresned a hibát, mert a kutya a te jelzéseidre reagál. Ha be vagy fosva a lépcsőházban, mert már előre rettegsz a kutyád örjöngésétől, ő abból csak annyit vesz le, hogy bazi ideges vagy valamiért, tehát biztos meg kell védeni téged. Ergo, ezt te idézed elő. Nyugodtan kellene viselkedned és tiszteletet elérni a kutyádnál.

2014. júl. 12. 21:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 A kérdező kommentje:

Igen, tudom, hogy bennem van a hiba és nyugodtnak kéne lennem, de ha hallom hogy csörtet le a fickó a kutyájával (póráz nélkül) nehéz annak maradni, főleg, hogy MINDIG beszól valamit :/ Azért ez bunkóság szerintem és viccet csinál a problémából, ráadásul tudja, hogy mennyit foglalkozom vele és nevelem (sok rossz szokásáról már sikerült leszoktatni)... Ez olyan, mintha korcsolyázásnál sokszor elesnél és MINDIG kiröhögne valaki...


Az megoldás lehet, ha nem várom meg amíg lecsörtetnek, hanem rövid pórázzal szépen fölsétálok vele (kutya fal mellett így én a két kutya között leszek) és letojom a másikat?

2014. júl. 12. 21:35
 3/11 anonim ***** válasza:
A megoldás az lenne, hogy leszoktatod a kutyádat a morgásról és az ugatásról a másik kutya irányában. A szomszédod meg messze nem biztos, hogy gúnyolódásból mondja, amit mond.
2014. júl. 12. 22:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 Szilvi & Argos ***** válasza:
39%

Először is közöld a pasival, hogy legalább a lépcsőházban kösse pórázra a kutyáját és NE engedje a tiedhez.

Te pedig keményen tiltsd le a kutyádat, ültesd le háttal a másiknak, tartsd magadon a figyelmét kajával-játékkal, ne engedd, hogy a kutyára figyeljen

2014. júl. 12. 22:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
65%

Staffi keverék kutyomra mondta egyszer egy ember az utcán, hogy ilyen kutyát talán nem is kellene sétáltatni vinni, főleg nem szájkosár nélkül. (Párom annyit mondott neki: miért, magán sincs szájkosár, sőt, póráz sem..)

Az emberek még ok nélkül is hülyék, ha meg még okot is adsz rá, akkor ne csodálkozz. Mondd meg annak a szomszédnak, hogy hagyja békén a kutyádat, mert te sem szólogatsz be az övének.

2014. júl. 13. 00:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:

Szerintem ezt biztos hogy nem megalázás céljából mondta neked!

Miért nem kontrázol amúgy pl: ,, bizony ááám'' , és szépen mosolyogsz......

Amúgy meg ha a kutyád nem kívánatos dolgot csinál, hírtelen megrántod a pórázt ( nem húzod , rántod ) és azt mondod nem, vagy amit tiltásnál ismer.

2014. júl. 13. 06:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat. Sajnos elég gúnyosan szokta ezeket mondani, mindegy... Kicsit elegem van már néhány kutyásból, a futtatón is 2-3 ember rendszeresen bunkózik és tüntetőleg kimegy, ha a kutyám játszani akar az övékkel (enyém keverék így sokkal kisebb és kevésbé erős, mint egy sima stafford), pedig az ő kutyájuk is jól elvan az enyémmel...Mondjuk ezek az emberek a többi kutyát se szeretik, ha közeledik az övékhez, nem is értem az ilyeneket minek járnak oda! Hozzáteszem én mindig mindenkivel nagyon udvarias vagyok,amikor egy másik kutya nekiment az enyémnek akkor se anyáztunk, szépen leállítottuk, lenyugtattuk a kutyákat és beszéltünk, ennyi, nincs harag... Ja és az enyém ráadásul teljesen fekete, úgyhogy sokaknál már ez is egy rossz pont :/
2014. júl. 13. 10:48
 8/11 A kérdező kommentje:

Ötös!


Nagyon jól rákontráztál, mégis mit képzelt magáról az az ember?! Az agyam eldobom!

2014. júl. 13. 10:50
 9/11 anonim ***** válasza:

hát bizony az érzékeny lelkedre ráférne egy kis kutyaiskola!

valószínűleg minden normálisabb kutyás aki egy kicsit is komolyan foglalkozik a kutyájával, tud olyant mondani neked amire megsértődnél.

ez nem az ő hibájuk :)

az ,hogy a kutyád láthatóan kicsit félre van szocializálva,és kicsit elcsúszott a nevelése. az egy okra vezethető vissza. kimaradt az életedből a kutyasuli. ahol is megtaníthatnak arra ,hogyan is viselkedj a kutyáddal,hogyan is viselkedj emberekkel :) hogyan kezeld az ilyen helyzeteket ,stb. mert tanulni mindíg és mindenhol lehet. a kérdés,hogy képes vagy -e észrevenni a hibákat és korrigálni őket .

nem születünk kiképzőnek. sokat kell tanulni ,és idővel megérted, az emberek ,főleg a kutyások sem egyformák . azért irom ezeket, mert tuti én magam is beszólnák neked :) egyszerűen ,mert vannak dolgok amiket meg kellene tanulni :)

2014. júl. 13. 11:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:

folyt köv :

engem is sokszor megszólnak , kutya póráz nélkül a bicaj mellet, úsztatás a tóban ,stb.

ha van önbizalmad ,ha kezelni tudod a kutyát, és az hallgat is rád, akkor pedig : ÁLLJ KI MAGADÉRT ÉS A KUTYÁD MELLETT ! csak az számít ,hogy mennyire vagy határozott!

a kutyák és az emberek is érzékelik,és a szerint fognak hozzáállni. ne sértődj meg mindenen ! :)

és a kutyasuli igen is sokat segítene !

2014. júl. 13. 11:35
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!