Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Trimmelőkést vagy nyírógépet?

Trimmelőkést vagy nyírógépet?

Figyelt kérdés

Szálkásszőrű tacsi bundájának rendszeres rendbentartására kellene. Max a nagy melegben a labit nyírnám meg vele.

Melyiket javasoljátok? Hol tudom beszerezni és kb mennyibe kerül?



2014. júl. 13. 02:24
 1/7 anonim ***** válasza:
A szálkás tacskót trimmelni kell, tehát a nyírógép nem jó. A trimmelést viszont kozmetikusra bíznám, ha olyan fajtám lenne.
2014. júl. 13. 02:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
Trimmelni kell, de valszeg nem tudod majd megcsinálni, mmert nem olyan csipcsup dolog. A labit meg baromira nem kell nyírni, nem kínai kopasz....
2014. júl. 13. 10:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:
A labinál a kiképzője javasolta a plüssbundát nyárra, több társának is olyan van, jobban néznek ki, meg nincs melegük, plusz a vedlés is le van tudva. A tacsin pár helyen nemezes volt már a szőr, őt megnyírtam, de ráférne még a trimm... Nem szabványfazont akarunk neki, csak rövid szőrt.
2014. júl. 13. 23:23
 4/7 anonim ***** válasza:
Ha megnyírtad, akkor már nem tuti, h lehet trimmelni. A labinak rövid, vízálló szőre van, nem kell nyírni. Hihetsz egy kiképzőnek, csak épp nem ez a szakmája, nem ezt tanulta.
2014. júl. 14. 10:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:
Igazából félcentis plüssszőrt szeretnénk nekik. A meleg miatt is.
2014. júl. 15. 00:32
 6/7 anonim ***** válasza:
De pont a bundája védi a tűlhevüléstől. Hidd már el, nem ép az, aki lenyír egy labit.
2014. júl. 15. 10:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:

Én sem értem, miért (és mióta?) divat lenyírni tulajdonképpen rövid szőrű kutyákat...Ártani mondjuk nem árt neki, de nem hiszem, hogy sokat számítana. A tűző napon dolgozó juhász- és pásztorkutyákat is valamiért hosszabb szőrrel tenyésztették ki, nem nagyon van köztük 2 mm-es szőrhosszúságú.


A tacsit viszont ne nyírjátok egyáltalán, mert utána nem lehet majd trimmelni. És bízzátok a kozmetikusra. Annyi bőven elég neki, hogy a beragadt szálakat eltávolítja és fellélegzik a bőr.

2014. júl. 15. 14:51
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!