Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Sokan fogadnak örökbe az...

Sokan fogadnak örökbe az Illatos útról? Sokáig vannak ott a kutyák?

Figyelt kérdés

2014. júl. 12. 21:49
 1/9 anonim ***** válasza:
87%
Sokszor sírnak, hogy tele a gyepi meg altatásveszély, ehhez képest, mikor én ki akartam hozni egy rotit (volt már rotim is, meg több kutyám is) szinte azonnal leráztak, mert hogy képzelem, hogy két kutya mellé lakásba rotit akarok... Hát, elhoztam a helyi gyepiről egy staffi keverék kant, ahol minden további nélkül odaadták. Oké, hogy szűrik a jelentkezőket, de ne nekem kelljen már bocsánatot kérnem, hogy kutyát szeretnék kihozni.
2014. júl. 12. 21:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 A kérdező kommentje:

másik megyébe, kistestű kutyát lakásba szerinted adnak?

hogyan szűrik a jelentkezőket?

2014. júl. 12. 22:04
 3/9 anonim ***** válasza:
80%
INGYEN az Illatoson sincs kutya, két éve 5000 forintot kértek érte, ráadásul mindenféle papírt akartak kitöltetni. Elmentem a REX Kutyaotthonba és két heti ismerkedés után azt az 1 éves kutyust hoztam el (amennyit tudsz, annyit fizetsz), amelyik engem választott gazdinak. Nem bántam meg, itt van velem.
2014. júl. 12. 22:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
5%

Illatoson többnyire nagytestű kutyák vannak.

A NOÉ Állatotthont tudom ajánlani, Rákoscsaba határában vannak. Ott vannak kistestű kutyák is. [link]

2014. júl. 12. 22:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
12%
2014. júl. 12. 22:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
90%

Ugyan úgy szűrik a jelentkezőket, csak ők, ha jól tudom, tesztet íratnak, ha többen is jelentkeznek egy kutyára, máshol általában bemutatkozó levelet kérnek, vagy egyszerűen elbeszélgetnek a jelöltekkel. "Mindenféle papírt" mindenhol alá kell írni, szerződés nélkül sehonnan nem lehet kutyát hozni, max. másik gyepiről, de valami átvételi bizonylat biztosan van ott is.

A kutyák többsége elégsokáig van ott. Amiért jobb onnan hozni, az az, hogy a tartási körülmények sokkal rosszabbak, mint egy átlagos menhelyen, sok kutya nem bírja. Kistestű, nagytestű van egyaránt. A holnapjukon megtalálod elvileg mindet.

2014. júl. 13. 06:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
A kutyánk haldoklott 2012-ben, öregkori epilepsziát kapott. Hiába kezeltettük, elpusztult. Más okból sokat járt a párom káposztásmegyeri munkák miatt a REX Állatsziget felé. Ott voltak kezelés alatt a vörösiszapból mentett kutyák, az egyik nagyon vonzódott hozzá, a járdán ment és már próbált ugatni neki, de nem nagyon volt hangja. Később sétált vele bent a területen, a kutya szőre még akkor is rémes volt, ennek ellenére elhozta. 10 ezer ftot adott nekik, megkapta az oltási könyvet, volt chipje. Megnézték azt is, hogy hová kerül. Aztán mindennap magyarázni kellett a környéken, hogy a kutya szőre nem nálunk lett ilyen és nem miattunk sovány, nem tud ugatni stb. Néhány hét alatt szép kutya lett belőle, most is itt van. Mentett kutyát örökbefogadni, az a legnagyobb kihívás, hűségesek, ragaszkodók,sőt hizelkedők, de mert sérültek valamilyen szinten (pl. nem bírják elviselni a petárdákat, tüzijátékot, éjzörgést), ezekre nagyon oda kell figyelmi. Ami az Illatost illeti, oda a "gazdik" is visznek és adnak le kutyákat, megvan a véleményem az ilyenekről!
2014. júl. 13. 12:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
2014. júl. 13. 12:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:

Mondjuk egy óra múlva vége a programnak, de később is lehet keresni őket és a kutyáikat:


[link]

2014. júl. 13. 14:04
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!