Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Beteg emberek azok, akiknek...

Beteg emberek azok, akiknek nincs gyerekük és a kutyájukkal viselkednek úgy mint egy gyerekkel?

Figyelt kérdés

Komoly kérdés!

A szomszédomban van 1 nyugdíjas házaspár. Gyerekük nincs, Vagy sosem hallottam, láttam.

És van 2 kaukázusi kutyájuk.


Már azt furcsáltam, hogy a nevük, Péter, és Káin(nem vicc! Azt hittem telefonálnak, azért mondják mindig de a kutyák neve!)

És azokhoz beszélnek mint egy gyerekhez! "Nem szégyelled magad! Nem megmondtam, hogy tűnj innen! Nééézd mit hoztam neked! Ezt szereted igaz? Gyere vedd el tőlem!"


Amikor eleinte hallottam mindig hátra fordultam, azt hittem nekem beszélnek!


Ezek sérült emberek?

Hallottam ilyenről, hogy valakiknek nem lehet gyerekük, és kutyával pótolják ezt, meg a kutya lesz a gyerek!

Mentálisan sérült aki úgy viselkedik a kutyájával mint egy gyerekkel, ember nevet ad neki, és beszél hozzá mint egy emberhez?



2014. júl. 13. 11:52
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
100%
Azért ettől még nem mentálisan sérült valaki. A nagyanyám is így beszél a szomszédból átjáró kutyához. Nekünk meg a macskánknak van emberi keresztneve. A Káin amúgy se gyakori név. Szerintem ettől még normálisak.
2014. júl. 13. 12:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
91%

Az én kutyámnak is emberi neve van (Samu), egy 2 éves sharp-német juci keverék, beszélni is szoktam hozzá, sőt, egy ágyban alszunk de nem tartom magam beteg embernek. :D Ha csak ennyi mint amit leírtál, akkor szerintem teljesen normálisak.

22/L, szóval nem is nyugdíjas vagyok vagy anyakorban lévő. :D

2014. júl. 13. 12:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:
100%

Ilyeneket én is mondok a kutyámnak, sőt "beszélgetni" is szoktam vele, ha olyanom van.

Ha nincs gyerekük, rokonaik, akik sűrűbben látogatnák őket, akkor még jobban ragaszkodhatnak az állatokhoz, nincs ebben semmi gáz, főleg nem kell betegnek nevezni őket.


Amiket leírtál, azokból legalábbis semmi ilyen nem következik.

2014. júl. 13. 12:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 sippara ***** válasza:
100%
Én még az utcán is beszélek hozzájuk :)
2014. júl. 13. 12:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim ***** válasza:
95%

Az a beteges, aki kenguruba vagy babakocsiba sétáltatja a kutyáját, otthon meg rucikat, kalapokat húz rá. Láttam már bichont farmeringben és szoknyában, cipővel a lábán...

Én is beszélgetek a kutyáimmal, sőt még énekelni is szoktam nekik, mert csak ők viselik el a hangomat. :D Ha idióta módon táncikálok nekik, akkor körbeviháncolnak, boldogan pattognak, fel-le ugrálnak a fotelben.

Magyar embernevet ugyan én sem adnék kutyának, de ha a szomszédodnak ez tetszik...

Az enyéim egy környékbéli orosz fodrásznőről (Yuba) és egy Tarantino-karakterről (Django) kapták a nevüket. Hülyén érezném magam, ha úgy kéna utánuk ordítanom, hogy pl. "Jóska, Marcsi, gyertek ide!". :D

2014. júl. 13. 12:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim ***** válasza:
89%
Én azt mondom a kutyámra, h a kisfiam. Sokszor mondom neki debil hangon, h anya legszebbik fiacskája. Ja, a párommal mi apa és anya vagyunk, a kutyának mondod h hol van anya vagy apa, és hozzám vagy a páromhoz megy. Ettől függetlenül kutyaként nevelem, és nem emberkénk.
2014. júl. 13. 12:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 Platypus ***** válasza:
95%
A kutyának fontos, hogy hallja az ember hangját. A mondatok értelmét nyilván nem fogják fel, de a hangsúly és a metakommunikáció a kutyának is leesik. Érti, hogy mikor örül neki az ember, mikor haragszik, mikor küldené el. És ezeknek a nagy részét kell is közölni a kutyával, különben hogyan is tudna alkalmazkodni az emberekhez? És miért is lenne jobb értelmetlenül gügyögni vagy ordítozni egy normális mondat helyett? Ami az embernek természetesen jön, azzal sokkal könnyebben át is adja a mondandóját, mint valami erőltetett jelrendszerrel. Én legalábbis sokkal őszintébben tudom, mondani, hogy "nem mész innen", mint hogy a nagybátyám módjára azt kiabáljam hogy "híííínyeee". Ez nem a kutya antropomorfizálása, egyszerűen csak így praktikus.
2014. júl. 13. 12:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:
100%
Nem beteges.én a növényeimmel társalgok.
2014. júl. 13. 14:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim ***** válasza:
100%
Nem tudom mit találsz ebben furcsának. Nekem van gyerekem, mégis beszélek a kutyáimhoz is. Van amikor egész mondatokban. Sok komplett mondat van aminek értik a jelentését, de amikor nem értik, akkor is jó nekik, hogy hallják a gazdi hangját. Ők pedig válaszolnak. Testjelekkel és hangokkal. Ez nem azon múlik, hogy van-e gyereke az embernek vagy nincs. Egy fejlett szociális készségekkel rendelkező élőlény kommunikál egy másik fejlett szociális késségekkel rendelkező élőlénnyel. Ennyi erővel azokat is betegnek lehetne nevezni, akik egy másik emberhez beszélnek.
2014. júl. 13. 14:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim ***** válasza:
89%

Nem, nem betegek. Csak ÍGY szeretik a kutyájukat.


Sok kutyánk emberi neve van, nincs ebben semmi extra, az enyém pl. Rudi :)

2014. júl. 13. 14:55
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!